- Org.nr.
- 976 117 263
- Adresse
- c/o Knut Johansen, General Wibes veg 13, 7047 Trondheim
Driftsresultat−18 498ikke oppgitt
Årsresultat−347 061ikke oppgitt
Egenkapital4 165 09922,8 % av eiendelene
Innherredsveien 14 ANS er en ansvarlig selskap med solidarisk ansvar innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 1996.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 976 117 263
- Organisasjonsform
- Ansvarlig selskap med solidarisk ansvar
- Status
- Aktiv per 29.08.2026
- Stiftet
- 10.02.1996
- Registrert
- 23.02.1996
- Adresse
- c/o Knut Johansen, General Wibes veg 13, 7047 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Innherredsveien 14 ANS976 428 293 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av fast eiendom, herunder utleie samt virksomhet som naturlig hører inn under denne drift.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | - | - | 225 180 | 382 142 | 613 935 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 3 012 232 | 225 180 | 6 213 901 | 8 890 756 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | - | - | 5 920 025 | 8 313 278 |
| Annen driftskostnad | - | - | 123 971 | 386 031 | 280 674 |
| Sum driftskostnader | 18 498 | 3 075 898 | 123 971 | 6 306 056 | 8 593 953 |
| Driftøresultat | - | - | 101 209 | −92 154 | 296 803 |
| Annen renteinntekt | - | - | 41 | 142 | 233 |
| Annen finansinntekt | - | - | 547 733 | 222 373 | 232 356 |
| Sum finansinntekter | 290 676 | 665 626 | 547 774 | 222 515 | 232 589 |
| Annen rentekostnad | - | - | 610 951 | 719 065 | 969 863 |
| Annen finanskostnad | - | - | 387 | 534 | 1 923 |
| Sum finanskostnader | 619 240 | 696 638 | 611 338 | 719 599 | 971 787 |
| Netto finans | −328 564 | −31 012 | −63 564 | −497 084 | −739 197 |
| Ordinært resultat før øskattekostnad | - | - | 37 645 | −589 238 | −442 394 |
| Ordinært reøultat etter øskattekostnad | - | - | 37 645 | −589 238 | −442 394 |
| Åreresultat | - | - | - | - | −442 394 |
| Årsresultat | −347 061 | −94 678 | 37 645 | −589 238 | - |
| Åreresultat etter minoritetøinteresser | - | - | 37 645 | −589 238 | −442 394 |
| Totalresultat | - | - | 37 645 | −589 238 | −442 394 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | 37 645 | −589 238 | −442 394 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 37 645 | −589 238 | −442 394 |
| Salgsinntekt | - | - | - | 5 831 759 | 8 276 821 |
| Driftsresultat | −18 498 | −63 666 | - | - | - |
| Resultat før skatt | −347 061 | −94 678 | - | - | - |
| Investering i datterselskap | - | - | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | 11 181 612 | 11 181 612 | 11 181 612 |
| Andre fordringer | - | - | 6 519 223 | 5 971 490 | 5 749 117 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 17 730 835 | 17 183 102 | 16 960 729 |
| Sum anleggsmidler | 18 298 232 | 18 007 614 | 17 730 835 | 17 183 102 | 16 960 729 |
| Sum varer | - | - | 2 981 477 | 2 981 477 | 8 901 502 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 73 324 | 23 626 | 88 161 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 73 324 | 23 626 | 88 161 |
| Sum omløpsmidler | 640 | 62 589 | 3 054 801 | 3 005 103 | 8 989 663 |
| Sum eiendeler | 18 298 872 | 18 070 202 | 20 785 636 | 20 188 205 | 25 950 392 |
| Annen egenkapital | - | - | 4 606 838 | 4 569 194 | 5 158 432 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 165 099 | 4 512 160 | 4 606 838 | 4 569 194 | 5 158 432 |
| Sum egenkapital | 4 165 099 | 4 512 160 | 4 606 838 | 4 569 194 | 5 158 432 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 11 560 267 | 11 523 828 | 11 144 327 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 3 793 927 | 3 789 717 | 9 419 117 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 15 354 193 | 15 313 545 | 20 563 444 |
| Sum langsiktig gjeld | 13 917 244 | 12 445 310 | 15 354 193 | 15 313 545 | 20 563 444 |
| Leverandørgjeld | - | - | 15 416 | 8 057 | 7 920 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 809 189 | 297 409 | 220 312 |
| Sum kortsiktig gjeld | 216 528 | 1 112 732 | 824 604 | 305 466 | 228 516 |
| Sum gjeld | 14 133 772 | 13 558 042 | 16 178 798 | 15 619 011 | 20 791 960 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 20 785 636 | 20 188 205 | 25 950 392 |
| Pantstillelser | - | - | 11 560 267 | 11 523 828 | 11 144 327 |
Nøkkeltall 2016 til 2020
| Nøkkeltall | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,00▼ | 0,06 | 3,70 | 9,84 | 39,34 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,39▲ | 3,00 | 3,51 | 3,42 | 4,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,5 %▼ | 3,1 % | - | - | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | −2,1 % | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | −3,1 % | 16,7 % | −9,5 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 22,8 %▼ | 25,0 % | 22,2 % | 22,6 % | 19,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Reidar Sandvik | 1948 |
| Styremedlem | Johan Størseth | 1958 |
| Styremedlem | Knut Johansen | 1962 |
| Styremedlem | Kjell Audun Fenstad | 1951 |
| Regnskapsfører | TIDY ACCOUNT AS996 131 416 | - |
| Deltaker med fullt ansvar | Reidar Sandvik | 1948 |
| Deltaker med fullt ansvar | Johan Størseth | 1958 |
| Deltaker med fullt ansvar | Kjell Audun Fenstad | 1951 |
| Deltaker med fullt ansvar | Knut Johansen | 1962 |
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Sæterbakken AS100,0 %912 396 231 · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.