- Org.nr.
- 915 212 697
- Adresse
- Hamarveien 8B, 1464 Fjellhamar
Driftsresultat−26 254ikke oppgitt
Årsresultat1 481 784ikke oppgitt
Egenkapital10 263 56298,1 % av eiendelene
INOR HOLDING AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 212 697
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.09.2026
- Stiftet
- 12.03.2015
- Registrert
- 09.04.2015
- Adresse
- Hamarveien 8B, 1464 Fjellhamar
- Kommune
- Lørenskog
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringer i verdipapirer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 26 254 | - | - | 18 837 | 157 414 |
| Sum driftskostnader | 26 254 | 24 548 | 25 142 | 18 837 | 157 414 |
| Driftsresultat | −26 254 | −24 548 | −25 142 | −18 837 | −157 414 |
| Annen renteinntekt (0) | - | - | - | 29 | - |
| Annen finansinntekt | 1 069 109 | - | - | 2 386 164 | - |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 585 940 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 655 050 | 911 726 | 460 017 | 2 386 193 | 2 120 725 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | - | 611 515 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 3 362 | - |
| Annen finanskostnad | 147 012 | - | - | 581 466 | - |
| Sum finanskostnader | 147 012 | −921 801 | −574 010 | −1 196 342 | 332 896 |
| Netto finans | 1 508 037 | 1 833 527 | 1 034 027 | 1 189 851 | 1 787 829 |
| Resultat før skatt | 1 481 784 | 1 808 979 | 1 008 885 | 1 171 014 | 1 630 414 |
| Årsresultat | 1 481 784 | 1 808 979 | 1 008 885 | 1 171 014 | 1 630 414 |
| Ordinært utbytte | 0 | - | - | 1 000 000 | - |
| Annen egenkapital | 1 481 784 | - | - | 171 014 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 1 171 014 | - |
| Skattekostnad | - | - | - | - | 3 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| Sum varer | - | - | - | 0 | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 9 382 701 | - | - | 6 785 470 | - |
| Markedsbaserte obligasjoner | 1 016 755 | - | - | 775 539 | - |
| Sum investeringer | 10 399 455 | - | - | 7 561 009 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 64 106 | - | - | 102 904 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 64 106 | - | - | 102 904 | - |
| Sum omløpsmidler | 10 463 561 | 8 981 777 | 7 678 298 | 7 663 914 | 7 472 931 |
| Sum eiendeler | 10 463 562 | 8 981 778 | 7 678 299 | 7 663 914 | 7 472 931 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 666 | - | - | −5 666 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 24 334 | 24 334 | 24 334 | 24 334 | 24 334 |
| Annen egenkapital | 10 239 228 | - | - | 6 639 579 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 10 239 228 | 8 757 444 | 7 148 464 | 6 639 579 | 7 418 565 |
| Sum egenkapital | 10 263 562 | 8 781 778 | 7 172 798 | 6 663 913 | 7 442 899 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 0 | - |
| Utbytte | 0 | - | - | 1 000 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 200 000 | - | - | 0 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 200 000 | 200 000 | 505 501 | 1 000 000 | 30 032 |
| Sum gjeld | 200 000 | 200 000 | 505 501 | 1 000 000 | 30 032 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 463 562 | - | - | 7 663 914 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 52,32▲ | 44,91 | 15,19 | 7,66 | 248,83 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,02 | 0,02 | 0,07 | 0,15 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 16,8 %▲ | 10,7 % | 5,7 % | 31,3 % | 26,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,1 %▲ | 97,8 % | 93,4 % | 87,0 % | 99,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ida Nordby Sætre | 1987 |
| Regnskapsfører | FINANSCO FORRETNINGSFØRSEL AS912 357 031 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- IDA NORDBY SÆTRE100,0 %f. 1987 · Fjellhamar · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- KEN HOLDING AS25,0 %916 474 865 · 250 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.