- Org.nr.
- 928 748 774
- Adresse
- Sverdrups gate 27, 4007 Stavanger
- Bransje
- Dataprogrammeringstjenester
Driftsresultat−15 823 402
EBITDA−13 613 921før av- og nedskrivninger
Årsresultat−15 956 004
Egenkapital25 885 37686,0 % av eiendelene
Installer AS er et aksjeselskap innen dataprogrammeringstjenester, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 748 774
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 01.02.2022
- Registrert
- 16.02.2022
- Adresse
- Sverdrups gate 27, 4007 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 123 231
- Ansatte
- 13
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Installer AS928 790 630 · STAVANGER12 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Digitalt konsulent- og softwareselskap som utvikler løsninger innenfor området "proptech", og det som naturlig står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- Proptly AS16.02.2022 til 20.02.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 5 019 063 | 706 631 | 216 955 | 418 044 |
| Annen driftsinntekt | 1 070 000 | 2 775 000 | 1 605 000 | 800 000 |
| Sum driftsinntekter | 6 089 063 | 3 481 631 | 1 821 955 | 1 218 044 |
| Varekostnad | - | - | - | 74 929 |
| Lønnskostnad | 14 757 835 | 4 994 541 | 1 041 951 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 614 700 | 306 800 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 2 209 481 | 1 501 442 | - | - |
| Annen driftskostnad | 4 945 149 | 5 048 541 | 2 974 325 | 711 908 |
| Sum driftskostnader | 21 912 465 | 11 544 524 | 4 630 976 | 1 093 637 |
| Driftsresultat | −15 823 402 | −8 062 894 | −2 809 021 | 124 407 |
| Annen renteinntekt | 32 663 | - | 6 038 | - |
| Annen finansinntekt | 14 388 | 9 243 | 23 603 | 10 624 |
| Sum finansinntekter | 47 051 | 9 243 | 29 641 | 10 624 |
| Annen rentekostnad | 126 637 | 22 535 | 52 | 91 |
| Annen finanskostnad | 53 016 | 40 956 | 66 495 | 51 679 |
| Sum finanskostnader | 179 653 | 63 491 | 66 547 | 51 770 |
| Netto finans | −132 602 | −54 248 | −36 907 | −41 145 |
| Resultat før skatt | - | - | −2 845 928 | 83 262 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | −17 492 | 17 492 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −2 828 436 | 65 770 |
| Resultat før skattekostnad | −15 956 004 | −8 117 141 | - | - |
| Årsresultat | −15 956 004 | −8 117 141 | −2 828 436 | 65 770 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −2 828 436 | 65 770 |
| Totalresultat | - | - | −2 828 436 | 65 770 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 65 770 |
| Udekket tap | - | - | −2 768 235 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −60 200 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −2 828 436 | 65 770 |
| Overkurs | −15 956 004 | −8 117 141 | - | - |
| Utvikling | 7 653 340 | 6 162 416 | - | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | 241 373 | 0 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 7 894 713 | 6 162 416 | 5 424 190 | 2 323 610 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 147 528 | 101 909 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 147 528 | 101 909 | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 160 000 | 140 802 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 160 000 | 140 802 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 8 202 241 | 6 405 127 | 5 424 190 | 2 323 610 |
| Kundefordringer | 1 622 563 | 136 410 | 88 975 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 188 531 | 862 762 | 39 586 | 34 781 |
| Sum fordringer | 1 811 094 | 999 172 | 128 561 | 34 781 |
| Bankinnskudd | - | - | 3 681 629 | 5 724 810 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 20 102 743 | 38 422 767 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 20 102 743 | 38 422 767 | 3 681 629 | 5 724 810 |
| Sum omløpsmidler | 21 913 838 | 39 421 938 | 3 810 190 | 5 759 591 |
| Sum eiendeler | 30 116 079 | 45 827 065 | 9 234 380 | 8 083 201 |
| Utvikling l, | - | - | 5 424 190 | 2 323 610 |
| Aksjekapital | 123 231 | 123 231 | 68 300 | 68 300 |
| Overkurs | 25 762 145 | 41 718 149 | 6 028 320 | 6 028 320 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 3 758 160 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 25 885 376 | 41 841 380 | 9 854 780 | 6 096 620 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 60 200 |
| Udekket tap | - | - | 2 768 235 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | −2 768 235 | 60 200 |
| Sum egenkapital | 25 885 376 | 41 841 380 | 7 086 545 | 6 156 820 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 17 492 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | 17 492 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 0 | 1 500 000 | 1 492 500 | 1 492 500 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 1 500 000 | 1 492 500 | 1 492 500 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 1 492 500 | 1 509 992 |
| Leverandørgjeld | 415 470 | 436 072 | 444 978 | 409 007 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 129 405 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 868 749 | 754 636 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 946 484 | - | 80 951 | 7 382 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 230 703 | - | 655 335 | 416 389 |
| Sum gjeld | 4 230 703 | 3 985 685 | 2 147 835 | 1 926 381 |
| Sum egenkapital og gjeld | 30 116 079 | 45 827 065 | 9 234 380 | 8 083 201 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,18▼ | 15,86 | 5,81 | 13,83 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,16▲ | 0,10 | 0,30 | 0,31 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −41,5 %▼ | −29,3 % | −32,1 % | 1,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −259,9 %▼ | −231,6 % | −154,2 % | 10,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −262,0 %▼ | −233,1 % | −155,2 % | 5,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 86,0 %▼ | 91,3 % | 76,7 % | 76,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 468 389
- Resultat per ansatt, kroner
- −1 217 185
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Gunnar Windsand Sem | 1995 |
| Styrets leder | Mikael Dybedahl | 1992 |
| Styremedlem | Kristoffer Aastebøl Gjerde | 1994 |
| Styremedlem | Monika Inde Zsak | 1982 |
| Revisor | BJØRGVIN REVISJON AS888 976 272 | - |
| Regnskapsfører | ADDVANT STAVANGER AS926 956 027 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BERNT OPTIMIST AS22,3 %Skotterud · 27 500 A-aksjer
- WINDSAND SEM HOLDING AS22,3 %Oslo · 27 500 A-aksjer
- Brighteye Venture Capital11,5 %L-2180, Luxembourg · 14 199 C-aksjer
- Trondheim · 9 681 C-aksjer
- PROPTECH1 FUND I GMBH & CO7,03 %10999, Berlin · 8 661 B-aksjer
- Oslo · 8 260 B-aksjer
- PROPTECH1 FUND I GMBH & CO5,27 %10999, Berlin · 6 497 C-aksjer
- SONDO FUND 1 AS3,20 %Oslo · 3 944 C-aksjer
- Kristiansen Gruppen AS2,43 %Matrand · 3 000 A-aksjer
- STING CAPITAL AS1,42 %Hundvåg · 1 745 A-aksjer
- + 22 andre9,94 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.