- Org.nr.
- 998 732 468
- Adresse
- Tastatunet 1-3, 4027 Stavanger
- Hovedeier
- Instinct AS, 100 %
- Bransje
- Detaljhandel med klær
Driftsresultat296 7485,0 % margin
EBITDA340 048før av- og nedskrivninger
Årsresultat225 2223,8 % margin
Egenkapital1 028 88151,0 % av eiendelene
INSTINCT TASTA AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med klær, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 998 732 468
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.09.2026
- Stiftet
- 02.08.2012
- Registrert
- 21.08.2012
- Adresse
- Tastatunet 1-3, 4027 Stavanger
- Postadresse
- Idrettsvegen 103D
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 130 000
- Ansatte
- 6
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- INSTINCT TASTA AS998 927 382 · STAVANGER6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Butikkhandel med klær og andre produkter og tjenester som naturlig faller sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 5 925 715 | 5 574 953 | 4 914 894 | 5 130 870 | - |
| Sum driftsinntekter | 5 925 715 | 5 574 953 | 4 914 894 | 5 130 870 | 3 936 882 |
| Varekostnad | 3 047 806 | 2 679 269 | 2 374 778 | 2 530 188 | 1 822 079 |
| Lønnskostnad | 1 422 625 | 1 380 628 | 1 204 630 | 1 224 443 | 1 038 531 |
| Avskrivning av driftsmidler | 43 300 | 43 300 | 37 500 | 18 100 | 3 000 |
| Annen driftskostnad | 1 115 236 | 865 795 | 987 527 | 829 696 | 500 115 |
| Sum driftskostnader | 5 628 968 | 4 968 992 | 4 604 435 | 4 602 427 | 3 363 724 |
| Driftsresultat | 296 748 | 605 961 | 310 460 | 528 442 | 573 157 |
| Annen renteinntekt | 156 | 684 | 141 | - | - |
| Sum finansinntekter | 156 | 684 | 141 | - | - |
| Annen rentekostnad | 6 285 | 1 274 | - | 397 | - |
| Sum finanskostnader | 6 285 | 1 274 | - | 397 | - |
| Netto finans | −6 130 | −590 | 141 | −397 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | 310 601 | 528 045 | 573 157 |
| Resultat før skattekostnad | 290 618 | 605 371 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 65 396 | 133 063 | 68 307 | 116 235 | 126 095 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 242 294 | 411 810 | - |
| Årsresultat | 225 222 | 472 308 | 242 294 | 411 810 | 447 062 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 225 222 | 472 308 | 242 294 | 411 810 | - |
| Totalresultat | 225 222 | 472 308 | 242 294 | 411 810 | - |
| Ordinært utbytte | - | 284 996 | 100 000 | 350 000 | - |
| Avgitt konsernbidrag | 231 736 | 89 703 | 78 000 | - | - |
| Overført annen egenkapital | −6 514 | 97 609 | 64 294 | 61 810 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 225 222 | 472 308 | 242 294 | 411 810 | - |
| Sum varer | 1 222 836 | 1 267 150 | 1 275 823 | 1 157 489 | - |
| Kundefordringer | 18 711 | 8 775 | 14 558 | 6 585 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 281 914 | 474 107 | 277 231 | 48 193 | - |
| Sum fordringer | 300 626 | 482 882 | 291 788 | 54 778 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 422 527 | 435 420 | 299 103 | 1 035 484 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 422 527 | 435 420 | 299 103 | 1 035 484 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 945 989 | 2 185 453 | 1 866 714 | 2 247 751 | 2 578 538 |
| Sum eiendeler | 2 018 060 | 2 300 823 | 2 025 385 | 2 327 588 | 2 635 757 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | 115 371 | 158 671 | 79 837 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 158 671 | 79 837 | - |
| Sum anleggsmidler | - | - | 158 671 | 79 837 | 57 219 |
| Sum varige driftsmidler 72 O71 | - | 115 371 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler 72 O71 | - | 115 371 | - | - | - |
| Aksjekapital | 130 000 | 130 000 | 130 000 | 130 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 430 000 | 430 000 | 430 000 | 430 000 | 430 000 |
| Annen egenkapital | 598 881 | 605 396 | 507 787 | 443 493 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 598 881 | 605 396 | 507 787 | 443 493 | 381 682 |
| Sum egenkapital | 1 028 881 | 1 035 396 | 937 787 | 873 493 | 811 682 |
| Utsatt skatt | 557 | 523 | 489 | 459 | - |
| Betalbar skatt | - | 107 728 | 46 277 | 115 776 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 557 | - | 489 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 557 | - | 489 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 45 939 | - | 26 194 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 430 865 | - | 364 107 | - | - |
| Utbytte | 5 | 284 996 | 100 000 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 511 817 | - | 550 531 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 988 621 | - | 1 087 109 | - | 1 824 075 |
| Sum gjeld | 989 178 | 1 265 428 | 1 087 598 | 1 454 096 | 1 824 075 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 018 060 | 2 300 823 | 2 025 385 | 2 327 588 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,97▲ | 1,73 | 1,72 | - | 1,41 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,96▼ | 1,22 | 1,16 | 1,66 | 2,25 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,7 %▼ | 28,0 % | 14,3 % | 21,3 % | 21,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,0 %▼ | 10,9 % | 6,3 % | 10,3 % | 14,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,8 %▼ | 8,5 % | 4,9 % | 8,0 % | 11,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 51,0 %▲ | 45,0 % | 46,3 % | 37,5 % | 30,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 987 619
- Resultat per ansatt, kroner
- 49 458
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
INSTINCT TASTA AS5,0 %
5,9 mill. 6 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
H & M Hennes & Mauritz AS4,2 % 4 845,1 mill.2 480 ansatte 2025
INSTINCT TASTA AS5,0 % 5,9 mill.6 ansatte 2025
VOICE NORGE AS7,1 % 2 271,0 mill.1 621 ansatte 2025
CUBUS AS8,0 % 2 535,6 mill.1 513 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.710.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Nils Arne Lie | 1957 |
| Revisor | REVISOR VEST AS997 142 411 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Instinct AS100,0 %Straume · 130 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- NAL HOLDING AS
- Instinct AS89,8 %
- Instinct Sartor AS100,0 %
- INSTINCT ÅSANE AS100,0 %
- INSTINCT OS AS100,0 %
- Instinct Vestkanten AS100,0 %
- INSTINCT ØST AS90,3 %
- INSTINCT TASTA AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.