- Org.nr.
- 913 539 893
- Adresse
- Falkeveien 27, 3475 Sætre
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−103 911ikke oppgitt
Årsresultat2 188 920ikke oppgitt
Egenkapital10 829 00858,6 % av eiendelene
INSTO HOLDING AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 539 893
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 10.04.2014
- Registrert
- 25.04.2014
- Adresse
- Falkeveien 27, 3475 Sætre
- Kommune
- Asker
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Asker (1 383)
- Aksjekapital
- 33 510
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i eiendom, herunder utleie, samt investering i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | 0 | - | - | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 103 911 | - | - | 242 195 | 44 815 |
| Sum driftskostnader | 103 911 | 20 109 | 19 323 | 242 195 | 44 815 |
| Driftsresultat | −103 911 | −20 109 | −19 323 | −242 195 | −44 815 |
| Annen renteinntekt | 52 082 | - | - | 284 | - |
| Annen finansinntekt | 2 695 000 | - | - | 400 000 | - |
| Sum finansinntekter | 2 747 082 | 4 680 158 | 1 200 368 | 400 284 | 3 670 889 |
| Annen rentekostnad | 574 208 | - | - | 27 | - |
| Sum finanskostnader | 574 208 | 237 711 | 0 | 27 | 51 |
| Netto finans | 2 172 874 | 4 442 447 | 1 200 368 | 400 257 | 3 670 838 |
| Resultat før skatt | 2 068 964 | 4 422 338 | 1 181 045 | 158 062 | 3 626 023 |
| Skattekostnad | −119 956 | - | - | 0 | 11 574 |
| Årsresultat | 2 188 920 | 4 448 117 | 1 177 322 | 158 062 | 3 614 449 |
| Tilleggsutbytte | 300 000 | - | - | 465 000 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 888 920 | - | - | −306 938 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 188 920 | - | - | 158 062 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Utsatt skattefordel | 145 735 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 145 735 | - | - | - | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 419 794 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 419 794 | - | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 15 194 357 | - | - | 4 194 357 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 15 194 357 | - | - | 4 194 357 | - |
| Sum anleggsmidler | 16 759 886 | 15 220 136 | 4 194 357 | 4 194 357 | 4 416 020 |
| Andre fordringer | 52 580 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 52 580 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 651 412 | - | - | 512 612 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 651 412 | - | - | 512 612 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 703 992 | 1 873 081 | 310 735 | 512 612 | 4 962 |
| Sum eiendeler | 18 463 878 | 17 093 217 | 4 505 092 | 4 706 969 | 4 420 982 |
| Selskapskapital | 33 510 | - | - | 33 510 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 33 510 | 33 510 | 33 510 | 33 510 | 33 510 |
| Annen egenkapital | 10 795 498 | - | - | 4 066 139 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 10 795 498 | 8 906 578 | 4 458 461 | 4 066 139 | 4 373 078 |
| Sum egenkapital | 10 829 008 | 8 940 088 | 4 491 971 | 4 099 649 | 4 406 588 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 7 500 000 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 7 500 000 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 7 500 000 | 8 000 000 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 2 804 | - | - | 0 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 132 067 | - | - | 7 320 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 134 871 | 153 129 | 13 121 | 607 320 | 14 394 |
| Sum gjeld | 7 634 871 | 8 153 129 | 13 121 | 607 320 | 14 394 |
| Sum egenkapital og gjeld | 18 463 878 | - | - | 4 706 969 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 12,63▲ | 12,23 | 23,68 | 0,84 | 0,34 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,71▼ | 0,91 | 0,00 | 0,15 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 14,9 %▼ | 43,2 % | 25,6 % | 3,5 % | 82,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 58,6 %▲ | 52,3 % | 99,7 % | 87,1 % | 99,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Magnus Haugen | 1984 |
| Styrets leder | Magnus Haugen | 1984 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Magnus Haugen100,0 %f. 1984 · Sætre · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- INSTALLATØREN OSLO AS49,0 %985 885 443 · 98 ordinære aksjer
- ODLO NÆRING AS40,0 %916 211 015 · 40 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.