- Org.nr.
- 930 891 622
- Adresse
- Østre Rosten 28, 7075 Tiller
- Hovedeier
- SAKSHAUG SPORT HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Detaljhandel med sportsvarer
Driftsresultat579 7432,5 % margin
Årsresultat184 5460,8 % margin
Egenkapital108 8391,7 % av eiendelene
Ansatte11i Aa‑registeret
INTERSPORT CITY SYD AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med sportsvarer, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 930 891 622
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 06.02.2023
- Registrert
- 24.02.2023
- Adresse
- Østre Rosten 28, 7075 Tiller
- Postadresse
- Bogavegen 6
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- INTERSPORT CITY SYD AS931 197 673 · TRONDHEIM11 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av sportsutstyr, samt alt som står i naturlig forbindelse med dette.
Tidligere navn
- ISP NEWCO 12 AS24.02.2023 til 17.01.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 23 345 914 | 21 736 895 | - |
| Annen driftsinntekt | 2 914 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 23 348 828 | 21 736 895 | - |
| Varekostnad | 13 105 399 | 12 602 482 | - |
| Lønnskostnad | 3 141 805 | 3 056 943 | - |
| Annen driftskostnad | 6 521 881 | 5 500 474 | 800 |
| Sum driftskostnader | 22 769 085 | 21 159 899 | 800 |
| Driftsresultat | 579 743 | 576 997 | −800 |
| Annen renteinntekt | - | 12 039 | 57 |
| Sum finansinntekter | - | 12 039 | 57 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 25 000 | 28 000 | - |
| Annen rentekostnad | 317 662 | 432 263 | - |
| Sum finanskostnader | 342 662 | 460 263 | - |
| Netto finans | −342 662 | −448 224 | 57 |
| Resultat før skatt | 237 082 | 128 773 | −743 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −743 |
| Skattekostnad | 52 536 | 28 167 | - |
| Årsresultat | 184 546 | 100 606 | −743 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 184 546 | 100 606 | −743 |
| Totalresultat | 184 546 | 100 606 | −743 |
| Udekket tap | - | 743 | −743 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 99 863 | - |
| Ordinært utbytte | 200 000 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −15 454 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 184 546 | 100 606 | −743 |
| Utsatt skattefordel | 55 000 | 55 000 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 55 000 | 55 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 55 000 | 55 000 | 0 |
| Lager av varer og annen beholdning | 5 697 326 | 5 910 410 | - |
| Sum varer | 5 697 326 | 5 910 410 | - |
| Kundefordringer | 29 473 | 36 243 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 649 816 | 618 747 | - |
| Sum fordringer | 679 289 | 654 990 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 129 606 | 89 154 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 129 606 | 89 154 | 23 687 |
| Sum omløpsmidler | 6 506 220 | 6 654 554 | 23 687 |
| Sum eiendeler | 6 561 220 | 6 709 554 | 23 687 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 2 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 84 409 | 99 863 | −743 |
| Sum opptjent egenkapital | 84 409 | 99 863 | −743 |
| Sum egenkapital | 108 839 | 124 293 | 23 687 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 954 166 | 2 605 556 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 954 166 | 2 605 556 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 1 954 166 | 2 605 556 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 368 322 | 604 159 | - |
| Leverandørgjeld | 1 244 654 | 1 375 571 | - |
| Betalbar skatt | 52 536 | 83 167 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 883 711 | 806 583 | - |
| Utbytte | 200 000 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 748 994 | 1 110 225 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 498 216 | 3 979 705 | - |
| Sum gjeld | 6 452 382 | 6 585 261 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 561 220 | 6 709 554 | 23 687 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,45▼ | 1,67 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 59,28▲ | 52,98 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,7 %▼ | 17,5 % | −3,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,5 %▼ | 2,7 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,8 %▲ | 0,5 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 1,7 %▼ | 1,9 % | 100,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 122 621
- Resultat per ansatt, kroner
- 52 704
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
INTERSPORT CITY SYD AS2,5 %
23,3 mill. 11 ansatte 2025
−40 %−20020
XXL SPORT & VILLMARK AS−27,4 % 3 692,9 mill.1 944 ansatte 2024
INTERSPORT CITY SYD AS2,5 % 23,3 mill.11 ansatte 2025
SPORT HOLDING RETAIL AS5,7 % 1 747,2 mill.1 133 ansatte 2025
XXL GROSSIST NORGE AS16,0 % 2 880,4 mill.164 ansatte 2024
−40 %−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.631.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Erik Sakshaug | 1962 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | SPORT HOLDING REGNSKAP AS981 951 840 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SAKSHAUG SPORT HOLDING AS100,0 %Steinkjer · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Eriksaks Invest AS
- SAKSHAUG SPORT HOLDING AS100,0 %
- SPORT 1 STJØRDAL AS100,0 %
- INTERSPORT RØROS AS100,0 %
- INTERSPORT BODØ AS100,0 %
- Intersport Lefstad AS100,0 %
- Intersport Fauske AS100,0 %
- SPORT 1 NAMSOS AS100,0 %
- Intersport Støren AS100,0 %
- SAKSHAUG SPORT ORKANGER AS100,0 %
- INTERSPORT GRONG AS100,0 %
- SPORT 1 HARSTAD AS100,0 %
- SAKSHAUG SPORT NARVIK AS100,0 %
- SPORT 1 NARVIK AS100,0 %
- SPORTEN RØROS AS100,0 %
- SPORT 1 MOSJØEN AS100,0 %
- SAKSHAUG SPORT AS100,0 %
- SAKSHAUG SPORT TORGKVARTALET AS100,0 %
- SAKSHAUG SPORT MAGNETEN AS100,0 %
- Intersport Verdal AS100,0 %
- Intersport Orkanger AS100,0 %
- Intersport Leangen AS100,0 %
- SPORT 1 BRØNNØYSUND AS100,0 %
- SAKSHAUG SPORT KANEBOGEN AS100,0 %
- SPORT 1 SUNNDAL AS100,0 %
- INTERSPORT CITY SYD AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.