- Org.nr.
- 996 847 470
- Adresse
- Hestehagvegen 23, 3746 Skien
Driftsresultat412 1226,9 % margin
Årsresultat308 3035,2 % margin
Egenkapital3 885 75581,6 % av eiendelene
Isaksen Vedlikehold AS er et aksjeselskap innen annen rengjøringsvirksomhet og snømåking, stiftet 2011.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 996 847 470
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 30.09.2026
- Stiftet
- 04.04.2011
- Registrert
- 26.04.2011
- Adresse
- Hestehagvegen 23, 3746 Skien
- Kommune
- Skien
- Næring
- 81.230 Annen rengjøringsvirksomhet og snømåkingAnnen rengjøringsvirksomhet og snømåking i Skien (10)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Isaksen Vedlikehold AS973 351 400 · SKIEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive med feiing og rengjøring av gater og parkeringsområder, reparasjon og vedlikehold av bygg/eiendom og hva som naturlig hører sammen med dette samt deltagelse i andre selskaper.
Tidligere navn
- Sigmund Isaksen AS26.04.2011 til 29.06.2018
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 5 235 321 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 38 750 |
| Sum driftsinntekter | 5 954 109 | 7 305 667 | 5 509 435 | 5 420 046 | 5 274 071 |
| Varekostnad | - | 1 127 229 | 515 141 | 727 558 | 423 330 |
| Lønnskostnad | - | 2 904 423 | 2 292 838 | 2 099 436 | 1 998 159 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 753 108 | 770 053 | 792 881 | 650 159 |
| Annen driftskostnad | - | 1 371 149 | 1 043 203 | 820 363 | 1 101 764 |
| Sum driftskostnader | 5 541 987 | 6 155 909 | 4 621 234 | 4 440 237 | 4 173 412 |
| Driftsresultat | 412 122 | 1 149 758 | 888 201 | 979 809 | 1 100 659 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 15 |
| Sum finansinntekter | 548 | 17 | 1 809 | 738 | 15 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 36 221 |
| Sum finanskostnader | 17 409 | 58 756 | 78 669 | 65 327 | 36 221 |
| Netto finans | −16 861 | −58 739 | −76 860 | −64 589 | −36 206 |
| Resultat før skatt | 395 261 | 1 091 019 | 811 341 | 915 220 | 1 064 453 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 240 020 | 178 543 | 201 837 | 234 180 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 830 273 |
| Årsresultat | 308 303 | 850 999 | 632 798 | 713 383 | 830 273 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 830 273 |
| Totalresultat | - | - | - | - | 830 273 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 830 273 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 830 273 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | - | 2 998 152 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | - | 698 817 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 3 696 969 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | - | 4 167 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 4 167 |
| Sum anleggsmidler | 2 161 477 | 2 398 211 | 2 960 240 | 3 466 058 | 3 701 136 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 1 260 656 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 81 978 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 1 342 634 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 1 474 804 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 1 474 804 |
| Sum omløpsmidler | 2 601 599 | 2 879 640 | 2 772 479 | 3 492 727 | 2 817 438 |
| Sum eiendeler | 4 763 076 | 5 277 851 | 5 732 719 | 6 958 785 | 6 518 574 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 3 680 272 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 785 755 | 3 477 452 | 2 626 453 | 2 993 655 | 3 680 272 |
| Sum egenkapital | 3 885 755 | 3 577 452 | 2 726 453 | 3 093 655 | 3 780 272 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 158 731 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 158 731 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 1 786 496 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 786 496 |
| Sum langsiktig gjeld | 20 419 | 658 959 | 1 104 202 | - | 1 945 227 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 30 950 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 208 108 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 266 551 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 287 466 |
| Sum kortsiktig gjeld | 856 902 | 1 041 439 | 1 902 064 | - | 793 074 |
| Sum gjeld | 877 321 | 1 700 398 | 3 006 266 | 3 865 130 | 2 738 301 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 6 518 574 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,04▲ | 2,77 | 1,46 | - | 3,55 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,23▼ | 0,48 | 1,10 | 1,25 | 0,72 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,2 %▼ | 20,9 % | 14,0 % | 14,6 % | 16,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,9 %▼ | 15,7 % | 16,1 % | 18,1 % | 20,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,2 %▼ | 11,6 % | 11,5 % | 13,2 % | 15,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 81,6 %▲ | 67,8 % | 47,6 % | 44,5 % | 58,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Isaksen Vedlikehold AS6,9 %
6,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
Isaksen Vedlikehold AS6,9 % 6,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
RENTOKIL INITIAL NORGE AS8,5 % 436,8 mill.278 ansatte 2025
PELIAS NORSK SKADEDYRKONTROLL AS13,1 % 330,5 mill.224 ansatte 2025
Anticimex A/S16,9 % 629,0 mill.341 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 81.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Carl Einar Isaksen | 1969 |
| Styrets leder | Carl Einar Isaksen | 1969 |
| Styremedlem | Merete Bugodt Isaksen | 1971 |
| Revisor | HLO REVISJON & RÅDGIVNING AS989 027 654 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- CARL EINAR ISAKSEN100,0 %f. 1969 · Skien · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.