- Org.nr.
- 991 512 373
- Telefon
- 22 83 60 90
- Adresse
- Haakon VIIs gate 2, 0161 Oslo
Driftsresultat5 728 85795,1 % margin
Årsresultat6 351 076
Egenkapital54 558 12696,5 % av eiendelene
ISAR AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 991 512 373
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 19.07.2007
- Registrert
- 24.07.2007
- Adresse
- Haakon VIIs gate 2, 0161 Oslo
- Telefon
- 22 83 60 90
- Postadresse
- c/o Belvedere AS, Postboks 1318 Vika
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ISAR AS934 730 828 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapets formål er å investere i ulike typer virksomhet med økonomisk formål, da særlig investeringer i omsettelige verdipapirer og deltakerlignede selskaper, herunder delta i andre selskaper med lignende formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | - | - | 16 227 233 | 14 758 782 | - |
| Sum driftsinntekter | 6 022 964 | 4 724 727 | 16 227 233 | 14 758 782 | 8 968 844 |
| Annen driftskostnad | - | 6 031 301 | 4 869 883 | 284 447 | 4 572 825 |
| Sum driftskostnader | 294 107 | 6 031 301 | 4 869 883 | 284 447 | 4 572 825 |
| Driftsresultat | 5 728 857 | −1 306 574 | 11 357 350 | 14 474 335 | 4 396 019 |
| Annen renteinntekt | - | - | 642 073 | 94 483 | - |
| Sum finansinntekter | 967 286 | 1 018 334 | 642 073 | 94 483 | 1 284 |
| Annen rentekostnad | - | - | 9 068 | - | - |
| Sum finanskostnader | - | 1 000 | 9 068 | - | 21 704 |
| Netto finans | 967 286 | 1 017 334 | 633 005 | 94 483 | −20 420 |
| Resultat før skatt | 6 696 143 | −289 240 | 11 990 355 | 14 568 818 | 4 375 599 |
| Skattekostnad på resultat | - | 400 387 | 203 606 | 1 031 023 | −6 389 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 11 786 749 | 13 537 794 | - |
| Årsresultat | 6 351 076 | −689 626 | 11 786 749 | 13 537 794 | 4 381 989 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 11 786 749 | 13 537 794 | - |
| Totalresultat | - | - | 11 786 749 | 13 537 794 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 11 786 749 | 13 537 794 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 11 786 749 | 13 537 794 | - |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | 20 322 719 | - | - |
| Sum investeringer | - | - | 20 322 719 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 29 143 401 | 10 704 296 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 29 143 401 | 10 704 296 | - |
| Sum omløpsmidler | 56 524 483 | 48 565 514 | 49 466 121 | 38 141 757 | 23 572 133 |
| Sum eiendeler | 56 524 483 | 48 565 514 | 49 466 121 | 38 141 757 | 23 572 133 |
| Aksjekapital | - | - | 100 000 | 100 000 | - |
| Overkurs | - | - | 375 | 375 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 375 | 100 375 | 100 375 | 100 375 | 100 375 |
| Annen egenkapital | - | - | 48 796 302 | 37 009 553 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 54 457 751 | 48 106 675 | 48 796 302 | 37 009 553 | 23 471 758 |
| Sum egenkapital | 54 558 126 | 48 207 050 | 48 896 677 | 37 109 928 | 23 572 133 |
| Utsatt skatt | - | - | 4 | 365 838 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 365 838 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 33 583 | 0 | 0 | 365 838 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | 569 444 | 664 602 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 1 389 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 932 774 | 358 464 | 569 444 | 665 991 | - |
| Sum gjeld | 1 966 357 | 358 464 | 569 444 | 1 031 829 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 49 466 121 | 38 141 757 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 29,25▼ | 135,48 | 86,87 | 57,27 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,04▲ | 0,01 | 0,01 | 0,03 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 12,7 %▲ | −0,6 % | 27,4 % | 47,2 % | 18,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 95,1 %▲ | −27,7 % | 70,0 % | 98,1 % | 49,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 105,4 %▲ | −14,6 % | 72,6 % | 91,7 % | 48,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 96,5 %▼ | 99,3 % | 98,8 % | 97,3 % | 100,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ISAR AS95,1 %
6,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Eldjarn Trading0,0 % 23 113,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
ODD GLEDITSCH AS88,8 % 519,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
ISAR AS95,1 % 6,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Om Holding AS100,0 % 870,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 64.323.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jon Rømer Sandberg | 1959 |
| Revisor | CROWE PARTNER REVISJON AS922 829 845 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JON RØMER SANDBERG100,0 %f. 1959 · Oslo · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 959 033 560 · 617 117 ordinære aksjer
- Goodtech ASA0,34 %914 769 922 · 100 000 ordinære aksjer
- LERØY SEAFOOD GROUP ASA0,01 %975 350 940 · 75 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.