- Org.nr.
- 920 145 930
- Adresse
- Leif Weldings vei 18, 3208 Sandefjord
Driftsresultat−142 053−0,3 % margin
Årsresultat1 0600,0 % margin
Egenkapital210 8512,3 % av eiendelene
IT SOURCE AS er et aksjeselskap innen engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 145 930
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 20.11.2017
- Registrert
- 30.12.2017
- Adresse
- Leif Weldings vei 18, 3208 Sandefjord
- Kommune
- Sandefjord
- Næring
- 46.500 Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyrEngroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr i Sandefjord (30)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- IT SOURCE AS920 323 766 · SANDEFJORD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Distribusjon av IT hardware.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 44 749 381 | 51 739 006 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 44 749 381 | 51 739 006 | 46 151 122 | 61 375 196 | 48 071 551 |
| Cost of stocks | - | - | - | - | 38 485 910 |
| Other operating expenses | - | - | - | - | 8 869 231 |
| Raw materials and consumables used | 36 430 188 | 43 252 558 | - | - | - |
| Other expenses | 8 461 246 | 7 693 715 | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 44 891 434 | 50 946 273 | 45 104 400 | 61 280 017 | 47 355 141 |
| Driftsresultat | −142 053 | 792 733 | 1 046 722 | 95 179 | 716 410 |
| Annen renteinntekt | 90 | - | - | - | - |
| Other financial income | 333 808 | 154 529 | - | - | 294 992 |
| Sum finansinntekter | 333 898 | 154 529 | 358 391 | 494 766 | 294 992 |
| Annen rentekostnad | 3 435 | 3 502 | - | - | - |
| Other financial expenses | 187 077 | 880 629 | - | - | 631 544 |
| Sum finanskostnader | 190 512 | 884 131 | 1 319 392 | 584 417 | 631 544 |
| Netto finans | 143 386 | −729 602 | −961 001 | −89 651 | −336 552 |
| Resultat før skatt | - | - | 85 720 | 5 528 | 379 858 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 83 569 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 296 289 |
| Resultat før skattekostnad | 1 333 | 63 131 | - | - | - |
| Income tax expense | 273 | 13 986 | - | - | - |
| Årsresultat | 1 060 | 49 145 | 66 862 | 4 312 | 296 289 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 060 | 49 145 | - | - | - |
| Totalresultat | 1 060 | 49 145 | - | - | - |
| Other equity | 1 060 | 49 145 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 060 | 49 145 | - | - | - |
| Sum varer | 160 917 | 106 640 | - | - | - |
| Accounts receivables | 7 242 048 | 7 509 028 | - | - | - |
| Sum fordringer | 7 242 048 | 7 509 028 | - | - | 5 908 287 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 2 877 278 |
| Cash and cash equivalents | 1 905 010 | 3 450 041 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 905 010 | 3 450 041 | - | - | 2 877 278 |
| Sum omløpsmidler | 9 307 975 | 11 065 709 | 6 374 096 | 9 428 376 | 8 785 565 |
| Sum eiendeler | 9 307 975 | 11 065 709 | 6 374 096 | 9 428 376 | 8 785 565 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Trade receivables | - | - | - | - | 5 864 792 |
| Other receivables | - | - | - | - | 43 495 |
| Share capital | 30 000 | 30 000 | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Retained earnings | - | - | - | - | 759 471 |
| Other equity | 180 851 | 179 791 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 180 851 | 179 791 | 130 646 | 63 783 | 759 471 |
| Sum egenkapital | 210 851 | 209 791 | 160 646 | 93 783 | 789 471 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 5 760 016 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 5 760 016 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 5 760 016 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 83 569 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 2 092 401 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 60 108 |
| Leverandørgjeld | 7 108 506 | 9 216 476 | - | - | - |
| Tax payable | 273 | 13 986 | - | - | - |
| Public duties payable | 1 928 345 | 1 565 457 | - | - | - |
| Other current liabilities | 60 000 | 60 000 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 097 124 | 10 855 919 | 6 213 450 | 9 334 593 | 2 236 078 |
| Sum gjeld | 9 097 124 | 10 855 919 | 6 213 450 | 9 334 593 | 7 996 094 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 307 975 | 11 065 709 | - | - | 8 785 565 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,02 | 1,02 | 1,03 | 1,01 | 3,93 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 43,14▼ | 51,75 | 38,68 | 99,53 | 10,13 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,9 %▼ | 10,9 % | 17,8 % | 6,5 % | 11,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,3 %▼ | 1,5 % | 2,3 % | 0,2 % | 1,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,0 %▼ | 0,1 % | 0,1 % | 0,0 % | 0,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 2,3 %▲ | 1,9 % | 2,5 % | 1,0 % | 9,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
IT SOURCE AS−0,3 %
44,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−2 %0246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.500.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Christopher James Perry | 1975 |
| Styrets leder | Christopher James Perry | 1975 |
| Revisor | HLO REVISJON & RÅDGIVNING AS989 027 654 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Ikonic Technology Limited100,0 %1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.