- Org.nr.
- 922 773 041
- Adresse
- Storgata 104B, 2390 Moelv
- Hovedeier
- NAVI HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat−11 374ikke oppgitt
Årsresultat81 566ikke oppgitt
Egenkapital627 49115,8 % av eiendelene
IVAN FORVALTNING AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 773 041
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.09.2026
- Stiftet
- 30.04.2019
- Registrert
- 21.05.2019
- Adresse
- Storgata 104B, 2390 Moelv
- Kommune
- Ringsaker
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Ringsaker (475)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i selskaper, herunder investeringer i aksjer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 11 374 | - | - | 10 602 | 12 569 |
| Sum driftskostnader | 11 374 | 8 981 | 10 652 | 10 602 | 126 669 |
| Driftsresultat | −11 374 | −8 981 | −10 652 | −10 602 | −126 669 |
| Annen renteinntekt | 9 389 | - | - | 22 | - |
| Annen finansinntekt | 83 550 | - | - | 179 346 | - |
| Sum finansinntekter | 92 939 | 66 734 | 116 481 | 179 368 | 321 201 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | - | 58 837 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 182 080 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | - | 240 917 | 45 553 |
| Netto finans | 92 939 | 66 734 | 116 482 | −61 549 | 275 648 |
| Resultat før skatt | - | 57 753 | 105 830 | −72 150 | 148 980 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −72 150 | - |
| Resultat før skattekostnad | 81 566 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 81 566 | 61 713 | 105 830 | −72 150 | 178 900 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 81 566 | - | - | −72 150 | - |
| Totalresultat | 81 566 | - | - | −72 150 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −72 150 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 81 566 | - | - | −72 150 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 114 100 |
| Skattekostnad | - | - | - | - | −29 920 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 215 540 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 254 000 | - | - | 2 254 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 469 540 | - | - | 2 254 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 2 469 540 | 2 463 499 | 2 254 000 | 2 254 000 | 2 254 000 |
| Markedsbaserte aksjer | 1 364 137 | - | - | 1 324 742 | - |
| Sum investeringer | 1 364 137 | - | - | 1 324 742 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 135 117 | - | - | 199 601 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 135 117 | - | - | 199 601 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 499 254 | 1 490 260 | 1 630 173 | 1 524 343 | 1 682 493 |
| Sum eiendeler | 3 968 794 | 3 953 759 | 3 884 173 | 3 778 343 | 3 936 493 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −9 945 | - | - | −9 945 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 20 055 | 20 055 | 20 055 | 20 055 | 20 055 |
| Annen egenkapital | 607 436 | - | - | 344 288 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 607 436 | 525 871 | 450 118 | 344 288 | 416 438 |
| Sum egenkapital | 627 491 | 545 926 | 470 173 | 364 343 | 436 493 |
| Langsiktig konserngjeld | 3 341 303 | - | - | 3 414 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 341 303 | - | - | 3 414 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 3 341 303 | 3 407 833 | 3 414 000 | 3 414 000 | 3 500 000 |
| Sum gjeld | 3 341 303 | 3 407 833 | 3 414 000 | 3 414 000 | 3 500 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 968 794 | - | - | 3 778 343 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | - | - | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,32▼ | 6,24 | 7,26 | 9,37 | 8,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,1 %▲ | 1,5 % | 2,8 % | 4,4 % | 4,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 15,8 %▲ | 13,8 % | 12,1 % | 9,6 % | 11,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Torild Mathisen | 1961 |
| Styremedlem | Arnfinn Mathisen | 1958 |
| Regnskapsfører | MOELV REGNSKAPSBYRÅ AS932 039 214 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NAVI HOLDING AS100,0 %Moelv · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- NAVI HOLDING AS
- IVAN EIENDOM MOELV AS100,0 %
- IVAN FORVALTNING AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 918 436 286 · 2 000 ordinære aksjer
- Stupetårnet Sentrum AS10,2 %925 567 485 · 254 ordinære aksjer
- ELMERA GROUP ASA0,01 %920 153 577 · 6 000 ordinære aksjer
- KID ASA0,00 %988 384 135 · 1 500 ordinære aksjer
- Storebrand ASA0,00 %916 300 484 · 4 000 ordinære aksjer
- LERØY SEAFOOD GROUP ASA0,00 %975 350 940 · 5 000 ordinære aksjer
- Veidekke ASA0,00 %917 103 801 · 1 000 ordinære aksjer
- ORKLA ASA0,00 %910 747 711 · 2 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.