- Org.nr.
- 993 504 890
- Adresse
- Goastemmen 40, 4073 Randaberg
- Hovedeier
- Cayenne AS, 100 %
Driftsresultat648 01777,7 % margin
EBITDA777 058før av- og nedskrivninger
Årsresultat505 09260,6 % margin
Egenkapital1 930 87361,5 % av eiendelene
J&A EIENDOM AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2009.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 993 504 890
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 02.01.2009
- Registrert
- 10.01.2009
- Adresse
- Goastemmen 40, 4073 Randaberg
- Postadresse
- Madlamarkveien 2
- Kommune
- Randaberg
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Randaberg (138)
- Aksjekapital
- 800 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- J&A EIENDOM AS993 512 435 · RANDABERG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie og drift av fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 833 760 | 814 632 | 775 836 | 731 928 | - |
| Sum driftsinntekter | 833 760 | 814 632 | 775 836 | 731 928 | 690 492 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 129 041 | 129 041 | 129 041 | 129 041 | 129 041 |
| Annen driftskostnad | 56 702 | 56 191 | 111 639 | 46 431 | 50 335 |
| Sum driftskostnader | 185 743 | 185 232 | 240 680 | 175 472 | 179 376 |
| Driftsresultat | 648 017 | 629 400 | 535 157 | 556 456 | 511 116 |
| Annen rentekostnad | 463 | 163 | 24 862 | 19 942 | - |
| Sum finanskostnader | 463 | 163 | 24 862 | 19 942 | 17 024 |
| Netto finans | −463 | −163 | −24 862 | −19 942 | −17 024 |
| Resultat før skatt | - | - | 510 295 | 536 514 | 494 092 |
| Resultat før skattekostnad | 647 554 | 629 237 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 142 462 | 139 016 | 112 265 | 118 030 | 108 700 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 398 030 | 418 484 | - |
| Årsresultat | 505 092 | 490 221 | 398 030 | 418 484 | 385 392 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 505 092 | 490 221 | 398 030 | 418 484 | - |
| Totalresultat | 505 092 | 490 221 | 398 030 | 418 484 | - |
| Avgitt konsernbidrag | 553 157 | 538 744 | 441 621 | 459 695 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −48 065 | −48 523 | −43 592 | −41 211 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 505 092 | 490 221 | 398 030 | 418 484 | - |
| Utsatt skattefordel | 142 728 | 129 171 | 116 233 | 103 938 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 142 728 | 129 171 | 116 233 | 103 938 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 2 507 309 | 2 636 350 | 2 765 391 | 2 894 432 | - |
| Sum varige driftsmidler | 2 507 309 | 2 636 350 | 2 765 391 | 2 894 432 | - |
| Sum anleggsmidler | 2 650 037 | 2 765 521 | 2 881 624 | 2 998 370 | 3 115 784 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 488 565 | 97 662 | 293 354 | 938 758 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 488 565 | 97 662 | 293 354 | 938 758 | - |
| Sum omløpsmidler | 488 565 | 97 662 | 293 354 | 938 758 | 1 020 346 |
| Sum eiendeler | 3 138 602 | 2 863 183 | 3 174 978 | 3 937 128 | 4 136 130 |
| Aksjekapital | 800 000 | 800 000 | 800 000 | 800 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 800 000 | 800 000 | 800 000 | 800 000 | 800 000 |
| Annen egenkapital | 1 130 873 | 1 178 938 | 1 227 461 | 1 271 052 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 130 873 | 1 178 938 | 1 227 461 | 1 271 052 | 1 312 264 |
| Sum egenkapital | 1 930 873 | 1 978 938 | 2 027 461 | 2 071 052 | 2 112 264 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 332 124 | 553 556 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 332 124 | 553 556 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 332 124 | 553 556 | 774 988 |
| Leverandørgjeld | 338 | 324 | 75 224 | 124 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 198 216 | 193 223 | 169 359 | 174 659 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 009 176 | 690 698 | 570 810 | 1 137 736 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 207 729 | 884 245 | 815 393 | 1 312 519 | 1 248 878 |
| Sum gjeld | 1 207 729 | 884 245 | 1 147 517 | 1 866 075 | 2 023 866 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 138 602 | 2 863 183 | 3 174 978 | 3 937 128 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,40▲ | 0,11 | 0,36 | 0,72 | 0,82 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,63▲ | 0,45 | 0,57 | 0,90 | 0,96 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 21,6 %▲ | 20,8 % | 15,0 % | 13,8 % | 12,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 77,7 %▲ | 77,3 % | 69,0 % | 76,0 % | 74,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 60,6 %▲ | 60,2 % | 51,3 % | 57,2 % | 55,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 61,5 %▼ | 69,1 % | 63,9 % | 52,6 % | 51,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
J&A EIENDOM AS77,7 %
0,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
J&A EIENDOM AS77,7 % 0,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jarle Nagell | 1966 |
| Varamedlem | Arnstein Nagell | 1965 |
| Revisor | REVISJON VEST AS982 519 411 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Cayenne AS100,0 %Randaberg · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Cayenne AS
- SPORT & REKREASJON AS100,0 %
- BIKE BROTHERS OSLO AS67,0 %
- J&A EIENDOM AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.