- Org.nr.
- 926 408 801
- Adresse
- c/o Jan Fredrik Andersen, Tarjodd Bondes vei 9, 4032 Stavanger
Driftsresultat−56 627ikke oppgitt
Årsresultat2 759 607ikke oppgitt
Egenkapital2 833 99861,6 % av eiendelene
J&E HOLDING AS er et aksjeselskap innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 408 801
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.01.2021
- Registrert
- 19.01.2021
- Adresse
- c/o Jan Fredrik Andersen, Tarjodd Bondes vei 9, 4032 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 86.221 Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenesterSpesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Stavanger (142)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Varekostnad | 13 276 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 43 351 | 15 114 | 10 945 | 12 749 | 1 144 |
| Sum driftskostnader | 56 627 | 15 114 | 10 945 | 12 749 | 1 144 |
| Driftsresultat | −56 627 | −15 114 | −10 945 | −12 749 | −1 144 |
| Resultat før skatt | - | - | 89 055 | −12 749 | −1 144 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −1 144 |
| Annen rentekostnad | - | 348 | - | - | - |
| Inntekt på investering i datterselskap | 2 778 837 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 285 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 31 | - | - | - | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 37 483 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 816 636 | - | 100 000 | - | - |
| Annen finanskostnad | 403 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 403 | 348 | - | - | - |
| Netto finans | 2 816 233 | −348 | 100 000 | 0 | - |
| Resultat før skattekostnad | 2 759 607 | −15 462 | - | - | - |
| Årsresultat | 2 759 607 | −15 462 | 73 745 | −12 749 | −1 144 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 759 607 | −15 462 | - | - | −1 144 |
| Totalresultat | 2 759 607 | −15 462 | - | - | −1 144 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −1 144 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −1 144 |
| Sum driftsinntekter | - | - | 0 | 0 | - |
| Skattekostnad | - | - | 15 310 | - | - |
| Investering i datterselskap | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 3 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 33 000 | 30 000 | - | - | 30 000 |
| Sum anleggsmidler | 33 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum varer | 36 724 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 30 340 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 2 778 837 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 2 809 177 | - | - | - | - |
| Markedsbaserte aksjer | 1 537 483 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 1 537 483 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 182 226 | 58 632 | - | - | 362 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 182 226 | 58 632 | - | - | 362 |
| Sum omløpsmidler | 4 565 611 | 58 632 | 89 404 | 349 | 362 |
| Sum eiendeler | 4 598 611 | 88 632 | 119 404 | 30 349 | 30 362 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 30 000 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | 30 000 |
| Overkurs | 5 570 | 5 570 | - | - | 5 570 |
| Annen innskutt egenkapital | - | −5 570 | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 35 570 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 1 144 |
| Annen egenkapital | 2 798 428 | 44 391 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 2 798 428 | 44 391 | 59 853 | −13 892 | −1 144 |
| Sum egenkapital | 2 833 998 | 74 391 | 89 853 | 16 108 | 28 857 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 1 075 |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 750 000 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 14 613 | 14 241 | - | - | 430 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 764 613 | 14 241 | 29 551 | 14 241 | 1 505 |
| Sum gjeld | 1 764 613 | 14 241 | 29 551 | 14 241 | 1 505 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 598 611 | 88 632 | - | - | 30 362 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,59▼ | 4,12 | 3,03 | 0,02 | 0,24 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,62▲ | 0,19 | 0,33 | 0,88 | 0,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 117,8 %▲ | −14,5 % | 118,9 % | −42,0 % | −3,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 61,6 %▼ | 83,9 % | 75,3 % | 53,1 % | 95,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jan Fredrik Andersen | 1978 |
| Styrets leder | Jan Fredrik Andersen | 1978 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS979 713 894 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JAN FREDRIK ANDERSEN100,0 %f. 1978 · Stavanger · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Øre-Nese-Hals Sørvest AS100,0 %826 534 192 · 30 000 ordinære aksjer
- SOMA RED LIGHT AS10,0 %933 887 588 · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.