- Org.nr.
- 924 721 588
- Adresse
- Espelandsmyra 2, 5440 Mosterhamn
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat6 5693,1 % margin
Årsresultat5 4612,6 % margin
Egenkapital−452−1,0 % av eiendelene
J2 HOLDING AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 721 588
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 20.02.2020
- Registrert
- 17.03.2020
- Adresse
- Espelandsmyra 2, 5440 Mosterhamn
- Kommune
- Bømlo
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Bømlo (112)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- J2 HOLDING AS924 839 961 · BØMLO · Engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investeringer i aksjer og eiendom, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 95 064 | 10 775 | 51 942 | 0 | - |
| Annen driftsinntekt | 117 875 | 95 335 | 154 800 | 64 500 | - |
| Sum driftsinntekter | 212 939 | 106 110 | 206 742 | 64 500 | - |
| Lønnskostnad | - | - | 0 | 10 000 | - |
| Varekostnad | 7 500 | 0 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 198 870 | 99 324 | 107 629 | 40 665 | 4 148 |
| Sum driftskostnader | 206 370 | 99 324 | 107 629 | 50 665 | 4 148 |
| Driftsresultat | 6 569 | 6 786 | 99 113 | 13 835 | −4 148 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 0 | −130 000 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 378 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 378 | −130 000 | - | - | 0 |
| Annen rentekostnad | 51 | 480 | 30 | - | - |
| Sum finanskostnader | 51 | 480 | 30 | 0 | - |
| Netto finans | 327 | −130 480 | −30 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −4 148 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −4 148 |
| Resultat før skattekostnad | 6 896 | −123 694 | 99 083 | 13 835 | - |
| Skattekostnad | 1 435 | 1 488 | 21 804 | 2 131 | - |
| Årsresultat | 5 461 | −125 182 | 77 279 | 11 704 | −4 148 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 5 461 | −125 182 | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | 5 461 | −125 182 | - | - | - |
| Udekket tap | 0 | −45 913 | - | - | −4 145 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 5 461 | −79 269 | 77 279 | 11 704 | −3 |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 461 | −125 182 | 77 279 | 11 704 | −4 148 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 0 | 42 000 | 172 000 | 172 000 | 172 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 42 000 | 172 000 | 172 000 | 172 000 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 42 000 | 172 000 | 172 000 | 172 000 |
| Sum varer | 0 | 0 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 0 | 1 805 | 1 644 | - |
| Kundefordringer | 22 156 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 0 | 116 000 | 155 000 | 46 000 | 26 000 |
| Sum fordringer | 0 | 138 423 | 156 805 | 47 644 | 26 000 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 47 213 | 599 | - | - | 23 285 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 47 213 | 599 | - | - | 23 285 |
| Sum omløpsmidler | 47 213 | 139 022 | 156 805 | 47 644 | 49 285 |
| Sum eiendeler | 47 213 | 181 022 | 328 805 | 219 644 | 221 285 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Overkurs | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 34 430 |
| Annen egenkapital | - | - | 79 269 | 1 990 | 0 |
| Udekket tap | 40 452 | 45 913 | - | - | 4 145 |
| Sum opptjent egenkapital | −40 452 | −45 913 | 79 269 | 1 990 | −4 145 |
| Sum egenkapital | −452 | −5 913 | 119 269 | 41 990 | 30 285 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 0 | 180 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 180 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 180 000 | 180 000 | 180 000 | 180 000 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner, kortsiktig | - | - | 2 971 | −25 537 | - |
| Leverandørgjeld | 9 727 | 5 447 | 4 761 | 0 | - |
| Betalbar skatt | 1 434 | 1 488 | 21 804 | 2 131 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 0 | 11 000 | 11 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 0 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 36 504 | 0 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 47 665 | 6 935 | 29 536 | −2 346 | 11 000 |
| Sum gjeld | 47 665 | 186 935 | 209 536 | 177 654 | 191 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 47 213 | 181 022 | 328 805 | 219 644 | 221 285 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,99▼ | 20,05 | 5,31 | −20,31 | 4,48 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −105,45▼ | −31,61 | 1,76 | 4,23 | 6,31 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,1 %▲ | −48,3 % | 36,1 % | 6,3 % | −1,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,1 %▼ | 6,4 % | 47,9 % | 21,4 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,6 %▲ | −118,0 % | 37,4 % | 18,1 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −1,0 %▲ | −3,3 % | 36,3 % | 19,1 % | 13,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
J2 HOLDING AS3,1 %
0,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
J2 HOLDING AS3,1 % 0,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
FOREX NORGE NUF5,5 % 1 418,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Geminor AS9,6 % 912,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HVO AS97,2 % 1 770,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 00.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ole Jørgen Legård | 1977 |
| Styrets leder | Jens Inge Ingvaldsen | 1983 |
| Styremedlem | Ole Jørgen Legård | 1977 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- OLE JØRGEN LEGÅRD50,0 %f. 1977 · Rubbestadneset · 500 ordinære aksjer
- JENS INGE INGVALDSEN50,0 %f. 1983 · Mosterhamn · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.