- Org.nr.
- 921 234 449
- Adresse
- Flåtankroken 28, 3413 Lier
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−9 681ikke oppgitt
Årsresultat29 820ikke oppgitt
Egenkapital116 8427,4 % av eiendelene
JA9 INVEST AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 234 449
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 01.08.2018
- Registrert
- 13.08.2018
- Adresse
- Flåtankroken 28, 3413 Lier
- Kommune
- Lier
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Lier (292)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringer i finansielle instrumenter, eiendom og investering i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 9 681 | - | - | 11 338 | 9 355 |
| Sum driftskostnader | 9 681 | 9 716 | 5 810 | 11 338 | 9 355 |
| Driftsresultat | −9 681 | −9 716 | −5 810 | −11 338 | −9 355 |
| Annen renteinntekt | 48 093 | - | - | 1 | 7 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 50 949 |
| Sum finansinntekter | 48 093 | 49 048 | 36 296 | 1 | 50 955 |
| Annen rentekostnad | 149 | - | - | 265 | 96 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 1 777 | 12 526 |
| Sum finanskostnader | 149 | - | 71 | 2 042 | 12 622 |
| Netto finans | 47 944 | 49 049 | 36 225 | −2 041 | 38 333 |
| Resultat før skatt | - | 39 333 | 30 416 | −13 378 | 28 979 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −13 378 | 28 979 |
| Resultat før skattekostnad | 38 263 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 8 443 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 29 820 | 33 783 | 30 416 | −13 378 | 28 979 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 29 820 | - | - | −13 378 | 28 979 |
| Totalresultat | 29 820 | - | - | −13 378 | 28 979 |
| Udekket tap | - | - | - | −1 607 | 17 207 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −11 772 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 29 820 | - | - | - | 11 772 |
| Sum overføringer og disponeringer | 29 820 | - | - | −13 378 | 28 979 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 145 250 | - | - | 145 250 | 7 500 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 1 385 499 | - | - | 200 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 530 749 | - | - | 1 345 250 | 1 207 500 |
| Sum anleggsmidler | 1 530 749 | 1 429 892 | 1 381 545 | 1 345 250 | 1 207 500 |
| Andre finansielle instrumenter | - | - | - | 10 223 | 12 000 |
| Sum investeringer | - | - | - | 10 223 | 12 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 5 757 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 5 757 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 41 155 | - | - | 36 014 | 56 241 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 41 155 | - | - | 36 014 | 56 241 |
| Sum omløpsmidler | 46 912 | 46 910 | 46 209 | 46 237 | 68 241 |
| Sum eiendeler | 1 577 661 | 1 476 802 | 1 427 754 | 1 391 487 | 1 275 741 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | 1 000 000 | 1 200 000 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Udekket tap | - | - | - | 1 607 | - |
| Annen egenkapital | 92 412 | - | - | - | 11 772 |
| Sum opptjent egenkapital | 92 412 | 62 592 | 28 809 | −1 607 | 11 772 |
| Sum egenkapital | 116 842 | 87 022 | 53 239 | 22 823 | 36 202 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 1 513 |
| Betalbar skatt | 8 443 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 452 375 | - | - | 1 368 664 | 1 238 026 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 460 818 | 1 389 780 | 1 374 515 | 1 368 664 | 1 239 539 |
| Sum gjeld | 1 460 818 | 1 389 780 | 1 374 515 | 1 368 664 | 1 239 539 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 577 661 | - | - | 1 391 487 | 1 275 741 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,03 | 0,03 | 0,03 | 0,03 | 0,06 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 12,50▼ | 15,97 | 25,82 | 59,97 | 34,24 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,5 %▼ | 2,7 % | 2,2 % | −0,9 % | 3,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 7,4 %▲ | 5,9 % | 3,7 % | 1,6 % | 2,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jan-Richard Brække Lislerud | 1983 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Jan-Richard Brække Lislerud100,0 %f. 1983 · Lier · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SEPH INVEST AS50,0 %819 424 802 · 1 000 ordinære aksjer
- OAK EQUITY AS25,0 %925 106 534 · 25 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.