- Org.nr.
- 952 765 132
- Telefon
- 51 79 36 60
- Adresse
- c/o Hå Rekneskapslag SA, Jadarvegen 26B, 4365 Nærbø
Driftsresultat−26 204−3,7 % margin
EBITDA−9 154før av- og nedskrivninger
Årsresultat−19 050−2,7 % margin
Egenkapital1 407 47891,3 % av eiendelene
JÆREN TØRRLUTING SA er et samvirkeforetak innen tjenester tilknyttet planteproduksjon, stiftet 1988.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 952 765 132
- Organisasjonsform
- Samvirkeforetak
- Status
- Aktiv per 28.08.2026
- Stiftet
- 21.06.1988
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- c/o Hå Rekneskapslag SA, Jadarvegen 26B, 4365 Nærbø
- Telefon
- 51 79 36 60
- Kommune
- Hå
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- JÆREN TØRRLUTING SA878 807 472 · HÅ
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Laget har til føremål å behandla halm for medlem- ene. Til ei kvar tid bør laget vera i stand til å gi medlemene tilbod om den mest aktuelle behand- lingsmåte. Laget bør drive rådgjeving og opplysning til med- lemene. Etter forslag frå styret kan årsmøtet ta opp andre oppgåver med tilknytting til grovfor til beste for medlemene.
Tidligere navn
- JÆREN TØRRLUTING BA19.02.1995 til 25.08.2011
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 714 935 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 714 935 | 897 495 | 1 145 224 | 899 989 | 457 588 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 9 492 | - | - | - | - |
| Varekostnad | 463 659 | - | - | - | - |
| Lønnskostnad | 19 397 | - | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 17 050 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 231 542 | - | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 741 139 | 818 015 | 817 471 | 732 766 | 485 512 |
| Driftsresultat | −26 204 | 79 480 | 327 753 | 167 223 | −27 924 |
| Annen renteinntekt | 7 171 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 5 194 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 12 366 | 4 433 | 4 240 | 4 249 | 4 559 |
| Annen rentekostnad | 4 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 1 073 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 078 | 8 101 | 11 666 | 0 | 3 664 |
| Netto finans | 11 288 | −3 668 | −7 426 | 4 249 | 895 |
| Resultat før skatt | −14 916 | 75 812 | 320 327 | 171 472 | −27 029 |
| Skattekostnad | 4 134 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −19 050 | 61 416 | 280 963 | 168 888 | −28 263 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −19 050 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −19 050 | - | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 68 204 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 68 204 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 68 204 | 85 254 | 106 568 | 133 210 | 166 512 |
| Varer | 156 635 | - | - | - | - |
| Sum varer | 156 635 | - | - | - | - |
| Kundefordringer | 0 | - | - | - | - |
| Andre fordringer | 40 837 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 40 837 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 276 297 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 276 297 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 1 473 769 | 1 500 008 | 1 519 825 | 955 439 | 757 587 |
| Sum eiendeler | 1 541 973 | 1 585 261 | 1 626 393 | 1 088 649 | 924 099 |
| Annen egenkapital | 1 407 478 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 407 478 | 1 426 528 | 1 365 112 | 1 084 149 | 915 261 |
| Sum egenkapital | 1 407 478 | 1 426 528 | 1 365 112 | 1 084 149 | 915 261 |
| Leverandørgjeld | 10 396 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 4 134 | - | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 119 965 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 134 495 | 158 733 | 261 281 | 4 500 | 8 838 |
| Sum gjeld | 134 495 | 158 733 | 261 281 | 4 500 | 8 838 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 541 973 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 10,96▲ | 9,45 | 5,82 | 212,32 | 85,72 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,10▼ | 0,11 | 0,19 | 0,00 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,9 %▼ | 5,2 % | 24,5 % | 17,0 % | −2,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −3,7 %▼ | 8,9 % | 28,6 % | 18,6 % | −6,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −2,7 %▼ | 6,8 % | 24,5 % | 18,8 % | −6,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 91,3 %▲ | 90,0 % | 83,9 % | 99,6 % | 99,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
JÆREN TØRRLUTING SA−3,7 %
0,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %0102030
JÆREN TØRRLUTING SA−3,7 % 0,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Vestfold Landbrukstjenester SA0,9 % 51,3 mill.288 ansatte 2025
KJØLSRØD DRIFT AS11,8 % 51,9 mill.11 ansatte 2025
Fredrik Nannestad JR AS21,0 % 60,4 mill.1 til 4 ansatte 2025
−10 %0102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 01.610.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Lars Nedrebø | 1964 |
| Styremedlem | Aksel Våland | 1961 |
| Styremedlem | Kjetil Skjørestad | 1972 |
| Styremedlem | Ove Salte | 1957 |
| Styremedlem | Odd Sele | 1967 |
| Varamedlem | John Lea | 1975 |
| Varamedlem | Lars Dyre Nærland | 1981 |
| Regnskapsfører | HÅ REKNESKAPSLAG SA971 081 082 | - |
| Forretningsfører | HÅ REKNESKAPSLAG SA971 081 082 | - |