- Org.nr.
- 914 141 842
- Adresse
- Øvre Dalen 6, 5416 Stord
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat150 5975,6 % margin
EBITDA154 297før av- og nedskrivninger
Årsresultat114 7384,3 % margin
Egenkapital712 22458,5 % av eiendelene
JARLE STEINSLAND AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 141 842
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 02.09.2014
- Registrert
- 10.09.2014
- Adresse
- Øvre Dalen 6, 5416 Stord
- Kommune
- Stord
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- JARLE STEINSLAND AS983 147 720 · STORD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rørleggertjenester, rehabilitering av våtrom, flislegging, membranarbeid, oppussingsarbeid, utleie av arbeidskraft samt alt som hører naturlig til dette. Selskapet kan også delta i og/eller sammen med selskap med tilsvarende formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 680 437 | 2 972 801 | 2 127 316 | 1 757 239 | 2 232 106 |
| Annen driftsinntekt | - | 154 259 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 680 437 | 3 127 060 | 2 127 316 | 1 757 239 | 2 232 106 |
| Varekostnad | 967 690 | 1 206 059 | 792 963 | 559 963 | 980 122 |
| Lønnskostnad | 1 147 105 | 1 002 470 | 937 299 | 876 467 | 804 868 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 3 700 | 3 700 | 8 200 | 8 200 | 8 200 |
| Annen driftskostnad | 411 345 | 435 563 | 283 866 | 285 308 | 249 255 |
| Sum driftskostnader | 2 529 840 | 2 647 792 | 2 022 328 | 1 729 938 | 2 042 445 |
| Driftsresultat | 150 597 | 479 267 | 104 988 | 27 301 | 189 661 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 615 | 331 |
| Anna renteinntekt | 2 033 | 1 679 | 1 170 | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 033 | 1 679 | 1 170 | 615 | 331 |
| Annan rentekostnad | 1 364 | 2 915 | 3 312 | 2 763 | 1 886 |
| Sum finanskostnader | 1 364 | 2 915 | 3 312 | 2 763 | 1 886 |
| Netto finans | 669 | −1 236 | −2 142 | −2 148 | −1 555 |
| Resultat før skatt | - | - | 102 846 | 25 153 | 188 106 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 41 383 |
| Resultat før skattekostnad | 151 266 | 478 031 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 36 528 | 106 175 | 24 737 | 5 535 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 78 109 | 19 618 | 146 723 |
| Årsresultat | 114 738 | 371 856 | 78 109 | 19 618 | 146 723 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 114 738 | 371 856 | 78 109 | 19 618 | 146 723 |
| Totalresultat | 114 738 | 371 856 | 78 109 | 19 618 | 146 723 |
| Tilleggsutbytte | - | 100 000 | - | - | 135 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | 114 738 | 271 856 | 78 109 | 19 618 | 11 723 |
| Sum overføringar og disponeringar | 114 738 | 371 856 | 78 109 | 19 618 | 146 723 |
| Maskiner og anlegg | 18 800 | 22 500 | 31 941 | 40 141 | 48 341 |
| Sum varige driftsmiddel | 18 800 | 22 500 | 31 941 | 40 141 | 48 341 |
| Andre langsiktige fordringer | 100 800 | 160 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmiddel | 100 800 | 160 000 | - | - | - |
| Sum anleggsmiddel | 119 600 | 182 500 | 31 941 | 40 141 | 48 341 |
| Sum varer | 52 563 | 61 078 | 32 899 | 50 748 | 35 988 |
| Kundefordringer | 57 953 | 230 145 | 272 459 | 245 855 | 346 225 |
| Andre kortsiktige fordringer | 59 153 | 61 765 | 3 400 | 17 970 | 14 901 |
| Sum krav | 117 106 | 291 909 | 275 859 | 263 825 | 361 126 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 928 594 | 740 497 | 312 041 | 296 740 | 259 362 |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | 928 594 | 740 497 | 312 041 | 296 740 | 259 362 |
| Sum omløpsmiddel | 1 098 263 | 1 093 485 | 620 799 | 611 312 | 656 476 |
| Sum eiendeler | 1 217 863 | 1 275 985 | 652 740 | 651 453 | 704 817 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskoten eigenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 682 224 | 567 485 | 295 629 | 217 520 | 197 902 |
| Sum opptent eigenkapital | 682 224 | 567 485 | 295 629 | 217 520 | 197 902 |
| Sum egenkapital | 712 224 | 597 485 | 325 629 | 247 520 | 227 902 |
| Utsett skatt | 24 468 | 31 702 | 4 062 | 5 125 | 3 138 |
| Sum avsetjingar for plikter | 24 468 | 31 702 | 4 062 | 5 125 | 3 138 |
| Sum langsiktig gjeld | 24 468 | 31 702 | 4 062 | 5 125 | 3 138 |
| Leverandørgjeld | 142 633 | 150 273 | 66 416 | 118 748 | 78 743 |
| Betalbar skatt | 43 762 | 78 535 | 25 800 | 3 548 | 41 125 |
| Skyldig offentlige avgifter | 159 241 | 195 014 | 111 219 | 154 468 | 130 589 |
| Utbytte | - | 100 000 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 135 536 | 122 975 | 119 613 | 122 044 | 223 320 |
| Sum kortsiktig gjeld | 481 171 | 646 798 | 323 048 | 398 808 | 473 777 |
| Sum gjeld | 505 639 | 678 500 | 327 110 | 403 933 | 476 915 |
| Sum eigenkapital og gjeld | 1 217 863 | 1 275 985 | 652 740 | 651 453 | 704 817 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,28▲ | 1,69 | 1,92 | 1,53 | 1,39 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,71▼ | 1,14 | 1,00 | 1,63 | 2,09 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 12,2 %▼ | 49,9 % | 16,3 % | 4,1 % | 27,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,6 %▼ | 15,3 % | 4,9 % | 1,6 % | 8,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,3 %▼ | 11,9 % | 3,7 % | 1,1 % | 6,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 58,5 %▲ | 46,8 % | 49,9 % | 38,0 % | 32,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
JARLE STEINSLAND AS5,6 %
2,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.868 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.670 ansatte 2025
JARLE STEINSLAND AS5,6 % 2,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jarle Steinsland | 1974 |
| Styrets leder | Jarle Steinsland | 1974 |
| Regnskapsfører | KONTADO AS996 247 406 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JARLE STEINSLAND100,0 %f. 1974 · Stord · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.