- Org.nr.
- 913 576 284
- Adresse
- Maskinistgata 1, 7042 Trondheim
Driftsresultat−212 264−6,5 % margin
EBITDA729 282før av- og nedskrivninger
Årsresultat−1 359 827−41,6 % margin
Egenkapital371 9021,4 % av eiendelene
Jarleveien 4 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 576 284
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 07.04.2014
- Registrert
- 16.06.2014
- Adresse
- Maskinistgata 1, 7042 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim (2 803)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Jarleveien 4 AS913 765 192 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg, utvikling, drift og utleie av fast eiendom.
Tidligere navn
- DORA JARLEVEIEN AS16.06.2014 til 27.06.2019
- DORA JARLEVEIEN 4 AS27.06.2019 til 27.10.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 196 094 | 1 454 130 | 1 441 800 | 1 194 069 | 1 137 021 |
| Leieinntekter fast eiendom | 2 029 277 | 2 397 562 | 2 989 279 | 3 212 498 | 2 876 994 |
| Annen driftsinntekt | 42 226 | 40 042 | 40 042 | 35 253 | 27 562 |
| Sum driftsinntekter | 3 267 597 | 3 891 734 | 4 471 121 | 4 441 820 | 4 041 577 |
| Kostnad solgte varer og tjenester | 1 196 094 | 1 413 249 | 1 388 159 | 1 168 747 | 1 149 241 |
| Avskrivning | - | - | - | - | 1 467 791 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 941 546 | 1 507 458 | 1 502 528 | 1 485 174 | - |
| Annen driftskostnad | 1 342 221 | 1 160 298 | 789 955 | 690 889 | 724 181 |
| Sum driftskostnader | 3 479 861 | 4 081 005 | 3 680 642 | 3 344 810 | 3 341 212 |
| Driftsresultat | −212 264 | −189 271 | 790 478 | 1 097 010 | 700 365 |
| Annen renteinntekt | 65 711 | 98 453 | 15 160 | 774 | 135 |
| Sum finansinntekter | 65 711 | 98 453 | 15 160 | 774 | 135 |
| Annen rentekostnad | 1 596 815 | 1 599 868 | 1 378 271 | 839 415 | 492 726 |
| Sum finanskostnader | 1 596 815 | 1 599 868 | 1 378 271 | 839 415 | 492 726 |
| Netto finans | −1 531 104 | −1 501 415 | −1 363 111 | −838 641 | −492 591 |
| Resultat før skatt | - | - | −572 633 | 258 369 | 207 774 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 45 710 |
| Resultat før skattekostnad | −1 743 368 | −1 690 686 | - | - | - |
| Skattekostnad | −383 541 | −371 951 | −125 979 | 56 841 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −446 654 | 201 528 | 162 064 |
| Årsresultat | −1 359 827 | −1 318 735 | −446 654 | 201 528 | 162 064 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 359 827 | −1 318 735 | −446 654 | 201 528 | 162 064 |
| Totalresultat | −1 359 827 | −1 318 735 | −446 654 | 201 528 | 162 064 |
| Til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | 162 064 |
| Overført fra annen innskutt egenkapital | −1 359 827 | −1 318 735 | −83 062 | - | - |
| Overført til/fra annen egenkapital | - | - | −363 592 | 201 528 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 359 827 | −1 318 735 | −446 654 | 201 528 | 162 064 |
| Utsatt skattefordel | 1 177 409 | 793 868 | 421 917 | 267 038 | 124 713 |
| Sum immaterielle eiendeler | 1 177 409 | 793 868 | 421 917 | 267 038 | 124 713 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 26 092 353 |
| Prosjektering og bygg under oppføring | - | - | - | - | 1 200 159 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 21 052 315 | 21 993 863 | 23 501 321 | 24 850 785 | - |
| Prosjektering og bygg under utførelse | 2 994 630 | 2 063 296 | 1 809 391 | 1 520 211 | - |
| Sum varige driftsmidler | 24 046 945 | 24 057 159 | 25 310 712 | 26 370 996 | 27 292 512 |
| Sum anleggsmidler | 25 224 354 | 24 851 027 | 25 732 629 | 26 638 034 | 27 417 225 |
| Kundefordringer | 164 785 | 269 657 | 182 025 | 42 525 | 173 548 |
| Opptjente ikke-fakturerte inntekter | - | 356 047 | 255 117 | 147 542 | 53 548 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 249 286 |
| Andre kortsiktige fordringer | 104 776 | 64 424 | 144 314 | 103 617 | - |
| Sum fordringer | 269 561 | 690 128 | 581 456 | 293 684 | 476 382 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 063 748 | 1 474 089 | 2 330 732 | 1 903 717 | 2 125 606 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 063 748 | 1 474 089 | 2 330 732 | 1 903 717 | 2 125 606 |
| Sum omløpsmidler | 1 333 309 | 2 164 217 | 2 912 188 | 2 197 400 | 2 601 988 |
| Sum eiendeler | 26 557 662 | 27 015 244 | 28 644 816 | 28 835 434 | 30 019 213 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Overkurs | 3 903 | 3 903 | 3 903 | - | 3 903 |
| Annen innskutt egenkapital | 267 999 | 1 627 825 | 2 946 560 | 3 029 622 | 3 029 622 |
| Sum innskutt egenkapital | 371 902 | 1 731 728 | 3 050 463 | 3 133 525 | 3 133 525 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 363 592 | 162 064 |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | - | 363 592 | 162 064 |
| Sum egenkapital | 371 902 | 1 731 728 | 3 050 463 | 3 497 116 | 3 295 588 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 24 875 000 | 24 875 000 | 24 875 000 | 24 875 000 | 24 875 000 |
| Annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 058 538 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 007 090 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 25 882 090 | 24 875 000 | 24 875 000 | - | 25 933 538 |
| Sum langsiktig gjeld | 25 882 090 | 24 875 000 | 24 875 000 | 24 875 000 | 25 933 538 |
| Leverandørgjeld | 99 312 | 152 184 | 261 213 | 237 899 | 401 080 |
| Betalbar skatt | - | - | 28 900 | 199 166 | 176 861 |
| Skyldig offentlige avgifter | 116 207 | 49 379 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 88 152 | 206 952 | 429 241 | 26 253 | 212 146 |
| Sum kortsiktig gjeld | 303 671 | - | 719 354 | 463 318 | 790 087 |
| Sum gjeld | 26 185 761 | 25 283 515 | 25 594 354 | 25 338 318 | 26 723 625 |
| Sum egenkapital og gjeld | 26 557 662 | - | 28 644 816 | - | 30 019 213 |
| aksjer å 100) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,39▼ | 5,30 | 4,05 | 4,74 | 3,29 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 70,41▲ | 14,60 | 8,39 | 7,25 | 8,11 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,5 %▼ | −0,3 % | 2,8 % | 3,7 % | 2,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −6,5 %▼ | −4,9 % | 17,7 % | 24,7 % | 17,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −41,6 %▼ | −33,9 % | −10,0 % | 4,5 % | 4,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 1,4 %▼ | 6,4 % | 10,6 % | 12,1 % | 11,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Jarleveien 4 AS−6,5 %
3,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
Jarleveien 4 AS−6,5 % 3,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Geir Harald Halmøy | 1967 |
| Styrets leder | Roar Munkhaugen | 1970 |
| Styremedlem | Geir Harald Halmøy | 1967 |
| Styremedlem | Børge Aunaas | 1971 |
| Styremedlem | Kristian Hogstad Lund | 1983 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- DORA EIENDOM AS50,0 %Trondheim · 500 ordinære aksjer
- HEIMDAL BOLIG AS50,0 %Heimdal · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.