- Org.nr.
- 990 840 989
- Telefon
- 90600407
- Adresse
- v/ Ottar Jarstad, 6963 Dale I Sunnfjord
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat−1 454 443−20,6 % margin
Årsresultat−1 538 667−21,8 % margin
Egenkapital2 493 07238,8 % av eiendelene
Ansatte6i Aa‑registeret
JARSTAD RØR AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 990 840 989
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 02.01.2007
- Registrert
- 08.02.2007
- Adresse
- v/ Ottar Jarstad, 6963 Dale I Sunnfjord
- Telefon
- 90600407
- Kommune
- Fjaler
- Næring
- 43.221 Rørleggerarbeid
- Aksjekapital
- 100 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- JARSTAD RØR AS990 886 326 · FJALER6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rørleggerverksemd med tilhøyrende aktiviteter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 7 067 884 | 8 004 306 | 11 121 370 | 12 015 045 | 12 641 014 |
| Annen driftsinntekt | - | 25 000 | 30 000 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 7 067 884 | 8 029 306 | 11 151 370 | 12 015 045 | 12 641 014 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 3 491 751 | 3 044 896 | 6 152 245 | 6 713 694 | 6 504 989 |
| Lønnskostnad | 2 660 107 | 3 169 984 | 3 583 201 | 3 632 919 | 4 160 145 |
| Ordinær avskrivning | 244 900 | 401 390 | 556 250 | 580 926 | 627 622 |
| Annen driftskostnad | 2 125 568 | 1 533 992 | 1 243 534 | 1 447 680 | 2 077 614 |
| Sum driftskostnader | 8 522 326 | 8 150 262 | 11 535 230 | 12 375 219 | 13 370 370 |
| Driftsresultat | −1 454 443 | −120 956 | −383 860 | −360 174 | −729 356 |
| Annen renteinntekt | 12 653 | 2 886 | 5 433 | 7 736 | 1 237 |
| Sum finansinntekter | 12 653 | 2 886 | 5 433 | 7 736 | 1 237 |
| Annen rentekostnad | 96 878 | 100 217 | 66 438 | 64 605 | 75 369 |
| Annen finanskostnad | - | 12 161 | 26 744 | 16 906 | 16 423 |
| Sum finanskostnader | 96 878 | 112 378 | 93 182 | 81 511 | 91 791 |
| Netto finans | −84 224 | −109 492 | −87 748 | −73 775 | −90 554 |
| Resultat før skatt | - | - | −471 608 | −433 949 | −819 910 |
| Skattekostnad | - | - | - | 45 034 | −179 921 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −471 608 | −478 983 | −639 989 |
| Resultat før skattekostnad | −1 538 667 | −230 448 | - | - | - |
| Årsresultat | −1 538 667 | −230 448 | −471 608 | −478 983 | −639 989 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 538 667 | −230 448 | −471 608 | −478 983 | −639 989 |
| Totalresultat | −1 538 667 | −230 448 | −471 608 | −478 983 | −639 989 |
| Avsatt til annen egenkapital | −1 538 667 | −230 448 | −471 608 | −478 983 | −639 989 |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 538 667 | −230 448 | −471 608 | −478 983 | −639 989 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 385 084 | 409 684 | 434 284 | 458 884 | 483 484 |
| Transportmidler | 161 | 163 361 | 438 411 | 740 511 | 1 042 624 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner o. l. | 34 330 | 91 430 | 143 120 | - | 605 983 |
| Sum varige driftsmidler | 419 575 | 664 475 | 1 015 815 | 1 572 065 | 2 132 091 |
| Investering i datterselskap | 1 209 600 | 1 209 600 | 1 209 600 | 1 209 600 | 1 209 600 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | 45 481 | 167 663 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 209 600 | 1 209 600 | 1 209 600 | 1 255 081 | 1 377 263 |
| Sum anleggsmidler | 1 629 175 | 1 874 075 | 2 225 415 | 2 827 146 | 3 554 388 |
| Sum varer | 2 875 028 | 3 068 705 | 2 605 299 | 2 101 277 | 1 747 781 |
| Kundefordringer | 1 477 663 | 2 284 202 | 2 464 310 | 2 458 752 | 2 966 874 |
| Andre kortsiktige fordringer | 237 583 | 166 101 | 532 814 | 299 988 | 345 570 |
| Sum fordringer | 1 715 246 | 2 450 303 | 2 997 124 | 2 758 740 | 3 312 444 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 204 495 | 88 246 | 413 849 | 694 243 | 737 651 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 204 495 | 88 246 | 413 849 | 694 243 | 737 651 |
| Sum omløpsmidler | 4 794 769 | 5 607 254 | 6 016 271 | 5 554 260 | 5 797 876 |
| Sum eiendeler | 6 423 944 | 7 481 329 | 8 241 686 | 8 381 406 | 9 352 264 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 45 034 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 45 034 |
| å kr 1 000 ) | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 2 393 072 | 3 931 739 | 4 162 187 | 4 633 795 | 5 112 778 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 393 072 | 3 931 739 | 4 162 187 | 4 633 795 | 5 112 778 |
| Sum egenkapital | 2 493 072 | 4 031 739 | 4 262 187 | 4 733 795 | 5 212 778 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 288 942 | 556 562 | 814 511 | 1 065 168 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 288 942 | 556 562 | 814 511 | 1 065 168 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 288 942 | 556 562 | 814 511 | 1 065 168 |
| Leverandørgjeld | 1 830 514 | - | 1 950 327 | 2 143 402 | 1 501 157 |
| Skyldige offentlige avgifter | 675 624 | 532 376 | 685 525 | 300 784 | 1 115 553 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 424 734 | - | 787 085 | 388 913 | 457 608 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 930 872 | 3 160 648 | 3 422 937 | 2 833 100 | 3 074 318 |
| Sum gjeld | 3 930 872 | 3 449 590 | 3 979 499 | 3 647 611 | 4 139 486 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 423 944 | 7 481 329 | 8 241 686 | 8 381 406 | 9 352 264 |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,22▼ | 1,77 | 1,76 | 1,96 | 1,89 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,58▲ | 0,86 | 0,93 | 0,77 | 0,79 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −20,7 %▼ | −1,5 % | −4,6 % | −4,0 % | −7,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −20,6 %▼ | −1,5 % | −3,4 % | −3,0 % | −5,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −21,8 %▼ | −2,9 % | −4,2 % | −4,0 % | −5,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 38,8 %▼ | 53,9 % | 51,7 % | 56,5 % | 55,7 % |
Per ansatt 2024
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 177 981
- Resultat per ansatt, kroner
- −242 407
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
JARSTAD RØR AS−20,6 %
7,1 mill. 6 ansatte 2024
−30 %−20−10010
JARSTAD RØR AS−20,6 % 7,1 mill.6 ansatte 2024
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
−30 %−20−10010
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ottar Jarstad | 1980 |
| Styrets leder | Ottar Jarstad | 1980 |
| Varamedlem | Anne Overdevest | 1983 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | HOPE REKNESKAPSKONTOR AS964 240 108 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- OTTAR JARSTAD50,0 %f. 1980 · Dale I Sunnfjord · 50 ordinære aksjer
- Jostein Jarstad50,0 %f. 1985 · Dale I Sunnfjord · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Jarstad Eigedom AS100,0 %897 096 072 · 1 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.