- Org.nr.
- 994 888 633
- Adresse
- Rødna 14, 5750 Odda
Driftsresultat−6 344ikke oppgitt
Årsresultat23 603ikke oppgitt
Egenkapital2 527 39699,7 % av eiendelene
JATOS AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 994 888 633
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 27.09.2026
- Stiftet
- 22.12.2008
- Registrert
- 22.12.2009
- Adresse
- Rødna 14, 5750 Odda
- Kommune
- Ullensvang
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Ullensvang (164)
- Aksjekapital
- 470 020
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg, utleie og utvikling av eiendommer og hva dermed står i forbindelse, samt investering i aksjer og verdipapirer og hva dermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 6 344 | - | - | 6 250 | 6 750 |
| Sum driftskostnader | 6 344 | 6 875 | 6 500 | 6 250 | 6 750 |
| Driftsresultat | −6 344 | −6 875 | −6 500 | −6 250 | −6 750 |
| Annen renteinntekt | 36 662 | - | - | 14 308 | 11 739 |
| Sum finansinntekter | 36 662 | 36 544 | 26 086 | 14 308 | 11 739 |
| Annen rentekostnad | 45 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 45 | 101 | 21 | - | 0 |
| Netto finans | 36 617 | 36 443 | 26 065 | 14 308 | 11 739 |
| Resultat før skatt | - | 29 568 | 19 565 | 8 058 | 4 989 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 1 078 |
| Resultat før skattekostnad | 30 273 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 6 670 | - | - | 1 772 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 6 286 | 3 911 |
| Årsresultat | 23 603 | 23 041 | 18 382 | 6 286 | 3 911 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 23 603 | - | - | 6 286 | - |
| Totalresultat | 23 603 | - | - | 6 286 | 3 911 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | 3 911 |
| Avsatt til annen egenkapital | 23 603 | - | - | 6 286 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 23 603 | - | - | 6 286 | 3 911 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 26 321 | - | - | 26 321 | 26 321 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 2 306 275 |
| Andre langsiktige fordringer | 2 188 770 | - | - | 2 188 770 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 215 091 | - | - | 2 215 091 | 2 332 596 |
| Sum anleggsmidler | 2 215 091 | 2 215 091 | 2 215 091 | 2 215 091 | 2 332 596 |
| Sum varer | - | - | - | - | 0 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 29 560 |
| Sum investeringer | - | - | - | - | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 98 152 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 318 975 | - | - | 252 177 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 318 975 | - | - | 252 177 | 98 152 |
| Sum omløpsmidler | 318 975 | 295 229 | 269 970 | 252 177 | 127 712 |
| Sum eiendeler | 2 534 066 | 2 510 320 | 2 485 061 | 2 467 268 | 2 460 308 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 0 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 0 |
| Aksjekapital | 470 020 | - | - | 470 020 | - |
| Overkurs | 26 | - | - | 26 | 23 501 |
| Annen innskutt egenkapital | 23 475 | - | - | 23 475 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 493 521 | 493 521 | 493 521 | 493 521 | 493 521 |
| Fond | - | - | - | - | 1 962 563 |
| Annen egenkapital | 2 033 875 | - | - | 1 968 849 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 2 033 875 | 2 010 272 | 1 987 231 | 1 968 849 | 1 962 563 |
| Sum egenkapital | 2 527 396 | 2 503 793 | 2 480 752 | 2 462 370 | 2 456 084 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 3 126 | 3 126 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 3 126 | 3 126 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 3 126 | 0 |
| Betalbar skatt | 6 670 | - | - | 1 772 | 1 098 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 670 | 6 527 | 4 309 | 1 772 | 1 098 |
| Sum gjeld | 6 670 | 6 527 | 4 309 | 4 898 | 4 224 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 534 066 | - | - | 2 467 268 | 2 460 308 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 470 020 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 47,82▲ | 45,23 | 62,65 | 142,31 | 116,31 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,2 % | 1,2 % | 0,8 % | 0,3 % | 0,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,7 % | 99,7 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jan Bedford Pedersen | 1967 |
| Styrets leder | Jan Bedford Pedersen | 1967 |
| Varamedlem | Tove Nistov | 1969 |
| Revisor | ULLENSVANG REVISJON AS997 726 316 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TOVE NISTOV50,0 %f. 1969 · Odda · 11 751 ordinære aksjer
- JAN BEDFORD PEDERSEN50,0 %f. 1967 · Odda · 11 750 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Håradalen Utvikling AS23,5 %992 054 107 · 23 501 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.