- Org.nr.
- 915 697 992
- Adresse
- c/o John Rasmussen, Naxbie 14, 4878 Grimstad
Driftsresultat1 508 07695,5 % margin
Årsresultat2 736 319
Egenkapital5 186 07395,9 % av eiendelene
JER INVESTERINGER AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 697 992
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 08.05.2015
- Registrert
- 11.08.2015
- Adresse
- c/o John Rasmussen, Naxbie 14, 4878 Grimstad
- Kommune
- Grimstad
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Grimstad (390)
- Aksjekapital
- 81 209
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- JER INVESTERINGER AS932 630 354 · GRIMSTAD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å eie og investere i aksjer og selskapsandeler, andre verdipapirer, samt fast eiendom og alt som hører naturlig dertil.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | - | - | 151 894 | 137 838 | 75 894 |
| Sum driftsinntekter | 1 579 098 | 122 089 | 151 894 | 137 838 | 75 894 |
| Annen driftskostnad | - | 71 028 | 86 316 | 161 241 | 55 715 |
| Sum driftskostnader | 71 023 | 71 028 | 86 316 | 161 241 | 55 715 |
| Driftsresultat | 1 508 076 | 51 061 | 65 578 | −23 402 | 20 178 |
| Annen finansinntekt | - | - | 1 409 558 | 704 779 | 1 761 948 |
| Sum finansinntekter | 1 459 273 | 2 145 033 | 1 409 558 | 704 779 | 1 761 948 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 3 | 22 861 |
| Annen finanskostnad | - | - | 1 778 | 9 534 | 6 607 |
| Sum finanskostnader | 9 104 | - | 1 778 | 9 537 | 29 468 |
| Netto finans | 1 450 169 | 2 145 033 | 1 407 780 | 695 242 | 1 732 480 |
| Resultat før skatt | 2 958 245 | 2 196 094 | 1 473 358 | 671 840 | 1 752 658 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 25 995 | - | - | 1 553 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 20 744 | - | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 452 614 | 671 840 | 1 751 105 |
| Årsresultat | 2 736 319 | 2 170 099 | 1 452 614 | 671 840 | 1 751 105 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 1 452 614 | 671 840 | 1 751 105 |
| Totalresultat | - | - | 1 452 614 | 671 840 | 1 751 105 |
| Tilleggsutbytte | - | - | 1 600 000 | 500 000 | 1 060 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 171 840 | 691 105 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −147 386 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 1 452 614 | 671 840 | 1 751 105 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | 1 958 977 | 1 958 977 | 1 958 977 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 1 958 977 | 1 958 977 | 1 958 977 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 2 642 952 | - | 1 594 011 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 2 642 952 | 2 642 952 | 2 642 952 |
| Sum anleggsmidler | 3 849 328 | 4 601 930 | 4 601 930 | 4 601 930 | 4 601 930 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 89 504 | 26 120 | - |
| Sum fordringer | - | - | 89 504 | 26 120 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 708 891 | 898 918 | 754 751 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 708 891 | 898 918 | 754 751 |
| Sum omløpsmidler | 1 558 671 | 171 326 | 798 396 | 925 038 | 754 751 |
| Sum eiendeler | 5 407 999 | 4 773 256 | 5 400 325 | 5 526 968 | 5 356 681 |
| Aksjekapital | - | - | 81 209 | 81 209 | 81 209 |
| Overkurs | - | - | 953 675 | 953 675 | 953 675 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 034 884 | 1 034 884 | 1 034 884 | 1 034 884 | 1 034 884 |
| Annen egenkapital | - | - | 4 344 697 | 4 492 083 | 4 320 243 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 151 189 | 3 713 085 | 4 344 697 | 4 492 083 | 4 320 243 |
| Sum egenkapital | 5 186 073 | 4 747 970 | 5 379 581 | 5 526 968 | 5 355 128 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | 20 744 | - | 1 553 |
| Sum kortsiktig gjeld | 221 926 | 25 286 | 20 744 | - | 1 553 |
| Sum gjeld | 221 926 | 25 286 | 20 744 | 0 | 1 553 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 5 400 325 | 5 526 968 | 5 356 681 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 7,02▲ | 6,78 | 38,49 | - | 486,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,04▲ | 0,01 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 58,3 %▲ | 43,2 % | 27,0 % | 12,5 % | 33,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 95,5 %▲ | 41,8 % | 43,2 % | −17,0 % | 26,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 173,3 %▼ | 1 777,5 % | 956,3 % | 487,4 % | 2 307,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 95,9 %▼ | 99,5 % | 99,6 % | 100,0 % | 100,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
JER INVESTERINGER AS95,5 %
1,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
JER INVESTERINGER AS95,5 % 1,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | John-Endre Rasmussen | 1988 |
| Styrets leder | John-Endre Rasmussen | 1988 |
| Varamedlem | John Rasmussen | 1960 |
| Regnskapsfører | FLYD AS933 662 934 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- John-Endre Rasmussen100,0 %f. 1988 · 03580 Alfaz del Pi · 81 209 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- JOHS RASMUSSEN AS1,07 %914 309 239 · 489 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.