- Org.nr.
- 931 615 815
- Adresse
- c/o Amesto AccountHouse AS, Smeltedigelen 1, 0195 Oslo
- Hovedeier
- WILOG II AS, 100 %
Driftsresultat−2 208 244−49,7 % margin
EBITDA1 138 279før av- og nedskrivninger
Årsresultat−5 198 679
Egenkapital31 584 64728,4 % av eiendelene
Jernkroken 18 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 615 815
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.09.2026
- Stiftet
- 28.03.2023
- Registrert
- 22.06.2023
- Adresse
- c/o Amesto AccountHouse AS, Smeltedigelen 1, 0195 Oslo
- Postadresse
- c/o Amesto AccountHouse AS, Postboks 6395 Etterstad
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- 45 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Jernkroken 18 AS931 775 588 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- PRC 1 AS22.06.2023 til 03.08.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 60 997 | 0 | - |
| Leieinntekt | 4 378 817 | 2 250 802 | 1 216 177 |
| Sum driftsinntekter | 4 439 814 | 2 250 802 | 1 216 177 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 3 346 523 | 3 346 523 | 1 673 262 |
| Annen driftskostnad | 3 301 535 | 1 591 545 | 655 944 |
| Sum driftskostnader | 6 648 058 | 4 938 069 | 2 329 206 |
| Driftsresultat | −2 208 244 | −2 687 267 | −1 113 029 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 284 919 | 258 391 | 114 409 |
| Annen renteinntekt | 125 | 202 | 5 253 |
| Annen finansinntekt | 956 | 1 354 | - |
| Sum finansinntekter | 286 000 | 259 947 | 119 662 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 412 881 | 98 809 | - |
| Annen rentekostnad | 4 329 847 | 4 556 778 | 2 476 093 |
| Annen finanskostnad (0) | - | 41 | - |
| Sum finanskostnader | 4 742 729 | 4 655 628 | 2 476 093 |
| Netto finans | −4 456 729 | −4 395 681 | −2 356 431 |
| Resultat før skatt | −6 664 973 | −7 082 948 | −3 469 460 |
| Skattekostnad | −1 466 294 | −1 558 248 | −747 485 |
| Årsresultat | −5 198 679 | −5 524 699 | −2 721 975 |
| Overkurs | 0 | −5 524 699 | −2 721 975 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −2 721 975 |
| Udekket tap | −5 198 679 | 0 | - |
| Utsatt skattefordel | 3 772 028 | 2 305 734 | 747 485 |
| Sum immaterielle eiendeler | 3 772 028 | 2 305 734 | 747 485 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | 97 752 908 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom l, | 94 704 414 | 94 460 225 | - |
| Sum varige driftsmidler | 94 704 414 | 94 460 225 | 97 752 908 |
| Lån til foretak i samme konsern | 1 528 326 | 3 872 488 | 4 414 409 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 528 326 | 3 872 488 | 4 414 409 |
| Sum anleggsmidler | 100 004 768 | 100 638 447 | 102 914 803 |
| Kundefordringer | 867 228 | 482 500 | 740 325 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 321 811 | 227 569 | 225 503 |
| Konsernfordringer | - | - | 0 |
| Sum fordringer | 2 189 039 | 710 069 | 965 828 |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | - | - | 0 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 9 174 132 | 1 843 | 6 358 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 9 174 132 | 1 843 | 6 358 |
| Sum omløpsmidler | 11 363 171 | 711 912 | 972 187 |
| Sum eiendeler | 111 367 939 | 101 350 359 | 103 886 990 |
| Aksjekapital | 45 000 | 45 000 | 45 000 |
| Overkurs | 36 738 326 | 36 738 326 | 42 263 025 |
| Sum innskutt egenkapital | 36 783 326 | - | 42 308 025 |
| Udekket tap | 5 198 679 | 0 | 0 |
| Sum opptjent egenkapital | −5 198 679 | - | 0 |
| Sum egenkapital | 31 584 647 | 36 783 326 | 42 308 025 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 60 000 000 | 60 000 000 | 60 000 000 |
| Langsiktig konserngjeld | 7 711 379 | 2 948 497 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 67 711 379 | 62 948 497 | 60 000 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 60 000 000 |
| Leverandørgjeld | 10 218 175 | - | 1 242 170 |
| Skyldige offentlige avgifter | 0 | 60 275 | 85 958 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 853 738 | - | 250 837 |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 071 913 | - | 1 578 964 |
| Sum gjeld | 79 783 292 | 64 567 033 | 61 578 964 |
| Sum egenkapital og gjeld | 111 367 939 | 101 350 359 | 103 886 990 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,94▲ | 0,44 | 0,62 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,53▲ | 1,76 | 1,46 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,8 %▲ | −2,4 % | −1,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −49,7 %▲ | −119,4 % | −91,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −117,1 %▲ | −245,5 % | −223,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 28,4 %▼ | 36,3 % | 40,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Jernkroken 18 AS−49,7 %
4,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
Jernkroken 18 AS−49,7 % 4,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jørgen Bråten Nordby | 1988 |
| Styremedlem | Jørn Bertil Lyshoel | 1972 |
| Styremedlem | Finn Erik Røed | 1960 |
| Styremedlem | Harald Haakonsen | 1987 |
| Revisor | ALPHA REVISJON AS975 800 679 | - |
| Regnskapsfører | AMESTO ACCOUNTHOUSE AS957 170 005 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- WILOG II AS100,0 %Oslo · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- WILOG HOLDING AS
- WILOG II AS100,0 %
- Grorud Industrieiendommer AS100,0 %
- Stanseveien 9 AS100,0 %
- Hellenvegen 15 AS100,0 %
- Hellenveien 19 AS100,0 %
- RYENSVINGEN 11B AS100,0 %
- MARIA DEHLIS VEI 40 AS100,0 %
- Jernkroken 18 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.