- Org.nr.
- 826 846 992
- Adresse
- Glimmerveien 10, 4656 Hamresanden
Driftsresultat−34 336ikke oppgitt
Årsresultat1 371 785ikke oppgitt
Egenkapital4 162 51999,1 % av eiendelene
JM GROUP AS er et aksjeselskap innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 826 846 992
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 31.08.2026
- Stiftet
- 19.02.2021
- Registrert
- 06.04.2021
- Adresse
- Glimmerveien 10, 4656 Hamresanden
- Kommune
- Kristiansand
- Næring
- 86.221 Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenesterSpesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Kristiansand (88)
- Aksjekapital
- 130 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- JM GROUP AS926 974 572 · KRISTIANSAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investeringer, herunder å eie aksjer, andeler og interesser i andre selskaper og innretninger, kjøp, utleie og salg av egen fast eiendom, samt alt annet som naturlig faller inn under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 34 336 | - | - | 33 492 | 43 794 |
| Sum driftskostnader | 34 336 | 68 007 | 144 005 | 135 992 | 111 394 |
| Driftsresultat | −34 336 | 341 433 | −81 702 | −107 101 | −99 394 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 14 285 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 1 371 820 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 18 995 | - | - | 16 273 | - |
| Annen finansinntekt | 30 046 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 420 861 | 2 315 622 | 13 129 | 16 273 | - |
| Annen finanskostnad | 23 211 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 23 211 | 283 | 6 752 | - | 14 285 |
| Netto finans | 1 397 650 | 2 315 339 | 6 377 | 16 273 | −14 285 |
| Resultat før skatt | - | 2 656 772 | −75 325 | −90 828 | −113 679 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 573 738 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −90 828 | −687 417 |
| Resultat før skattekostnad | 1 363 315 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −8 470 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 1 371 785 | 2 611 089 | −75 325 | −90 828 | −687 417 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 371 785 | - | - | −90 828 | −687 417 |
| Totalresultat | 1 371 785 | - | - | −90 828 | −687 417 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 400 000 | 2 000 000 |
| Konsernbidrag | - | - | - | −1 614 285 | −2 700 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 371 785 | - | - | 1 123 457 | 12 583 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 371 785 | - | - | −90 828 | −687 417 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 28 891 | 12 000 |
| Sum driftsinntekter | - | 409 441 | 62 304 | 28 891 | 12 000 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 5 000 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 102 500 | 62 600 |
| Investering i datterselskap | 700 000 | - | - | 60 000 | 30 000 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 184 444 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 700 000 | - | - | 244 444 | 30 000 |
| Sum anleggsmidler | 700 000 | 700 000 | 880 485 | 1 104 929 | 992 985 |
| Kundefordringer | - | - | - | 13 839 | 7 000 |
| Konsernfordringer | - | - | - | 1 614 285 | 2 730 000 |
| Sum fordringer | - | - | - | 1 628 124 | 2 737 000 |
| Markedsbaserte aksjer | 48 154 | - | - | - | - |
| Andre finansielle instrumenter | 3 005 163 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 3 053 317 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 445 651 | - | - | 106 202 | 89 975 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 445 651 | - | - | 106 202 | 89 975 |
| Sum omløpsmidler | 3 498 968 | 3 136 417 | 370 442 | 1 734 326 | 2 826 975 |
| Sum eiendeler | 4 198 968 | 3 836 417 | 1 250 927 | 2 839 255 | 3 819 960 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | - | 860 485 | 962 985 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 860 485 | 962 985 |
| Aksjekapital | 130 000 | - | - | 130 000 | 130 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −11 070 | - | - | −11 070 | −11 070 |
| Sum innskutt egenkapital | 118 930 | 118 930 | 118 930 | 118 930 | 118 930 |
| Annen egenkapital | 4 043 589 | - | - | 1 136 040 | 12 583 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 043 589 | 2 671 804 | 60 715 | 1 136 040 | 12 583 |
| Sum egenkapital | 4 162 519 | 2 790 734 | 179 645 | 1 254 970 | 131 513 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 1 114 285 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 114 285 |
| Utsatt skatt | 34 786 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 34 786 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 34 786 | 43 482 | 0 | 0 | 1 114 285 |
| Utbytte | - | - | - | 400 000 | 2 000 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 1 184 285 | - |
| Leverandørgjeld | 1 438 | - | - | - | 424 |
| Betalbar skatt | 226 | - | - | - | 573 738 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 664 | 1 002 201 | 1 071 282 | 1 584 285 | 2 574 162 |
| Sum gjeld | 36 450 | 1 045 683 | 1 071 282 | 1 584 285 | 3 688 447 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 198 968 | - | - | 2 839 255 | 3 819 960 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2 102,75▲ | 3,13 | 0,35 | 1,09 | 1,10 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▼ | 0,37 | 5,96 | 1,26 | 28,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 34,5 %▼ | 104,5 % | −3,4 % | −2,7 % | −2,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | 83,4 % | −131,1 % | −370,7 % | −828,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | 637,7 % | −120,9 % | −314,4 % | −5 728,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,1 %▲ | 72,7 % | 14,4 % | 44,2 % | 3,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Juraj Burican | 1976 |
| Styrets leder | Juraj Burican | 1976 |
| Varamedlem | Marek Kicin | 1987 |
| Regnskapsfører | AZETS INSIGHT AS983 338 917 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JURAJ BURICAN100,0 %f. 1976 · Hamresanden · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- UROLOGI SØR AS100,0 %927 135 035 · 30 000 ordinære aksjer
- JM GROUP EIENDOM AS100,0 %928 624 455 · 30 000 ordinære aksjer
- Kongsberg Gruppen ASA0,00 %943 753 709 · 380 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.