- Org.nr.
- 926 086 065
- Adresse
- c/o Jøran Bergsjøbrenden, Viktor Holens veg 12, 2074 Eidsvoll Verk
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−37 900ikke oppgitt
Årsresultat66 905 772ikke oppgitt
Egenkapital56 304 26382,9 % av eiendelene
Jorama Holding AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 086 065
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 04.09.2020
- Registrert
- 02.12.2020
- Adresse
- c/o Jøran Bergsjøbrenden, Viktor Holens veg 12, 2074 Eidsvoll Verk
- Kommune
- Eidsvoll
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Eidsvoll (165)
- Aksjekapital
- 533 445
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Å eie aksjer i andre virksomheter og det som har naturlig sammenheng med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 37 900 | 51 360 | 13 | 844 | - |
| Sum driftskostnader | 37 900 | 61 896 | 5 203 | 8 707 | 0 |
| Driftsresultat | −37 900 | −61 896 | −5 203 | −8 707 | 0 |
| Annen renteinntekt | 255 598 | 4 980 | 718 | - | 1 968 |
| Annen finansinntekt | 67 267 905 | 2 500 000 | 1 500 000 | 3 263 782 | 1 000 000 |
| Sum finansinntekter | 67 523 504 | 2 504 980 | 1 500 718 | 3 263 782 | 1 001 968 |
| Annen rentekostnad | 104 501 | - | 346 | - | - |
| Sum finanskostnader | 104 501 | - | 346 | - | 0 |
| Netto finans | 67 419 003 | 2 504 980 | 1 500 372 | 3 263 782 | 1 001 968 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 495 170 | 3 255 075 | 1 001 968 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 95 |
| Resultat før skattekostnad | 67 381 103 | 2 443 084 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 475 331 | 12 694 | 8 965 | 29 339 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 486 205 | 3 225 736 | 1 001 873 |
| Årsresultat | 66 905 772 | 2 430 390 | 1 486 205 | 3 225 736 | 1 001 873 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | 1 000 338 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 66 905 772 | 2 430 390 | 1 486 205 | 3 225 736 | - |
| Totalresultat | 66 905 772 | 2 430 390 | 1 486 205 | 3 225 736 | - |
| Ordinært utbytte | 11 135 000 | - | 2 000 000 | 3 000 000 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −513 795 | −941 264 | - |
| Tilleggsutbytte | 5 715 000 | 1 125 000 | - | 1 167 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 50 055 772 | 1 305 390 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 66 905 772 | 2 430 390 | 1 486 205 | 3 225 736 | 1 000 338 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 10 536 | 5 190 | 7 863 | - |
| Sum driftsinntekter | - | - | - | - | 0 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 3 974 490 | 3 974 490 | 3 974 490 | 3 974 490 | 3 974 490 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 525 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 46 511 500 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 50 485 990 | 3 974 490 | 3 974 490 | 3 974 490 | 4 499 490 |
| Sum anleggsmidler | 50 485 990 | 3 974 490 | 6 036 368 | 3 990 216 | 4 499 490 |
| Sum varer | - | - | - | - | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | 11 775 000 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 11 775 000 | - | - | - | 0 |
| Sum investeringer | - | - | - | - | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 1 906 136 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 5 653 604 | 2 536 695 | 2 423 069 | 4 500 156 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 653 604 | 2 536 695 | 2 423 069 | 4 500 156 | 1 906 136 |
| Sum omløpsmidler | 17 428 604 | 2 536 695 | 2 423 069 | 4 500 156 | 1 906 136 |
| Sum eiendeler | 67 914 594 | 6 511 185 | 8 459 437 | 8 490 372 | 6 405 626 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | 2 051 342 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 10 536 | 15 726 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 2 061 878 | 15 726 | 0 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 0 |
| Aksjekapital | 533 445 | 533 445 | 533 445 | 533 445 | - |
| Overkurs | 3 440 664 | 3 440 664 | 3 440 664 | 3 440 664 | 3 440 664 |
| Annen innskutt egenkapital | −7 370 | −7 370 | −7 370 | −7 370 | −7 370 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 966 739 | 3 966 739 | 3 966 739 | 3 966 739 | 3 966 739 |
| Annen egenkapital | 52 337 524 | 2 281 752 | 976 363 | 1 490 158 | 2 431 422 |
| Sum opptjent egenkapital | 52 337 524 | 2 281 752 | 976 363 | 1 490 158 | 2 431 422 |
| Sum egenkapital | 56 304 263 | 6 248 491 | 4 943 102 | 5 456 897 | 6 398 161 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 0 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 1 500 000 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 1 500 000 | - | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 1 500 000 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 475 331 | 12 694 | 8 965 | 26 105 | 95 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 250 000 | 7 370 | 7 370 | 7 370 |
| Utbytte | 11 135 000 | - | 2 000 000 | 3 000 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 11 610 331 | 262 694 | 2 016 335 | 3 033 475 | 7 465 |
| Sum gjeld | 11 610 331 | 262 694 | 3 516 335 | 3 033 475 | 7 465 |
| Sum egenkapital og gjeld | 67 914 594 | 6 511 185 | 8 459 437 | 8 490 372 | 6 405 626 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 533 445 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,50▼ | 9,66 | 1,20 | 1,48 | 255,34 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,21▲ | 0,04 | 0,71 | 0,56 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 181,4 %▲ | 32,6 % | 17,6 % | 43,7 % | 15,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 82,9 %▼ | 96,0 % | 58,4 % | 64,3 % | 99,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jøran Bergsjøbrenden | 1974 |
| Revisor | INTER REVISOR AS988 502 790 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JØRAN BERGSJØBRENDEN100,0 %f. 1974 · Kapp · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Maskinstyring Holding AS26,7 %922 361 851 · 8 032 ordinære aksjer
- MAKIN HOLDCO AS7,42 %935 038 685 · 66 977 preferanse aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.