- Org.nr.
- 917 479 607
- Adresse
- Kantorivegen 2, 2435 Braskereidfoss
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat−48 221−4,6 % margin
Årsresultat−44 340−4,2 % margin
Egenkapital−160 130−87,8 % av eiendelene
JP Services AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 479 607
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.09.2026
- Stiftet
- 30.06.2016
- Registrert
- 03.08.2016
- Adresse
- Kantorivegen 2, 2435 Braskereidfoss
- Kommune
- Våler
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- JP Services AS917 599 572 · VÅLER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å selge tjenester til private og næringsdrivende innen maling og renhold, samt import, kjøp og salg av diverse handelsvarer, utleie av arbeidskraft, samt alt som naturlig faller inn under disse punktene.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 1 411 180 | 1 438 605 | 14 000 |
| Sum driftsinntekter | 1 045 765 | 915 760 | 1 411 180 | 1 438 605 | 14 000 |
| Avskrivning | - | - | - | - | 4 497 |
| Lønnskostnad | - | 766 298 | 1 330 039 | 1 502 660 | - |
| Annen driftskostnad | - | 71 556 | 83 378 | 92 928 | 27 907 |
| Sum driftskostnader | 1 093 986 | 943 338 | 1 413 417 | 1 595 588 | 32 404 |
| Driftsresultat | −48 221 | −27 578 | −2 237 | −156 983 | −18 404 |
| Annen finansinntekt | - | - | 7 490 | 7 133 | 9 762 |
| Sum finansinntekter | 8 258 | 7 865 | 7 490 | 7 133 | 9 762 |
| Annen finanskostnad | - | - | 1 473 | 1 690 | 32 378 |
| Sum finanskostnader | 4 377 | 3 001 | 1 473 | 1 690 | 32 378 |
| Netto finans | 3 881 | 4 864 | 6 017 | 5 443 | −22 616 |
| Resultat før skatt | −44 340 | −22 714 | 3 780 | −151 540 | −41 021 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 3 780 | −151 540 | −41 021 |
| Årsresultat | −44 340 | −22 714 | 3 780 | −151 540 | −41 021 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | 3 780 | −151 540 | −41 021 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 3 780 | −151 540 | −41 021 |
| Varekostnad | - | 105 486 | - | - | - |
| Andre fordringer | - | - | 157 290 | 149 800 | 142 666 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 157 290 | 149 800 | 142 666 |
| Sum anleggsmidler | 173 412 | 165 154 | 157 290 | 149 800 | 142 666 |
| Kundefordringer | - | - | 49 990 | 99 990 | 6 250 |
| Sum fordringer | - | - | 49 990 | 99 990 | 6 250 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 19 373 | 147 918 | 944 |
| Sum omløpsmidler | 8 914 | 139 779 | 69 363 | 247 908 | 7 194 |
| Sum eiendeler | 182 326 | 304 933 | 226 653 | 397 708 | 149 860 |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | −123 076 | −126 856 | 24 685 |
| Sum opptjent egenkapital | −190 130 | −145 790 | −123 076 | −126 856 | 24 685 |
| Sum egenkapital | −160 130 | −115 790 | −93 076 | −96 856 | 54 685 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 26 625 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 26 625 |
| Sum langsiktig gjeld | 46 431 | 0 | 0 | 0 | 26 625 |
| Leverandørgjeld | - | - | 3 900 | 5 302 | 14 372 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 61 717 | 203 333 | 6 955 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 254 112 | 285 929 | 47 224 |
| Sum kortsiktig gjeld | 296 025 | 420 723 | 319 729 | 494 564 | 68 551 |
| Sum gjeld | 342 456 | 420 723 | 319 729 | 494 564 | 95 176 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 226 653 | 397 708 | 149 860 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,03▼ | 0,33 | 0,22 | 0,50 | 0,10 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −2,14▲ | −3,63 | −3,44 | −5,11 | 1,74 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −16,4 %▼ | −7,4 % | 1,7 % | −54,7 % | −5,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −4,6 %▼ | −3,0 % | −0,2 % | −10,9 % | −131,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −4,2 %▼ | −2,5 % | 0,3 % | −10,5 % | −293,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −87,8 %▼ | −38,0 % | −41,1 % | −24,4 % | 36,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
JP Services AS−4,6 %
1,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−5 %0510
JP Services AS−4,6 % 1,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.80 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
−5 %0510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Justas Putelis | 1990 |
| Styrets leder | Justas Putelis | 1990 |
| Varamedlem | Bronislovas Putelis | 1966 |
| Regnskapsfører | HAMAR REGNSKAP AS916 456 891 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Justas Putelis100,0 %f. 1990 · Braskereidfoss · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Bucket AS33,3 %935 728 649 · 10 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.