- Org.nr.
- 924 403 918
- Adresse
- Skonhovdvegen 237, 2827 Hunndalen
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat−183 923−31,5 % margin
EBITDA6 217før av- og nedskrivninger
Årsresultat−170 179−29,2 % margin
Egenkapital620 58465,7 % av eiendelene
JR VVS & Anlegg AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 403 918
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 02.01.2020
- Registrert
- 14.01.2020
- Adresse
- Skonhovdvegen 237, 2827 Hunndalen
- Kommune
- Gjøvik
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- JR VVS & Anlegg AS922 581 886 · GJØVIK
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rørleggervikrsomhet, samt anlggsvirksomhet og alt som naturlig hører sammen med det.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 583 438 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 583 438 | 2 560 650 | 1 846 895 | 2 537 896 | 2 344 025 |
| Varekostnad | 260 388 | - | - | - | 836 015 |
| Lønnskostnad | 62 | - | - | - | 561 111 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 190 140 | - | - | - | 126 254 |
| Annen driftskostnad | 316 771 | - | - | - | 572 121 |
| Sum driftskostnader | 767 361 | 2 348 673 | 1 810 990 | 2 346 513 | 2 095 501 |
| Driftsresultat | −183 923 | 211 977 | 35 905 | 191 383 | 248 524 |
| Annen rentekostnad | 17 354 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 17 354 | 16 923 | 17 933 | 14 673 | 10 024 |
| Netto finans | −17 354 | −6 531 | −8 102 | −4 936 | −3 774 |
| Resultat før skatt | −201 277 | 205 447 | 27 803 | 186 447 | 244 750 |
| Skattekostnad på resultat | −31 098 | - | - | - | 53 844 |
| Årsresultat | −170 179 | 162 471 | 23 756 | 147 497 | 190 906 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −170 179 | - | - | - | - |
| Totalresultat | −170 179 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −170 179 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −170 179 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | - | 10 392 | 9 831 | 9 737 | 6 250 |
| Maskiner og anlegg | 471 866 | - | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 84 591 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 556 457 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 80 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 80 000 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 636 457 | 796 597 | 424 181 | 824 256 | 932 650 |
| Sum varer | 50 803 | - | - | - | - |
| Kundefordringer | 52 982 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 16 943 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 69 925 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 187 104 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 187 104 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 307 832 | 510 037 | 878 358 | 498 723 | 645 760 |
| Sum eiendeler | 944 290 | 1 306 634 | 1 302 539 | 1 322 979 | 1 578 411 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 590 584 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 590 584 | 760 763 | 598 292 | 574 536 | 427 039 |
| Sum egenkapital | 620 584 | 790 763 | 628 292 | 604 536 | 457 039 |
| Leverandørgjeld | 30 551 | - | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 515 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 292 639 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 323 706 | 484 774 | 610 102 | 536 149 | 827 211 |
| Sum gjeld | 323 706 | 515 872 | 674 247 | 718 443 | 1 121 372 |
| Sum egenkapital og gjeld | 944 290 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 31 098 | 64 145 | 182 293 | 294 161 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,95▼ | 1,05 | 1,44 | 0,93 | 0,78 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,52▼ | 0,65 | 1,07 | 1,19 | 2,45 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −16,3 %▼ | 17,0 % | 3,5 % | 13,9 % | 16,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −31,5 %▼ | 8,3 % | 1,9 % | 7,5 % | 10,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −29,2 %▼ | 6,3 % | 1,3 % | 5,8 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 65,7 %▲ | 60,5 % | 48,2 % | 45,7 % | 29,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
JR VVS & Anlegg AS−31,5 %
0,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−30−20−10010
JR VVS & Anlegg AS−31,5 % 0,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.868 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.670 ansatte 2025
−40 %−30−20−10010
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jøran Robøle | 1990 |
| Regnskapsfører | MOELV REGNSKAPSBYRÅ AS932 039 214 | - |
| Regnskapsfører | SLIDRE REGNSKAP SA970 035 036 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JØRAN ROBØLE100,0 %f. 1990 · Hunndalen · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Rørkjøp AS0,10 %880 911 392 · 25 ordinære aksjer
- MASKINENTREPRENØR1 AS0,10 %926 868 330 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.