- Org.nr.
- 927 117 061
- Adresse
- Dalheimslyngen 9B, 7059 Jakobsli
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−22 923ikke oppgitt
Årsresultat846 454ikke oppgitt
Egenkapital1 092 79837,8 % av eiendelene
JS-Invest & Eiendom AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 117 061
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.09.2026
- Stiftet
- 18.05.2021
- Registrert
- 04.06.2021
- Adresse
- Dalheimslyngen 9B, 7059 Jakobsli
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Trondheim (2 452)
- Aksjekapital
- 500 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringer som kjøp og salg av aksjer, og annet som naturlig faller sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 22 923 | - | - | 33 136 | 5 517 |
| Sum driftskostnader | 22 923 | 18 058 | 16 859 | 33 136 | 5 517 |
| Driftsresultat | −22 923 | −18 058 | −16 859 | −33 136 | −5 517 |
| Annen renteinntekt | 121 | - | - | - | 9 |
| Annen finansinntekt | 224 706 | - | - | - | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 644 573 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 869 400 | 35 108 | 71 919 | 6 328 | 9 |
| Annen rentekostnad | 22 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 22 | 222 606 | 32 748 | 34 963 | - |
| Netto finans | 869 378 | −187 498 | 39 171 | −28 635 | 9 |
| Resultat før skatt | - | −205 557 | 22 312 | −61 771 | −5 508 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −2 437 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −3 071 |
| Resultat før skattekostnad | 846 454 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 846 454 | −205 557 | 22 312 | −61 771 | −3 071 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 846 454 | - | - | - | −3 071 |
| Totalresultat | 846 454 | - | - | - | - |
| Udekket tap | 248 087 | - | - | - | −3 071 |
| Avsatt til annen egenkapital | 598 368 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 846 454 | - | - | - | −3 071 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 793 420 | - | - | - | 480 364 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 793 420 | - | - | - | 480 364 |
| Sum anleggsmidler | 2 793 420 | 1 738 510 | 1 473 210 | 773 661 | 482 801 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 95 333 | - | - | - | 14 158 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 95 333 | - | - | - | 14 158 |
| Sum omløpsmidler | 95 333 | 11 588 | 274 645 | 51 883 | 14 158 |
| Sum eiendeler | 2 888 753 | 1 750 099 | 1 747 856 | 825 544 | 496 959 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 2 437 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 2 437 |
| Aksjekapital | 500 000 | - | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 494 430 | 494 430 | 494 430 | 494 430 | 494 430 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 3 071 |
| Annen egenkapital | 598 368 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 598 368 | −248 087 | −42 530 | −64 842 | −3 071 |
| Sum egenkapital | 1 092 798 | 246 343 | 451 900 | 429 588 | 491 359 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 795 955 | - | - | - | 5 600 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 795 955 | 1 503 755 | 1 295 955 | 395 955 | 5 600 |
| Sum gjeld | 1 795 955 | 1 503 755 | 1 295 955 | 395 955 | 5 600 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 888 753 | - | - | - | 496 959 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 500 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,05▲ | 0,01 | 0,21 | 0,13 | 2,53 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,64▼ | 6,10 | 2,87 | 0,92 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 36,5 %▲ | 1,0 % | 4,3 % | −4,1 % | −1,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 37,8 %▲ | 14,1 % | 25,9 % | 52,0 % | 98,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jan Sprenger | 1969 |
| Styrets leder | Jan Sprenger | 1969 |
| Regnskapsfører | TALLVERKET AS991 142 487 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JAN SPRENGER100,0 %f. 1969 · Jakobsli · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- HUNTER GROUP ASA0,07 %985 955 107 · 100 000 ordinære aksjer
- NORSE ATLANTIC ASA0,07 %926 645 986 · 109 000 ordinære aksjer
- Norcod AS0,02 %821 489 962 · 10 997 ordinære aksjer
- Hexagon Composites ASA0,01 %938 992 185 · 29 000 ordinære aksjer
- 965 920 358 · 61 000 ordinære aksjer
- DOF GROUP ASA0,00 %930 053 112 · 2 100 ordinære aksjer
- Protector Forsikring ASA0,00 %985 279 721 · 250 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.