- Org.nr.
- 918 473 076
- Adresse
- Vudduvegen 484, 7670 Inderøy
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat832 8812,5 % margin
Årsresultat585 6231,7 % margin
Egenkapital867 06710,8 % av eiendelene
Ansatte17i Aa‑registeret
JULE INDUSTRIER AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 473 076
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 11.01.2017
- Registrert
- 21.02.2017
- Adresse
- Vudduvegen 484, 7670 Inderøy
- Kommune
- Inderøy
- Næring
- 43.221 Rørleggerarbeid
- Aksjekapital
- 1 230 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- JULE INDUSTRIER AS918 705 511 · INDERØY17 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Levere tjenester innen rørlegging, sveising og stålarbeider innen verkstedindustrien og andre tjenester/produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 26 262 473 | 28 553 241 | 20 951 579 |
| Sum driftsinntekter | 33 986 127 | 20 966 903 | 26 262 473 | 28 553 241 | 20 951 579 |
| Varekostnad | - | 4 548 055 | 6 045 603 | 9 195 034 | 5 041 673 |
| Lønnskostnad | - | 10 995 328 | 11 904 566 | 11 814 697 | 12 643 493 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | 399 700 | - | - | 402 934 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 376 957 | 409 084 | - |
| Annen driftskostnad | - | 4 758 219 | 4 995 364 | 5 936 019 | 6 920 757 |
| Sum driftskostnader | 33 153 246 | 20 701 302 | 23 322 490 | 27 354 833 | 25 008 857 |
| Driftsresultat | 832 881 | 265 600 | 2 939 983 | 1 198 407 | −4 057 278 |
| Annen renteinntekt | - | - | 1 755 | 414 | 223 |
| Annen finansinntekt | - | - | 2 335 | - | - |
| Sum finansinntekter | 3 379 | 2 945 | 4 090 | 414 | 223 |
| Annen rentekostnad | - | - | 771 803 | 539 543 | 145 523 |
| Sum finanskostnader | 250 638 | 249 657 | 771 803 | 539 543 | 145 523 |
| Netto finans | −247 259 | −246 712 | −767 714 | −539 129 | −145 300 |
| Resultat før skatt | 585 623 | 18 888 | 2 172 270 | 659 279 | −4 202 577 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −6 156 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 172 270 | 659 279 | −4 196 421 |
| Årsresultat | 585 623 | 18 888 | 2 172 270 | 659 279 | −4 196 421 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 2 172 270 | 659 279 | −4 196 421 |
| Totalresultat | - | - | 2 172 270 | 659 279 | - |
| Udekket tap | - | - | 2 172 270 | 659 279 | −3 793 422 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −403 000 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 2 172 270 | 659 279 | −4 196 421 |
| Maskiner og anlegg | - | - | 129 842 | 105 661 | 162 333 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 1 312 313 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 1 230 252 | 1 120 272 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 1 360 094 | 1 225 933 | 1 474 646 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 6 000 | 15 000 | 24 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 6 000 | 15 000 | 24 000 |
| Sum anleggsmidler | 1 730 264 | 1 610 459 | 1 366 094 | 1 240 933 | 1 498 646 |
| Varer | - | - | - | - | 408 440 |
| Sum varer | - | - | 496 390 | 408 440 | 408 440 |
| Kundefordringer | - | - | 3 257 578 | 2 930 730 | 7 023 882 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 25 449 | 165 182 | 54 630 |
| Sum fordringer | - | - | 3 283 027 | 3 095 912 | 7 078 511 |
| Andre finansielle instrumenter | - | - | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Sum investeringer | - | - | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 733 843 | 494 431 | 85 126 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 733 843 | 494 431 | 85 126 |
| Sum omløpsmidler | 6 327 102 | 4 853 695 | 4 514 261 | 3 999 783 | 7 573 078 |
| Sum eiendeler | 8 057 366 | 6 464 154 | 5 880 355 | 5 240 717 | 9 071 723 |
| Aksjekapital | - | - | 230 000 | 230 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 224 430 | 1 224 430 | 224 430 | 224 430 | 224 430 |
| Udekket tap | - | - | 961 873 | 3 134 143 | 3 793 422 |
| Sum opptjent egenkapital | −357 363 | −942 985 | −961 873 | −3 134 143 | −3 793 422 |
| Sum egenkapital | 867 067 | 281 445 | −737 443 | −2 909 713 | −3 568 992 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 1 283 504 | 1 884 581 | 62 876 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 171 295 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 1 283 504 | 1 884 581 | 234 171 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 606 656 | 1 283 504 | 1 884 581 | 234 171 |
| Leverandørgjeld | - | - | 1 305 144 | 1 676 664 | 2 939 457 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 1 184 358 | 1 401 758 | 3 043 476 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 1 521 295 | 1 694 742 | 4 583 107 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 190 299 | 5 576 053 | 5 334 294 | 6 265 848 | 12 406 543 |
| Sum gjeld | 7 190 299 | 6 182 709 | 6 617 798 | 8 150 430 | 12 640 715 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 5 880 355 | 5 240 717 | 9 071 723 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 230 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,88▲ | 0,87 | 0,85 | 0,64 | 0,61 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 8,29▼ | 21,97 | −8,97 | −2,80 | −3,54 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,5 %▲ | 4,4 % | 52,9 % | 16,8 % | −44,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,5 %▲ | 1,3 % | 11,2 % | 4,2 % | −19,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,7 %▲ | 0,1 % | 8,3 % | 2,3 % | −20,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 10,8 %▲ | 4,4 % | −12,5 % | −55,5 % | −39,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 999 184
- Resultat per ansatt, kroner
- 48 993
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
JULE INDUSTRIER AS2,5 %
34,0 mill. 17 ansatte 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
JULE INDUSTRIER AS2,5 % 34,0 mill.17 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ole Harald Vang | 1973 |
| Styrets leder | Michael Jule | 1985 |
| Styremedlem | Ole Harald Vang | 1973 |
| Styremedlem | Stian Johnsen Green | 1995 |
| Styremedlem | Martin Lenn | 1992 |
| Styremedlem | Anita Meistad Jule | 1984 |
| Styremedlem | Simo Harri Lappalainen | 1952 |
| Styremedlem | Kent Robert Jule | 1982 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | FRISIKT VEST AS991 606 823 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MICHAEL JULE20,2 %f. 1985 · Inderøy · 498 ordinære aksjer
- KENT ROBERT JULE20,2 %f. 1982 · Inderøy · 498 ordinære aksjer
- Meritare AS19,9 %Verdal · 490 ordinære aksjer
- STIAN JOHNSEN GREEN13,6 %f. 1995 · Inderøy · 335 ordinære aksjer
- OLE HARALD VANG13,4 %f. 1973 · Inderøy · 329 ordinære aksjer
- MARTIN LENN8,13 %f. 1992 · Steinkjer · 200 ordinære aksjer
- ANITA MEISTAD JULE4,47 %f. 1984 · Inderøy · 110 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.