- Org.nr.
- 919 885 343
- Adresse
- Lars Meyers gate 12, 8622 Mo I Rana
Driftsresultat−73 331−10,0 % margin
Årsresultat−110 388−15,1 % margin
Egenkapital20 66815,8 % av eiendelene
Juliannes Rammeverksted AS er et aksjeselskap innen produksjon av andre trevarer og varer av kork, strå og flettematerialer, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 885 343
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 16.10.2017
- Registrert
- 10.11.2017
- Adresse
- Lars Meyers gate 12, 8622 Mo I Rana
- Kommune
- Rana
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Juliannes Rammeverksted AS919 923 202 · RANA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Innramming av bilder, håndverkstjenester tilknyttet innramming, samt salg av produkter som naturlig hører inn under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 730 368 | 788 814 | 826 251 | 816 313 | 818 047 |
| Sum driftsinntekter | 730 368 | 788 814 | 826 251 | 816 313 | 818 047 |
| Varekostnad | 177 479 | - | - | 211 231 | 210 408 |
| Lønnskostnad | 386 233 | 356 377 | 384 121 | 400 756 | 367 560 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 14 000 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 11 667 | - |
| Annen driftskostnad | 239 987 | - | - | 255 795 | 255 329 |
| Sum driftskostnader | 803 699 | 801 742 | 842 663 | 879 449 | 847 297 |
| Driftsresultat | −73 331 | −12 929 | −16 412 | −63 136 | −29 250 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 1 |
| Sum finansinntekter | - | - | - | - | 1 |
| Annen rentekostnad | 1 | - | - | - | 46 |
| Sum finanskostnader | 1 | 2 | - | - | 46 |
| Netto finans | −1 | −1 | 0 | - | −45 |
| Resultat før skatt | −73 332 | −12 930 | −16 412 | −63 136 | −29 295 |
| Skattekostnad på resultat | 37 056 | −2 689 | −3 530 | −12 968 | −6 125 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −50 168 | −23 170 |
| Årsresultat | −110 388 | −10 241 | −12 882 | −50 168 | −23 170 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −110 388 | - | - | −50 168 | −23 170 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −23 170 |
| Totalresultat | −110 388 | - | - | −50 168 | - |
| Udekket tap | −9 332 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −101 056 | - | - | −50 168 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −110 388 | - | - | −50 168 | −23 170 |
| Sum varer | 22 326 | - | - | 21 472 | 25 470 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 1 920 |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 085 | - | - | 15 432 | 13 899 |
| Sum fordringer | 2 085 | - | - | 15 432 | 15 819 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 106 693 | - | - | 181 867 | 229 841 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 106 693 | - | - | 181 867 | 229 841 |
| Sum omløpsmidler | 131 105 | 202 222 | 205 726 | 218 772 | 271 130 |
| Sum eiendeler | 131 105 | 239 278 | 240 093 | 249 609 | 300 666 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 30 837 | 17 869 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 30 837 | 17 869 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 11 667 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 11 667 |
| Sum anleggsmidler | - | 37 056 | 34 367 | 30 837 | 29 536 |
| Varer | - | - | - | - | 25 470 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 124 179 | 174 347 |
| Udekket tap | 9 332 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −9 332 | 101 056 | 111 297 | 124 179 | 174 347 |
| Sum egenkapital | 20 668 | 131 056 | 141 297 | 154 179 | 204 347 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 18 159 | - | - | 8 605 | 14 606 |
| Skyldig offentlige avgifter | 44 414 | - | - | 44 914 | 44 882 |
| Annen kortsiktig gjeld | 47 863 | - | - | 41 911 | 36 831 |
| Sum kortsiktig gjeld | 110 437 | 108 222 | 98 796 | 95 430 | 96 319 |
| Sum gjeld | 110 437 | 108 222 | 98 796 | 95 430 | 96 319 |
| Sum egenkapital og gjeld | 131 105 | - | - | 249 609 | 300 666 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,19▼ | 1,87 | 2,08 | 2,29 | 2,81 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,34▲ | 0,83 | 0,70 | 0,62 | 0,47 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −39,6 %▼ | −5,4 % | −6,7 % | −22,9 % | −9,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −10,0 %▼ | −1,6 % | −2,0 % | −7,7 % | −3,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −15,1 %▼ | −1,3 % | −1,6 % | −6,1 % | −2,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 15,8 %▼ | 54,8 % | 58,9 % | 61,8 % | 68,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Juliannes Rammeverksted AS−10,0 %
0,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %−1001020
Juliannes Rammeverksted AS−10,0 % 0,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Jærfjøla AS9,2 % 20,2 mill.6 ansatte 2025
TROSTRUD - FRENO AS11,3 % 137,2 mill.33 ansatte 2025
Aanesland Treindustri AS12,1 % 57,9 mill.23 ansatte 2025
−20 %−1001020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 16.280.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Julianne Robertsen | 1965 |
| Styrets leder | Julianne Robertsen | 1965 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS851 987 142 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Julianne Robertsen100,0 %f. 1965 · Mo I Rana · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.