- Org.nr.
- 924 362 790
- Adresse
- Moltuvegen 389, 6076 Moltustranda
- Hovedeier
- MOLTU INVEST AS, 100 %
Jumaco AS er et aksjeselskap innen utleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenester, under avvikling, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 362 790
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 27.11.2019
- Registrert
- 07.01.2020
- Adresse
- Moltuvegen 389, 6076 Moltustranda
- Kommune
- Herøy
- Aksjekapital
- 80 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Jumaco AS924 397 349 · HERØY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie av arbeidskraft/bemanning, samt andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette. Selskapet kan også delta i andre selskaper med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre økonomisk valg som er interessert for å tjene penger for selskapet.
Tidligere navn
- Jumaco Baltic Services AS07.01.2020 til 31.10.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 11 766 295 | 14 061 378 | 13 476 313 | 11 687 417 | 9 873 216 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 295 941 | - |
| Sum driftsinntekter | 11 766 295 | 14 061 378 | 13 476 313 | 11 983 358 | 9 873 216 |
| Lønnskostnad | 11 238 587 | 13 435 826 | 12 725 685 | 11 521 551 | 9 851 667 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 15 392 | 2 400 | - | - |
| Annen driftskostnad | 332 205 | −103 368 | 114 538 | 397 567 | 6 116 |
| Sum driftskostnader | 11 570 792 | 13 347 850 | 12 842 623 | 11 919 118 | 9 857 783 |
| Driftsresultat | 195 503 | 713 528 | 633 690 | 64 240 | 15 433 |
| Annen renteinntekt | 28 417 | 41 040 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 4 995 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 33 412 | 41 040 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 3 447 | 1 417 | 46 | - | - |
| Annen finanskostnad | 966 | - | - | 71 | 1 640 |
| Sum finanskostnader | 4 413 | 1 417 | 46 | 71 | 1 640 |
| Netto finans | 28 999 | 39 623 | −46 | −71 | −1 640 |
| Resultat før skatt | - | - | 633 644 | 64 169 | 13 792 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 634 |
| Resultat før skattekostnad | 224 502 | 753 151 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 49 939 | 166 328 | 139 401 | 14 117 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 494 243 | 50 052 | 13 159 |
| Årsresultat | 174 563 | 586 823 | 494 243 | 50 052 | 13 159 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 13 159 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 174 563 | 586 823 | 494 243 | 50 052 | - |
| Totalresultat | 174 563 | 586 823 | 494 243 | 50 052 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 174 563 | 586 823 | 494 243 | 50 052 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 174 563 | 586 823 | 494 243 | 50 052 | 13 159 |
| Kundefordringer | 547 364 | 463 555 | 790 589 | 668 688 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 4 788 | 49 303 | 23 813 | 431 023 | - |
| Konsernfordringer | 291 231 | 341 315 | 347 848 | - | - |
| Sum fordringer | 843 383 | 854 172 | 1 162 250 | 1 099 711 | 456 337 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 622 595 | 2 272 283 | 3 192 735 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 622 595 | 2 272 283 | 3 192 735 | - | 1 819 083 |
| Sum omløpsmidler | 2 465 978 | 3 126 455 | 4 354 984 | 3 432 979 | 2 275 420 |
| Sum eiendeler | 2 465 978 | 3 126 455 | 4 370 376 | 3 432 979 | 2 275 420 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 15 392 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 15 392 | - | - |
| Sum anleggsmidler | - | - | 15 392 | 0 | 0 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 456 337 |
| Aksjekapital | 80 000 | 80 000 | 80 000 | 80 000 | 80 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 80 000 | 80 000 | 80 000 | 80 000 | 80 000 |
| Annen egenkapital | 114 973 | 57 410 | 55 587 | 29 343 | 18 291 |
| Sum opptjent egenkapital | 114 973 | 57 410 | 55 587 | 29 343 | 18 291 |
| Sum egenkapital | 194 973 | 137 410 | 135 587 | 109 343 | 98 291 |
| Utsatt skatt | - | - | 646 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 646 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 646 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 14 030 | 5 742 | 149 597 | 56 788 | 65 096 |
| Betalbar skatt | 16 939 | 1 974 | 6 755 | 3 117 | 1 258 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 1 302 801 |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 184 416 | 1 147 548 | 2 326 114 | 1 977 648 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 150 000 | 750 000 | 700 100 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 905 620 | 1 083 782 | 1 051 578 | 1 286 083 | 807 974 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 271 005 | 2 989 045 | 4 234 144 | 3 323 636 | 2 177 129 |
| Sum gjeld | 2 271 005 | 2 989 045 | 4 234 790 | 3 323 636 | 2 177 129 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 465 978 | 3 126 455 | 4 370 376 | 3 432 979 | 2 275 420 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,09▲ | 1,05 | 1,03 | 1,03 | 1,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 11,65▼ | 21,75 | 31,23 | 30,40 | 22,15 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,2 %▼ | 20,1 % | 16,2 % | 2,3 % | 0,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,7 %▼ | 5,1 % | 4,7 % | 0,5 % | 0,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,5 %▼ | 4,2 % | 3,7 % | 0,4 % | 0,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 7,9 %▲ | 4,4 % | 3,1 % | 3,2 % | 4,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 78.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Hjalmar Olav Jacobsen | 1963 |
| Styremedlem | Marika Jacobsen | 1976 |
| Revisor | HOVDEN & VATNE STATSAUTORISERTE REVISORAR AS987 832 916 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MOLTU INVEST AS100,0 %Moltustranda · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- MOLTU INVEST AS
- JACOBSEN & CO AS100,0 %
- MPS Eiendom AS100,0 %
- Jumaco AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.