- Org.nr.
- 924 548 959
- Adresse
- Koleknibvegen 35, 4647 Brennåsen
Driftsresultat−50 498ikke oppgitt
Årsresultat−50 498ikke oppgitt
Egenkapital−170 047−12,5 % av eiendelene
JUSA HOLDING AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 548 959
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.09.2026
- Stiftet
- 01.01.2020
- Registrert
- 06.02.2020
- Adresse
- Koleknibvegen 35, 4647 Brennåsen
- Kommune
- Kristiansand
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Kristiansand (474)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eiendomsutvikling, herunder kjøp, utleie og salg av eiendommer, samt investering i selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Annen driftskostnad | 50 498 | - | - | 45 036 | 75 869 |
| Sum driftskostnader | 50 498 | 80 289 | 9 442 | 45 036 | 75 869 |
| Driftsresultat | −50 498 | −80 289 | −9 442 | −45 036 | −75 869 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 56 404 | 79 339 |
| Sum finansinntekter | 0 | −111 061 | 58 356 | 56 404 | 79 339 |
| Annen rentekostnad | 0 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 245 | 13 | 0 | - |
| Netto finans | 0 | −111 306 | 58 343 | 56 404 | 79 339 |
| Resultat før skatt | - | −191 595 | 48 902 | - | 3 470 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 3 470 |
| Resultat før skattekostnad | −50 498 | - | - | 11 368 | - |
| Skattekostnad | 0 | - | - | 1 101 | - |
| Årsresultat | −50 498 | −191 595 | 38 141 | 10 267 | 3 470 |
| Udekket tap | −50 498 | - | - | - | 1 762 |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | 10 267 | 1 708 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 10 267 | 3 470 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 25 000 | - | - | - | 25 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 1 250 000 |
| Andre langsiktige fordringer | 1 330 000 | - | - | 1 250 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 355 000 | - | - | 1 275 000 | 1 275 000 |
| Sum anleggsmidler | 1 355 000 | 1 325 000 | 1 499 760 | 1 275 000 | 1 275 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 56 404 | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 56 404 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 420 | - | - | 28 679 | 37 565 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 420 | - | - | 28 679 | 37 565 |
| Sum omløpsmidler | 4 420 | 233 | 7 968 | 85 083 | 37 565 |
| Sum eiendeler | 1 359 420 | 1 325 233 | 1 507 728 | 1 360 083 | 1 312 565 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −8 070 | - | - | −8 070 | −8 070 |
| Sum innskutt egenkapital | 21 930 | 21 930 | 21 930 | 21 930 | 21 930 |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | 11 975 | 1 708 |
| Udekket tap | 191 977 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −191 977 | −141 479 | 50 115 | 11 975 | 1 708 |
| Sum egenkapital | −170 047 | −119 549 | 72 045 | 33 905 | 23 638 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 4 166 | - | - | 2 077 | 1 927 |
| Betalbar skatt | 0 | - | - | 1 101 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 525 301 | - | - | 1 323 000 | 1 287 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 529 467 | 1 444 782 | 1 435 683 | 1 326 178 | 1 288 927 |
| Sum gjeld | 1 529 467 | 1 444 782 | 1 435 683 | 1 326 178 | 1 288 927 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 359 420 | - | - | 1 360 083 | 1 312 565 |
| å kr 300,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,00 | 0,00 | 0,01 | 0,06 | 0,03 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −8,99▲ | −12,09 | 19,93 | 39,11 | 54,53 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,8 %▲ | −13,5 % | 3,4 % | 0,9 % | 0,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −12,5 %▼ | −9,0 % | 4,8 % | 2,5 % | 1,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Øystein Smith | 1980 |
| Styrets leder | Øystein Smith | 1980 |
| Regnskapsfører | MEMO REGNSKAP AS919 343 869 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ØYSTEIN SMITH100,0 %f. 1980 · Brennåsen · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Greipstad Eiendom AS25,0 %924 731 672 · 25 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.