- Org.nr.
- 928 996 301
- Adresse
- Fjellgårdsveien 29, 3750 Drangedal
- Hovedeier
- FEAM HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat2 695 27210,8 % margin
EBITDA4 759 616før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 205 7948,9 % margin
Egenkapital11 863 48758,5 % av eiendelene
JV Entreprenør AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 996 301
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 14.03.2022
- Registrert
- 28.03.2022
- Adresse
- Fjellgårdsveien 29, 3750 Drangedal
- Kommune
- Drangedal
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Drangedal (35)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 7
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- JV Entreprenør AS989 937 324 · DRANGEDAL7 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Fjellsprengning og entreprenørvirksomhet, og annen virksomhet som står i sammenheng med dette.
Tidligere navn
- NYE JV ENTREPRENØR AS28.03.2022 til 08.12.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 23 266 762 | 25 243 893 | 32 091 066 | 36 816 143 |
| Annen driftsinntekt | 1 606 055 | 1 118 072 | 1 211 770 | 898 380 |
| Sum driftsinntekter | 24 872 817 | 26 361 964 | 33 302 836 | 37 714 522 |
| Varekostnad | 5 988 927 | 4 819 697 | 8 505 359 | 10 345 063 |
| Lønnskostnad | 7 060 154 | 8 081 411 | 9 107 338 | 9 391 840 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 2 064 344 | 2 274 479 | 2 195 934 | 1 788 506 |
| Annen driftskostnad | 7 064 120 | 9 202 380 | 10 104 167 | 10 560 121 |
| Sum driftskostnader | 22 177 546 | 24 377 967 | 29 912 798 | 32 085 530 |
| Driftsresultat | 2 695 272 | 1 983 997 | 3 390 038 | 5 628 992 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 255 444 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 10 550 | 11 515 | 1 115 | 70 |
| Annen finansinntekt | 122 479 | 117 789 | 119 234 | 83 298 |
| Sum finansinntekter | 388 473 | 129 304 | 120 349 | 83 368 |
| Annen rentekostnad | 332 126 | 401 309 | 391 292 | 298 193 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 10 500 |
| Sum finanskostnader | 332 126 | 401 309 | 391 292 | 308 693 |
| Netto finans | 56 346 | −272 005 | −270 943 | −225 325 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 119 095 | 5 403 667 |
| Resultat før skattekostnad | 2 751 618 | 1 711 992 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 545 824 | 464 653 | 720 406 | 1 169 806 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 398 689 | 4 233 861 |
| Årsresultat | 2 205 794 | 1 247 339 | 2 398 689 | 4 233 861 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 205 794 | 1 247 339 | 2 398 689 | 4 233 861 |
| Totalresultat | 2 205 794 | 1 247 339 | 2 398 689 | 4 233 861 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 300 000 |
| Konsernbidrag | 387 893 | 325 579 | 846 795 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 817 901 | 921 760 | 1 551 894 | 3 933 861 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 205 794 | 1 247 339 | 2 398 689 | 4 233 861 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 779 930 | 779 930 | 779 930 | 779 930 |
| Maskiner og anlegg | 3 877 441 | 3 581 870 | 2 966 907 | 3 355 446 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 024 335 | 1 849 044 | 2 619 665 | 3 237 749 |
| Sum varige driftsmidler | 5 681 706 | 6 210 844 | 6 366 502 | 7 373 126 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 521 449 | 1 521 449 | 1 521 449 | 1 141 449 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 521 449 | 1 521 449 | 1 521 449 | 1 141 449 |
| Sum anleggsmidler | 7 203 155 | 7 732 293 | 7 887 951 | 8 514 575 |
| Lager av varer og annen beholdning | 426 500 | 530 851 | 426 500 | 2 938 705 |
| Sum varer | 426 500 | 530 851 | 426 500 | 2 938 705 |
| Kundefordringer | 5 150 920 | 8 717 563 | 9 792 409 | 12 325 008 |
| Andre kortsiktige fordringer | 223 751 | 905 357 | 840 032 | 1 322 745 |
| Konsernfordringer | 4 785 535 | 4 571 488 | 4 021 488 | 4 091 906 |
| Sum fordringer | 10 160 205 | 14 194 408 | 14 653 928 | 17 739 658 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 503 102 | 306 655 | 368 166 | 456 735 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 503 102 | 306 655 | 368 166 | 456 735 |
| Sum omløpsmidler | 13 089 807 | 15 031 914 | 15 448 593 | 21 135 098 |
| Sum eiendeler | 20 292 962 | 22 764 208 | 23 336 545 | 29 649 672 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 3 965 418 | 3 965 418 | 3 965 418 | 3 965 418 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 995 418 | 3 995 418 | 3 995 418 | 3 995 418 |
| Annen egenkapital | 7 868 069 | 6 050 168 | 5 128 408 | 3 576 514 |
| Sum opptjent egenkapital | 7 868 069 | 6 050 168 | 5 128 408 | 3 576 514 |
| Sum egenkapital | 11 863 487 | 10 045 586 | 9 123 826 | 7 571 932 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 308 739 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 308 739 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 207 981 | 3 634 414 | 4 736 140 | 5 374 311 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 207 981 | 3 634 414 | 4 736 140 | 5 374 311 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 207 981 | 3 634 414 | 4 736 140 | 5 683 050 |
| Leverandørgjeld | 970 457 | 2 246 972 | 1 860 147 | 3 949 367 |
| Betalbar skatt | 436 419 | 372 824 | 790 306 | 1 101 126 |
| Skyldig offentlige avgifter | 2 052 089 | 2 252 119 | 2 861 961 | 3 189 287 |
| Utbytte | - | - | - | 300 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | 858 943 | 1 503 042 | 1 085 634 | 3 965 418 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 903 586 | 1 994 166 | 2 103 433 | 2 306 892 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 221 494 | 9 084 208 | 9 476 578 | 16 394 690 |
| Sum gjeld | 8 429 475 | 12 718 622 | 14 212 719 | 22 077 740 |
| Sum egenkapital og gjeld | 20 292 962 | 22 764 208 | 23 336 545 | 29 649 672 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,10▲ | 1,65 | 1,63 | 1,29 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,71▼ | 1,27 | 1,56 | 2,92 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 14,3 %▲ | 9,2 % | 13,3 % | 19,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 10,8 %▲ | 7,5 % | 10,2 % | 14,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 8,9 %▲ | 4,7 % | 7,2 % | 11,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 58,5 %▲ | 44,1 % | 39,1 % | 25,5 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 3 553 260
- Resultat per ansatt, kroner
- 385 039
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
JV Entreprenør AS10,8 %
24,9 mill. 7 ansatte 2025
0 %51015
AF HÆHRE & CONTUR ANS2,9 % 2 347,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VASSBAKK & STOL AS6,4 % 3 162,2 mill.812 ansatte 2025
ANLEGG ØST ENTREPRENØR AS7,7 % 2 004,4 mill.391 ansatte 2025
JV Entreprenør AS10,8 % 24,9 mill.7 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Frank Jonskås | 1972 |
| Styrets leder | Frank Jonskås | 1972 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | BØ ØKONOMI OG REGNSKAP AS920 037 615 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FEAM HOLDING AS100,0 %Vrådal · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- FEAM HOLDING AS
- Orreleikåsen Vrådal AS100,0 %
- JV Entreprenør Eiendom AS100,0 %
- JV Entreprenør AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Felehovet Utvikling AS40,0 %923 605 452 · 400 ordinære aksjer
- Drangedal Byggsenter AS3,31 %992 987 626 · 665 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.