- Org.nr.
- 989 005 197
- Telefon
- 411 02 006
- Adresse
- Nerbyvegen 4A, 2819 Gjøvik
- Bransje
- Detaljhandel med sportsvarer
Driftsresultat−29 360ikke oppgitt
Årsresultat362 645ikke oppgitt
Egenkapital15 603 24198,1 % av eiendelene
K. Amundsen Holding AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med sportsvarer, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 005 197
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.09.2026
- Stiftet
- 24.11.2005
- Registrert
- 17.01.2006
- Adresse
- Nerbyvegen 4A, 2819 Gjøvik
- Telefon
- 411 02 006
- Kommune
- Gjøvik
- Aksjekapital
- 590 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringsvirksomhet i aksjer samt alt som står i forbindelse med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 29 360 | - | - | 63 338 | 105 275 |
| Sum driftskostnader | 29 360 | 34 724 | 35 015 | 63 338 | 105 275 |
| Driftsresultat | −29 360 | −34 724 | −35 015 | −63 338 | −105 275 |
| Inntekt fra datterselskap | - | - | - | 450 000 | 3 050 000 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 205 863 | - | - | 111 620 | 60 620 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 2 998 | 423 990 |
| Annen renteinntekt | 109 119 | - | - | - | 147 752 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 140 348 | - | - | - | 78 037 |
| Sum finansinntekter | 455 330 | 363 361 | 441 524 | 564 618 | 3 760 399 |
| Nedskrivning finansielle omløpsmidler | - | - | - | 148 828 | - |
| Annen rentekostnad | 489 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 489 | 567 | - | 148 828 | - |
| Netto finans | 454 841 | 362 794 | 441 524 | 415 790 | 3 760 399 |
| Resultat før skatt | - | 328 071 | 406 509 | 352 452 | 3 655 124 |
| Resultat før skattekostnad | 425 482 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 62 837 | - | - | 10 612 | 22 881 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 341 840 | 3 632 243 |
| Årsresultat | 362 645 | 269 381 | 370 999 | 341 840 | 3 632 243 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 362 645 | - | - | 341 840 | 3 632 243 |
| Totalresultat | 362 645 | - | - | 341 840 | 3 632 243 |
| Avsatt til annen egenkapital | 362 645 | - | - | 341 840 | 3 632 243 |
| Sum overføringer og disponeringer | 362 645 | - | - | 341 840 | 3 632 243 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 0 | - | - | - | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | 1 664 386 | - | - | 1 441 600 | 1 441 600 |
| Investering i aksjer og andeler | 2 347 139 | - | - | 1 934 499 | 3 139 938 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 260 992 | - | - | 3 376 099 | 4 807 327 |
| Sum anleggsmidler | 4 260 992 | 3 788 739 | 3 623 207 | 3 376 099 | 4 807 327 |
| Andre fordringer | 10 740 876 | - | - | 10 756 525 | 11 192 896 |
| Sum fordringer | 10 740 876 | - | - | 10 756 525 | 11 192 896 |
| Bankinnskudd og kontanter | 899 961 | - | - | 1 622 035 | 1 634 659 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 899 961 | - | - | 1 622 035 | 1 634 659 |
| Sum omløpsmidler | 11 640 836 | 11 607 841 | 11 927 339 | 12 378 560 | 12 827 555 |
| Sum eiendeler | 15 901 828 | 15 396 580 | 15 550 546 | 15 754 659 | 17 634 883 |
| Sum innskutt egenkapital | 590 000 | 590 000 | 590 000 | 590 000 | 590 000 |
| Annen egenkapital | 15 013 241 | - | - | 15 141 073 | 17 009 238 |
| Sum opptjent egenkapital | 15 013 241 | 14 731 452 | 14 462 072 | 15 141 073 | 17 009 238 |
| Sum egenkapital | 15 603 241 | 15 321 452 | 15 052 072 | 15 731 073 | 17 599 238 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 10 622 | 22 681 |
| Annen kortsiktig gjeld | 298 587 | - | - | 12 964 | 12 964 |
| Sum kortsiktig gjeld | 298 587 | 75 129 | 498 474 | 23 586 | 35 645 |
| Sum gjeld | 298 587 | 75 129 | 498 474 | 23 586 | 35 645 |
| Sum egenkapital og gjeld | 15 901 828 | - | - | 15 754 659 | 17 634 883 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 38,99▼ | 154,51 | 23,93 | 524,83 | 359,87 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,02▲ | 0,00 | 0,03 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,7 %▲ | 2,1 % | 2,6 % | 3,0 % | 20,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,1 %▼ | 99,5 % | 96,8 % | 99,9 % | 99,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kjell Amundsen | 1940 |
| Styrets leder | Espen Øye Amundsen | 1972 |
| Styremedlem | Hege Øye Amundsen | 1968 |
| Styremedlem | Kjell Amundsen | 1940 |
| Revisor | RRO AS919 086 688 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KJELL AMUNDSEN33,9 %f. 1940 · 200 ordinære aksjer
- HEGE ØYE AMUNDSEN33,1 %f. 1968 · Haslum · 195 ordinære aksjer
- ESPEN ØYE AMUNDSEN33,1 %f. 1972 · Gjøvik · 195 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- AMUNDSEN SPORT AS90,2 %959 716 161 · 1 082 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.