- Org.nr.
- 884 888 832
- Adresse
- Gjerlovs veg 4, 7092 Tiller
- Bransje
- Uoppgitt
K HOLEN AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2002.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 884 888 832
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.08.2002
- Registrert
- 23.11.2002
- Adresse
- Gjerlovs veg 4, 7092 Tiller
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Trondheim (2 451)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- K HOLEN AS936 514 227 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapets virksomhet er basert på medisinsk legevirksomhet overfor private interessenter innenfor området ortopedisk kirurgi, med særlig vekt på diagnostikk og behandling innen idrettsmedisin. I tillegg skal selskapet drive kurs og undervisningsvirksomhet, samt kompetanseutvikling innen de angitte fagfelt. Selskapet skal også drive testing og eventuell utvikling av medisinsk teknisk utstyr, og også drive oppdragsvirksomhet overfor farmasøytisk industri. Selskapet skal også drive med forvaltning av kapial, samt utleie av fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 133 485 | 41 487 | 42 840 | 51 353 | 37 728 |
| Sum driftskostnader | 133 485 | 41 487 | 42 840 | 51 353 | 37 728 |
| Driftsresultat | −133 485 | −41 487 | −42 840 | −51 353 | −37 728 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −37 728 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −37 728 |
| Annen renteinntekt | 438 988 | 930 837 | 292 733 | - | - |
| Annen finansinntekt | 962 001 | 352 383 439 | - | - | - |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 2 307 399 | 0 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 3 708 389 | 353 314 276 | 292 733 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 12 844 | 347 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 167 209 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 180 053 | 347 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 3 528 337 | 353 313 929 | 292 733 | 0 | - |
| Resultat før skattekostnad | 3 394 851 | 353 272 442 | 249 894 | −51 353 | - |
| Skattekostnad | 400 348 | 575 111 | 10 947 | 0 | - |
| Årsresultat | 2 994 503 | 352 697 331 | 238 947 | −51 353 | −37 728 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −37 728 |
| Tilleggsutbytte | 0 | 21 892 825 | - | - | 2 000 000 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 947 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −2 984 728 |
| Annen egenkapital | 2 994 503 | 330 804 506 | 238 947 | −51 353 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 238 947 | −51 353 | −37 728 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 369 181 199 | 368 672 797 | 71 508 540 | 71 508 540 | 71 508 540 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 369 181 199 | 368 672 797 | 71 508 540 | 71 508 540 | 71 508 540 |
| Sum anleggsmidler | 369 181 199 | 368 672 797 | 71 508 540 | 71 508 540 | 71 508 540 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 947 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 7 375 | 0 | - | - | - |
| Sum fordringer | 7 375 | 0 | 0 | 0 | 947 000 |
| Bankinnskudd | - | - | - | - | 10 065 464 |
| Markedsbaserte aksjer | 14 753 345 | 0 | - | - | - |
| Markedsbaserte obligasjoner | 22 460 755 | 0 | - | - | - |
| Sum investeringer | 37 214 099 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 9 587 715 | 44 484 358 | 10 296 487 | 10 026 934 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 9 587 715 | 44 484 358 | 10 296 487 | 10 026 934 | 10 065 464 |
| Sum omløpsmidler | 46 809 190 | 44 484 358 | 10 296 487 | 10 026 934 | 11 012 464 |
| Sum eiendeler | 415 990 388 | 413 157 155 | 81 805 027 | 81 535 473 | 82 521 004 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 415 449 899 | 412 455 396 | 81 650 891 | 81 411 944 | 81 463 297 |
| Sum opptjent egenkapital | 415 449 899 | 412 455 396 | 81 650 891 | 81 411 944 | 81 463 297 |
| Sum egenkapital | 415 549 899 | 412 555 396 | 81 750 891 | 81 511 944 | 81 563 297 |
| Utsatt skatt | 121 892 | 0 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 121 892 | 0 | 0 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 26 648 | 14 148 | 2 526 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 26 648 | 14 148 | 2 526 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 26 648 | 14 148 | 2 526 |
| Leverandørgjeld | 13 493 | 0 | 11 793 | 9 381 | 8 181 |
| Utbytte | - | - | - | - | 947 000 |
| Betalbar skatt | 278 456 | 575 111 | 10 947 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 26 648 | 26 648 | 4 748 | 0 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 318 597 | 601 759 | 27 488 | 9 381 | 955 181 |
| Sum gjeld | 440 489 | 601 759 | 54 136 | 23 529 | 957 707 |
| Sum egenkapital og gjeld | 415 990 388 | 413 157 155 | 81 805 027 | 81 535 473 | 82 521 004 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 146,92▲ | 73,92 | 374,58 | 1 068,86 | 11,53 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,9 %▼ | 142,7 % | 0,3 % | −0,1 % | −0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 100,0 % | 98,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ketil Jarl Holen | 1953 |
| Styrets leder | Sindre Talleraas Holen | 1986 |
| Styremedlem | Anne Marcelie Talleraas | 1957 |
| Styremedlem | Ketil Jarl Holen | 1953 |
| Revisor | REVISJONSKOMPANIET MIDT-NORGE AS984 845 499 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SINDRE TALLERAAS HOLEN70,0 %f. 1986 · Oslo · 70 ordinære aksjer
- KETIL JARL HOLEN15,0 %f. 1953 · Tiller · 15 ordinære aksjer
- ANNE MARCELIE TALLERAAS10,0 %f. 1957 · Tiller · 10 ordinære aksjer
- KRISTINA MARCELIE HOLEN TALLERAAS5,00 %f. 1990 · Oslo · 5 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Synaferd AS0,19 %932 441 845 · 315 168 228 preferanse aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.