- Org.nr.
- 824 329 222
- Adresse
- Ragbakken 50, 4042 Hafrsfjord
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat3 214 29318,8 % margin
EBITDA3 423 793før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 771 62716,2 % margin
Egenkapital5 811 08741,1 % av eiendelene
KALLE OG KJETILS RØR AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 824 329 222
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 21.10.2019
- Registrert
- 03.01.2020
- Adresse
- Ragbakken 50, 4042 Hafrsfjord
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 60 000
- Ansatte
- 5
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- KALLE OG KJETILS RØR AS986 555 749 · STAVANGER6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive rørleggervirksomhet og hva dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 17 075 799 | 18 014 385 | 15 769 390 | 16 177 279 | 14 060 745 |
| Annen driftsinntekt | 20 000 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 17 095 799 | 18 014 385 | 15 769 390 | 16 177 279 | 14 060 745 |
| Varekostnad | 7 233 040 | 7 415 875 | 6 569 508 | 6 755 202 | 5 434 889 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | - | - | 5 847 147 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 140 082 |
| Lønnskostnad | 5 227 356 | 5 277 496 | 4 802 174 | 5 747 542 | - |
| Avskrivning av driftsmidler | 209 500 | 136 980 | 124 859 | 180 700 | - |
| Annen driftskostnad | 1 211 611 | 1 190 640 | 1 174 385 | 1 636 370 | 973 306 |
| Sum driftskostnader | 13 881 506 | 14 020 991 | 12 670 926 | 14 319 814 | 12 395 424 |
| Driftsresultat | 3 214 293 | 3 993 394 | 3 098 464 | 1 857 465 | 1 665 321 |
| Annen renteinntekt | 345 143 | 295 673 | 148 241 | 10 478 | 3 510 |
| Sum finansinntekter | 345 143 | 295 673 | 148 241 | 10 478 | 3 510 |
| Annen rentekostnad | 4 855 | 5 609 | 6 081 | 916 | 1 369 |
| Annen finanskostnad | - | - | 254 | - | - |
| Sum finanskostnader | 4 855 | 5 609 | 6 335 | 916 | 1 369 |
| Netto finans | 340 288 | 290 064 | 141 906 | 9 562 | 2 141 |
| Resultat før skatt | 3 554 581 | 4 283 458 | 3 240 369 | 1 867 027 | 1 667 462 |
| Skattekostnad på resultat | 782 954 | 943 301 | 713 768 | 410 672 | 373 716 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 526 601 | 1 456 355 | 1 293 746 |
| Årsresultat | 2 771 627 | 3 340 157 | 2 526 601 | 1 456 355 | 1 293 746 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 1 293 746 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 771 627 | 3 340 157 | 2 526 601 | 1 456 355 | - |
| Totalresultat | 2 771 627 | 3 340 157 | 2 526 601 | 1 456 355 | - |
| Ordinært utbytte | 5 000 000 | - | - | - | - |
| Overført til annen egenkapital | −2 228 373 | 3 340 157 | 2 526 601 | 1 456 355 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 771 627 | 3 340 157 | 2 526 601 | 1 456 355 | 1 293 746 |
| Utsatt skattefordel | 182 316 | 171 435 | 187 342 | 181 976 | 55 647 |
| Sum immaterielle eiendeler | 182 316 | 171 435 | 187 342 | 181 976 | 55 647 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | - | 437 134 |
| Driftsløsøre, inventar o. a utstyr | 414 601 | 624 101 | 275 716 | 400 575 | - |
| Sum varige driftsmidler | 414 601 | 624 101 | 275 716 | 400 575 | 437 134 |
| Sum anleggsmidler | 596 917 | 795 536 | 463 058 | 582 551 | 492 780 |
| Varer | - | - | - | - | 154 000 |
| Sum varer | 58 000 | 96 000 | 109 000 | 123 000 | 154 000 |
| Kundefordringer | 1 473 210 | 2 762 892 | 2 143 122 | 1 327 155 | 2 083 930 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 263 200 |
| Andre kortsiktige fordringer | 331 830 | 416 940 | 427 831 | 269 903 | - |
| Sum fordringer | 1 805 040 | 3 179 832 | 2 570 953 | 1 597 058 | 2 347 130 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 4 274 058 |
| Bankinnskudd | 11 681 733 | 10 063 966 | 7 182 757 | 6 666 998 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 11 681 733 | 10 063 966 | 7 182 757 | 6 666 998 | 4 274 058 |
| Sum omløpsmidler | 13 544 773 | 13 339 798 | 9 862 710 | 8 387 056 | 6 775 188 |
| Sum eiendeler | 14 141 690 | 14 135 334 | 10 325 768 | 8 969 608 | 7 267 969 |
| Aksjekapital | 60 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 60 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 5 751 087 | 10 019 326 | 6 679 169 | 4 152 568 | 2 696 212 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 751 087 | 10 019 326 | 6 679 169 | 4 152 568 | 2 696 212 |
| Sum egenkapital | 5 811 087 | 10 049 326 | 6 709 169 | 4 182 568 | 2 726 212 |
| Andre avsetninger for forpliktelser | 628 000 | 628 000 | 628 000 | 200 000 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 628 000 | 628 000 | 628 000 | 200 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 628 000 | 628 000 | 628 000 | 200 000 | 0 |
| Leverandørgjeld | 445 647 | 860 500 | 831 511 | 703 524 | 528 531 |
| Betalbar skatt | 793 835 | 927 394 | 719 134 | 537 002 | 367 726 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 991 076 |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 013 400 | 1 167 184 | 963 074 | 822 320 | - |
| Utbytte | 5 000 000 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 449 721 | 502 931 | 474 880 | 2 524 195 | 2 654 423 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 702 603 | 3 458 008 | 2 988 599 | 4 587 040 | 4 541 756 |
| Sum gjeld | 8 330 603 | 4 086 008 | 3 616 599 | 4 787 040 | 4 541 756 |
| Sum egenkapital og gjeld | 14 141 690 | 14 135 334 | 10 325 768 | 8 969 608 | 7 267 969 |
| å kr 200,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,76▼ | 3,86 | 3,30 | 1,83 | 1,49 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,43▲ | 0,41 | 0,54 | 1,14 | 1,67 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 25,2 %▼ | 35,1 % | 33,7 % | 23,0 % | 23,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 18,8 %▼ | 22,2 % | 19,6 % | 11,5 % | 11,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 16,2 %▼ | 18,5 % | 16,0 % | 9,0 % | 9,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 41,1 %▼ | 71,1 % | 65,0 % | 46,6 % | 37,5 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 3 419 160
- Resultat per ansatt, kroner
- 642 859
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
KALLE OG KJETILS RØR AS18,8 %
17,1 mill. 5 ansatte 2025
−10 %01020
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.868 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.670 ansatte 2025
KALLE OG KJETILS RØR AS18,8 % 17,1 mill.5 ansatte 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Karl Magnus Marthinsen | 1962 |
| Styrets leder | Kjetil Eltervåg | 1975 |
| Styremedlem | Karl Magnus Marthinsen | 1962 |
| Styremedlem | Erik Faksnes | 1982 |
| Revisor | REVISJON RYFYLKE AS983 549 896 | - |
| Regnskapsfører | LINFRO REGNSKAP AS976 487 494 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KMM Holding AS37,5 %Stavanger · 56 250 ordinære aksjer
- HIBBA HOLDING AS37,5 %Hafrsfjord · 56 250 ordinære aksjer
- FAXI HOLDING AS25,0 %Hundvåg · 37 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.