- Org.nr.
- 971 276 800
- Telefon
- 22 68 74 02
- Adresse
- Bøgata 21, 0655 Oslo
Driftsresultat481 65619,9 % margin
EBITDA493 936før av- og nedskrivninger
Årsresultat253 69210,5 % margin
Egenkapital5 367 64881,2 % av eiendelene
Kampen Bydelshus SA er et samvirkeforetak innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 1982.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 971 276 800
- Organisasjonsform
- Samvirkeforetak
- Status
- Aktiv per 29.08.2026
- Stiftet
- 01.12.1982
- Registrert
- 20.02.1995
- Adresse
- Bøgata 21, 0655 Oslo
- Telefon
- 22 68 74 02
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.kampenbydelshus.no
Underenheter
1
- Kampen Bydelshus A/L973 530 801 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive et bydelshus på Kampen. Foretaket kan også drive annen virksomhet relatert til hovedformålet. Formålet er å fremme medlemmenes interesser ved at bydelshuset skal gi rom for de fellesaktiviteter det er behov for blant medlemmmene og bydelens befolkning for øvrig.
Tidligere navn
- Kampen Bydelshus A/L20.02.1995 til 21.04.1995
- Kampen Bydelshus Andelslag15.08.1995 til 06.02.2013
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 2 423 125 | 1 951 584 | 2 017 460 | 1 876 766 | 1 519 975 |
| Sum driftsinntekter | 2 423 125 | 1 951 584 | 2 017 460 | 1 876 766 | 1 519 975 |
| Lønnskostnad | 692 715 | 432 665 | 436 424 | 402 898 | 380 079 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 12 280 | 15 350 | 19 188 | 7 594 | 9 492 |
| Annen driftskostnad | 1 236 474 | 1 519 339 | 1 265 043 | 1 140 293 | 1 534 635 |
| Sum driftskostnader | 1 941 469 | 1 967 354 | 1 720 654 | 1 550 785 | 1 924 206 |
| Driftsresultat | 481 656 | −15 770 | 296 805 | 325 981 | −404 232 |
| Annen renteinntekt | 10 638 | 13 489 | 11 476 | 1 952 | 139 |
| Sum finansinntekter | 10 638 | 13 489 | 11 476 | 1 952 | 139 |
| Annen rentekostnad | 49 795 | 59 584 | 60 107 | 35 318 | 41 517 |
| Sum finanskostnader | 49 795 | 59 584 | 60 107 | 35 318 | 41 517 |
| Netto finans | −39 157 | −46 095 | −48 631 | −33 366 | −41 378 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −445 610 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 18 619 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −464 229 |
| Resultat før skattekostnad | 442 499 | −61 865 | 248 174 | 292 615 | - |
| Skattekostnad | 188 807 | 55 531 | 20 947 | - | - |
| Årsresultat | 253 692 | −117 396 | 227 227 | 292 615 | −464 229 |
| Totalresultat | 253 692 | −117 396 | 227 227 | 292 615 | −464 229 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 253 692 | −117 396 | 227 228 | 292 615 | −464 229 |
| Sum overføringer og disponeringer | 253 692 | −117 396 | 227 228 | 292 615 | −464 229 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 5 448 603 | 5 448 603 | 5 448 603 | 5 448 603 | 5 448 603 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 49 120 | 61 400 | 76 750 | 30 376 | 37 970 |
| Sum varige driftsmidler | 5 497 724 | 5 510 003 | 5 525 353 | 5 478 979 | 5 486 573 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 5 497 724 | 5 510 003 | 5 525 353 | 5 478 979 | 5 486 573 |
| Sum varer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 323 641 | 215 333 | 190 248 | 161 055 | 84 191 |
| Andre fordringer | 112 321 | 128 847 | 38 842 | 182 782 | 83 698 |
| Sum fordringer | 435 962 | 344 180 | 229 090 | 343 837 | 167 889 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 672 739 | 380 337 | 681 560 | 584 296 | 395 510 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 672 739 | 380 337 | 681 560 | 584 296 | 395 510 |
| Sum omløpsmidler | 1 108 701 | 724 517 | 910 650 | 928 133 | 563 399 |
| Sum eiendeler | 6 606 424 | 6 234 520 | 6 436 003 | 6 407 112 | 6 049 972 |
| Selskapskapital | 5 587 825 | 5 586 825 | 5 586 825 | 5 586 825 | 5 586 825 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 5 587 825 | 5 586 825 | 5 586 825 | 5 586 825 | 5 586 825 |
| Annen egenkapital | −220 177 | −473 869 | −356 770 | −583 998 | −876 613 |
| Sum opptjent egenkapital | −220 177 | −473 869 | −356 770 | −583 998 | −876 613 |
| Sum egenkapital | 5 367 648 | 5 112 956 | 5 230 055 | 5 002 827 | 4 710 212 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Konvertible lån | 485 240 | 599 424 | 713 608 | 827 792 | 941 976 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 485 240 | 599 424 | 713 608 | 827 792 | 941 976 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 139 350 | 22 402 | 83 492 | 83 512 | 89 717 |
| Betalbar skatt | 136 833 | - | 20 947 | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 57 747 | 47 540 | 39 341 | 70 604 | 40 922 |
| Annen kortsiktig gjeld | 419 606 | 452 198 | 348 561 | 422 377 | 267 145 |
| Sum kortsiktig gjeld | 753 536 | 522 140 | 492 341 | 576 494 | 397 784 |
| Sum gjeld | 1 238 776 | 1 121 564 | 1 205 949 | 1 404 286 | 1 339 760 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 606 424 | 6 234 520 | 6 436 003 | 6 407 112 | 6 049 972 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,47▲ | 1,39 | 1,85 | 1,61 | 1,42 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,23▲ | 0,22 | 0,23 | 0,28 | 0,28 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,7 %▲ | −0,0 % | 4,8 % | 5,3 % | −6,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 19,9 %▲ | −0,8 % | 14,7 % | 17,4 % | −26,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 10,5 %▲ | −6,0 % | 11,3 % | 15,6 % | −30,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 81,2 %▼ | 82,0 % | 81,3 % | 78,1 % | 77,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Kampen Bydelshus SA19,9 %
2,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Kampen Bydelshus SA19,9 % 2,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Helge Olav Ellingsen | 1953 |
| Styremedlem | Vidar Johansen | 1968 |
| Styremedlem | Christina Grov Lødding | 1991 |
| Styremedlem | Jeanette Djarraya | 1969 |
| Styremedlem | Espen Lilleberg Tverre | 1966 |
| Styremedlem | Øistein Norum Monsen | 1973 |
| Regnskapsfører | REGNSKAPS-CENTERET AS930 363 596 | - |