- Org.nr.
- 921 709 471
- Adresse
- Markegata 63A, 6900 Florø
- Bransje
- Sauehold
Driftsresultat−20 656ikke oppgitt
Årsresultat7 350 105ikke oppgitt
Egenkapital85 866 42892,8 % av eiendelene
Kanuda Holding AS er et aksjeselskap innen sauehold, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 709 471
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.10.2026
- Stiftet
- 13.09.2018
- Registrert
- 13.11.2018
- Adresse
- Markegata 63A, 6900 Florø
- Postadresse
- Postboks 3
- Kommune
- Kinn
- Næring
- 01.451 SaueholdSauehold i Kinn (111)
- Aksjekapital
- 30 124
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer og andeler i andre selskaper samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- Kanuda Holding II AS13.11.2018 til 11.11.2019
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 20 656 | 35 869 | 14 426 | 43 799 | 86 586 |
| Sum driftskostnader | 20 656 | 35 869 | 14 426 | 43 799 | 86 586 |
| Driftsresultat | −20 656 | −35 869 | −14 426 | −43 799 | −86 586 |
| Inntekt på investering i andre selskaper | 6 000 000 | 6 000 000 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 100 860 | 105 528 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 1 389 192 | 1 114 372 | - | - | - |
| Verdiendring av markedsbaserte finansielle omløpsm. | 268 797 | 1 755 352 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 7 758 849 | 8 975 252 | 20 931 123 | 33 000 776 | 2 567 153 |
| Annen rentekostnad | 369 | 9 181 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 31 934 | 35 919 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 32 303 | 45 100 | - | - | 51 |
| Netto finans | 7 726 546 | 8 930 152 | 20 931 123 | 33 000 776 | 2 567 102 |
| Resultat før skatt | 7 705 890 | 8 894 283 | 20 916 697 | 32 956 977 | 2 480 516 |
| Skattekostnad på resultat | 355 785 | 292 145 | 333 673 | 181 862 | - |
| Årsresultat | 7 350 105 | 8 602 138 | 20 583 024 | 32 775 115 | 2 480 516 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 7 350 105 | 8 602 138 | - | - | - |
| Totalresultat | 7 350 105 | 8 602 138 | - | - | - |
| Ordinært utbytte | 5 500 000 | 6 200 000 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 850 105 | 2 402 138 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 7 350 105 | 8 602 138 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 3 081 927 | 3 081 927 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 3 081 927 | 3 081 927 | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 35 523 170 | 34 808 170 | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 25 200 190 | 25 200 190 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 7 | 1 500 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 62 223 360 | 60 008 360 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 65 305 287 | 63 090 287 | 68 616 966 | 38 943 360 | 38 943 360 |
| Andre kortsiktige fordringer | 6 000 000 | 6 000 000 | - | - | - |
| Sum fordringer | 6 000 000 | 6 000 000 | - | - | - |
| Andre markedsbaserte finansielle instrumenter | 19 006 007 | 22 379 724 | - | - | - |
| Sum investeringer | 19 006 007 | 22 379 724 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 211 937 | 432 402 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 211 937 | 432 402 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 27 217 944 | 28 812 125 | 20 644 797 | 33 401 706 | 2 581 211 |
| Sum eiendeler | 92 523 231 | 91 902 412 | 89 261 763 | 72 345 066 | 41 524 571 |
| Aksjekapital | 30 124 | 30 124 | - | - | - |
| Overkurs | 3 474 126 | 3 474 126 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 704 367 | 704 367 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 4 208 617 | 4 208 617 | 4 208 617 | 4 208 617 | 4 208 617 |
| Annen egenkapital | 81 657 811 | 81 069 124 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 81 657 811 | 81 069 124 | 78 666 986 | 64 954 587 | 35 179 472 |
| Sum egenkapital | 85 866 428 | 85 277 741 | 82 875 603 | 69 163 204 | 39 388 089 |
| Utsatt skatt | 39 600 | 39 600 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 39 600 | 39 600 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 39 600 | 39 600 | 132 000 | 181 862 | 0 |
| Betalbar skatt | - | 384 545 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 7 | - | - | - | - |
| Utbytte | 5 000 000 | 6 200 000 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 7 | 1 617 203 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 526 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 617 203 | 6 585 071 | 6 254 160 | 3 000 000 | 2 136 482 |
| Sum gjeld | 6 656 803 | 6 624 671 | 6 386 160 | 3 181 862 | 2 136 482 |
| Sum egenkapital og gjeld | 92 523 231 | 91 902 412 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,11▼ | 4,38 | 3,30 | 11,13 | 1,21 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,08 | 0,08 | 0,08 | 0,05 | 0,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,4 %▼ | 9,9 % | 25,9 % | 57,9 % | 6,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 92,8 % | 92,8 % | 92,8 % | 95,6 % | 94,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Anders Nødset | 1977 |
| Revisor | REVISJONSFIRMAET FLATTUM & CO AS894 934 352 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Anders Nødset100,0 %f. 1977 · Florø · 30 124 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Tomasvik AS90,8 %918 078 959 · 644 ordinære aksjer
- SEMI AS25,0 %921 365 713 · 250 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.