- Org.nr.
- 925 821 543
- Adresse
- Maurrudløkka 3, 3409 Tranby
Driftsresultat−2 585ikke oppgitt
Årsresultat23 710ikke oppgitt
Egenkapital178 298100,0 % av eiendelene
Kanutta AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 821 543
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.10.2026
- Stiftet
- 08.10.2020
- Registrert
- 22.10.2020
- Adresse
- Maurrudløkka 3, 3409 Tranby
- Kommune
- Lier
- Næring
- 47.400 Detaljhandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyrDetaljhandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr i Lier (10)
- Aksjekapital
- 150 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Å etablere andre selskap og å eie aksjer i andre selskap, samt hva herved står i forbindelse, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 15 000 | 0 | - | - |
| Lønnskostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 2 585 | 3 548 | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 2 585 | 3 548 | 0 | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −2 585 | 11 452 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 25 000 | 0 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 25 000 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 25 000 | 0 | 0 | - | - |
| Resultat før skattekostnad | 22 416 | 11 452 | 0 | 0 | - |
| Skattekostnad | −1 294 | 1 294 | - | - | - |
| Årsresultat | 23 710 | 10 158 | 0 | 0 | 0 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | 0 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 0 |
| Udekket tap | 0 | 5 570 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 23 710 | 4 588 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt (0) | - | 15 000 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 30 000 | 155 000 | 125 000 | 125 000 | 125 000 |
| Investering i annet foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 130 000 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 160 000 | 155 000 | 125 000 | 125 000 | 125 000 |
| Sum anleggsmidler | 160 000 | 155 000 | 125 000 | 125 000 | 125 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 18 298 | 882 | 19 430 | 19 430 | 19 430 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 18 298 | 882 | 19 430 | 19 430 | 19 430 |
| Sum omløpsmidler | 18 298 | 882 | 19 430 | 19 430 | 19 430 |
| Sum eiendeler | 178 298 | 155 882 | 144 430 | 144 430 | 144 430 |
| Aksjekapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
| Annen egenkapital | 28 298 | 4 588 | - | - | −5 570 |
| Udekket tap | 0 | 0 | 5 570 | 5 570 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 28 298 | 4 588 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum egenkapital | 178 298 | 154 588 | 144 430 | 144 430 | 144 430 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 0 | 1 294 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 0 | 1 294 | 0 | 0 | - |
| Sum gjeld | 0 | 1 294 | 0 | 0 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 178 298 | 155 882 | 144 430 | 144 430 | 144 430 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 150 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | 0,68 | - | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00▼ | 0,01 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 13,4 %▲ | 7,6 % | 0,0 % | 0,0 % | 0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | 76,3 % | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | 67,7 % | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 %▲ | 99,2 % | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Anne Selsaas | 1984 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANNE SELSAAS100,0 %f. 1984 · Tranby · 150 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Promotion AS100,0 %933 526 410 · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.