- Org.nr.
- 913 834 070
- Adresse
- Steinbergsvegen 47, 6640 Kvanne
- Bransje
- Murerarbeid
Driftsresultat394 69015,2 % margin
EBITDA526 672før av- og nedskrivninger
Årsresultat299 75811,6 % margin
Egenkapital1 044 03061,3 % av eiendelene
KÅRE STENBERG AS er et aksjeselskap innen murerarbeid, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 834 070
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 31.05.2014
- Registrert
- 01.07.2014
- Adresse
- Steinbergsvegen 47, 6640 Kvanne
- Kommune
- Surnadal
- Næring
- 43.910 Murerarbeid
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- KÅRE STENBERG AS886 750 382 · SURNADAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Murervirksomhet. Herunder å delta i selskaper som driver tilsvarende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 468 728 | 2 550 755 | 2 755 642 | 2 375 132 | 2 853 730 |
| Annen driftsinntekt | 123 565 | 105 | 180 000 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 592 293 | 2 550 860 | 2 935 642 | 2 375 132 | 2 853 730 |
| Varekostnad | 1 005 511 | 1 169 227 | 1 091 787 | 776 668 | 965 294 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | - | - | 1 014 352 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 114 365 |
| Lønnskostnad | 717 898 | 964 303 | 1 127 739 | 1 021 193 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 131 982 | 125 900 | 73 194 | 28 850 | - |
| Annen driftskostnad | 342 210 | 285 439 | 398 137 | 297 634 | 303 318 |
| Sum driftskostnader | 2 197 602 | 2 544 869 | 2 690 857 | 2 124 345 | 2 397 330 |
| Driftsresultat | 394 690 | 5 991 | 244 785 | 250 787 | 456 399 |
| Annen renteinntekt | 58 | −35 | 126 | - | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 664 | - | - |
| Annen finansinntekt (0) | - | 1 076 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 58 | 1 041 | 790 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 10 368 | 18 893 | 10 626 | 1 499 | 5 662 |
| Annen finanskostnad | 58 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 10 426 | 18 893 | 10 626 | 1 499 | 5 662 |
| Netto finans | −10 368 | −17 852 | −9 836 | −1 499 | −5 662 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 450 737 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 114 179 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 336 558 |
| Resultat før skattekostnad | 384 322 | −11 860 | 234 948 | 249 288 | - |
| Skattekostnad | 84 564 | −2 846 | 33 567 | 52 545 | - |
| Årsresultat | 299 758 | −9 014 | 201 382 | 196 743 | 336 558 |
| Ordinært utbytte | 280 000 | 0 | 200 000 | 0 | - |
| Annen egenkapital | 19 758 | −9 014 | 1 382 | 196 743 | 336 558 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 201 382 | 196 743 | 336 558 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Maskiner og anlegg | 5 000 | 11 600 | 27 600 | 52 275 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 676 200 | 386 200 | 496 100 | 5 763 | 69 312 |
| Sum varige driftsmidler | 681 200 | 397 800 | 523 700 | 58 038 | 69 312 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 681 200 | 397 800 | 523 700 | 58 038 | 69 312 |
| Varer | 134 153 | 183 834 | 187 380 | 319 979 | 310 790 |
| Sum varer | - | - | 187 380 | 319 979 | 310 790 |
| Kundefordringer | 207 367 | 649 893 | 867 740 | 412 864 | 478 806 |
| Andre kortsiktige fordringer | 4 854 | 6 511 | 2 125 | 20 093 | - |
| Sum fordringer | 212 222 | 656 404 | 869 865 | 432 957 | 478 806 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 675 535 | 373 655 | 514 647 | 621 579 | 468 861 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 675 535 | 373 655 | 514 647 | 621 579 | 468 861 |
| Sum omløpsmidler | 1 021 910 | 1 213 893 | 1 571 892 | 1 374 515 | 1 258 458 |
| Sum eiendeler | 1 703 110 | 1 611 693 | 2 095 592 | 1 432 553 | 1 327 769 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 944 030 | 924 272 | 933 286 | 931 904 | 735 161 |
| Sum opptjent egenkapital | 944 030 | 924 272 | 933 286 | 931 904 | 735 161 |
| Sum egenkapital | 1 044 030 | 1 024 272 | 1 033 286 | 1 031 904 | 835 161 |
| Utsatt skatt | 51 441 | 23 151 | 31 204 | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 51 441 | 23 151 | 31 204 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 186 901 | 234 140 | 0 | 14 218 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 186 901 | 234 140 | 0 | 14 218 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 265 344 | 0 | 14 218 |
| Leverandørgjeld | 79 191 | 101 980 | 241 827 | 120 577 | 60 293 |
| Betalbar skatt | 56 274 | 5 206 | 2 365 | 52 545 | 114 179 |
| Skyldige offentlige avgifter | 116 710 | 174 521 | 250 184 | 130 914 | 218 866 |
| Utbytte | 280 000 | 0 | 200 000 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 75 465 | 95 662 | 102 587 | 96 612 | 85 053 |
| Sum kortsiktig gjeld | 607 639 | 377 369 | 796 962 | 400 648 | 478 390 |
| Sum gjeld | 659 080 | 587 421 | 1 062 306 | 400 648 | 492 608 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 703 110 | 1 611 693 | 2 095 592 | 1 432 553 | 1 327 769 |
| å kr 1 000,00) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,68▼ | 3,22 | 1,97 | 3,43 | 2,63 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,63▲ | 0,57 | 1,03 | 0,39 | 0,59 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 23,8 %▲ | 0,4 % | 13,9 % | 18,2 % | 34,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 15,2 %▲ | 0,2 % | 8,3 % | 10,6 % | 16,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 11,6 %▲ | −0,4 % | 6,9 % | 8,3 % | 11,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 61,3 %▼ | 63,6 % | 49,3 % | 72,0 % | 62,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
KÅRE STENBERG AS15,2 %
2,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %01020
SL Stenlegging AS−7,8 % 172,0 mill.89 ansatte 2025
MJØNDALEN MUR OG PUSS AS1,3 % 213,6 mill.109 ansatte 2025
FRONT ENTREPRENØR AS10,0 % 189,0 mill.50 ansatte 2025
KÅRE STENBERG AS15,2 % 2,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.910.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kåre Stenberg | 1963 |
| Styrets leder | Kåre Stenberg | 1963 |
| Styremedlem | Liv Grete Løset Stenberg | 1965 |
| Regnskapsfører | STATERA ØKONOMI AS936 597 033 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KÅRE STENBERG100,0 %f. 1963 · Kvanne · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.