- Org.nr.
- 914 588 065
- Adresse
- Grundingen 2, 0250 Oslo
- Hovedeier
- KRJM AS, 100 %
Driftsresultat11 896 28591,8 % margin
Årsresultat11 420 43888,1 % margin
Egenkapital339 008 41199,1 % av eiendelene
KELNO AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 588 065
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 20.10.2014
- Registrert
- 09.12.2014
- Adresse
- Grundingen 2, 0250 Oslo
- Postadresse
- Postboks 1684 Vika
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 206 800
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- KELNO AS934 685 784 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel med og investering i fast eiendom, verdipapirer og andre formuesobjekter, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 12 956 444 | 35 988 855 | - | - | 15 473 054 |
| Sum driftsinntekter | 12 956 444 | 35 988 855 | 37 444 961 | 3 471 537 | 15 473 054 |
| Annen driftskostnad | 1 060 159 | 810 671 | 1 094 534 | 20 166 098 | 1 036 350 |
| Sum driftskostnader | 1 060 159 | 810 671 | 1 094 534 | 20 166 098 | 1 036 350 |
| Driftsresultat | 11 896 285 | 35 178 183 | 36 350 428 | −16 694 561 | 14 436 704 |
| Annen renteinntekt | 904 079 | 939 594 | - | - | 24 974 |
| Annen finansinntekt | 4 953 | - | - | - | 275 309 |
| Sum finansinntekter | 909 032 | 939 594 | 1 530 847 | 239 242 | 300 284 |
| Annen rentekostnad | 33 633 | 22 350 | - | - | 138 986 |
| Annen finanskostnad | 3 999 | 297 690 | - | - | 97 502 |
| Sum finanskostnader | 37 632 | 320 040 | 792 678 | 109 330 | 236 488 |
| Netto finans | 871 400 | 619 554 | 738 169 | 129 912 | 63 796 |
| Resultat før skatt | - | - | 37 088 596 | −16 564 650 | 14 500 500 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 1 898 817 | −1 930 151 | −347 808 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 14 848 308 |
| Resultat før skattekostnad | 12 767 685 | 35 797 737 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 347 247 | 2 059 318 | - | - | - |
| Årsresultat | 11 420 438 | 33 738 419 | 35 189 779 | −14 634 499 | 14 848 308 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 11 420 438 | 33 738 419 | - | - | 14 848 308 |
| Totalresultat | 11 420 438 | 33 738 419 | - | - | 14 848 308 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 14 848 308 |
| Tilleggsutbytte | 25 000 000 | 50 000 000 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −13 579 562 | −16 261 581 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 11 420 438 | 33 738 419 | - | - | 14 848 308 |
| Andre kortsiktige fordringer | 6 696 993 | 6 371 837 | - | - | 708 |
| Sum fordringer | 6 696 993 | 6 371 837 | - | - | 708 |
| Markedsbaserte aksjer | 134 136 975 | 161 180 539 | - | - | 106 698 764 |
| Markedsbaserte obligasjoner | 161 279 882 | 141 378 662 | - | - | 160 417 676 |
| Andre finansielle instrumenter | 28 851 389 | 34 184 619 | - | - | 100 550 739 |
| Sum investeringer | 324 268 246 | 336 743 819 | - | - | 367 667 179 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 11 203 266 | 12 468 296 | - | - | 12 798 899 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 11 203 266 | 12 468 296 | - | - | 12 798 899 |
| Sum omløpsmidler | 342 168 505 | 355 583 953 | 370 155 998 | 333 222 590 | 380 466 787 |
| Sum eiendeler | 342 168 505 | 355 583 953 | 370 155 998 | 334 406 196 | 380 466 787 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 1 183 606 | 0 |
| Aksjekapital | 206 800 | 206 800 | - | - | 206 800 |
| Overkurs | 7 962 283 | 7 962 283 | - | - | 7 962 283 |
| Sum innskutt egenkapital | 8 169 083 | 8 169 083 | 8 169 083 | 8 169 083 | 8 169 083 |
| Annen egenkapital | 330 839 328 | 344 418 890 | - | - | 364 625 190 |
| Sum opptjent egenkapital | 330 839 328 | 344 418 890 | 360 680 470 | 325 490 691 | 364 625 190 |
| Sum egenkapital | 339 008 411 | 352 587 973 | 368 849 553 | 333 659 774 | 372 794 273 |
| Utsatt skatt | 1 661 616 | 1 195 766 | - | - | 865 727 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 661 616 | 1 195 766 | - | - | 865 727 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 661 616 | 1 195 766 | 341 243 | 0 | 865 727 |
| Leverandørgjeld | 11 874 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 881 397 | 1 204 795 | - | - | 643 982 |
| Annen kortsiktig gjeld | 605 207 | 595 419 | - | - | 6 162 804 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 498 478 | 1 800 214 | 965 202 | - | 6 806 786 |
| Sum gjeld | 3 160 094 | 2 995 980 | 1 306 445 | 746 422 | 7 672 513 |
| Sum egenkapital og gjeld | 342 168 505 | 355 583 953 | - | - | 380 466 787 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 228,34▲ | 197,52 | 383,50 | - | 55,90 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01 | 0,01 | 0,00 | 0,00 | 0,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,7 %▼ | 10,1 % | 10,8 % | −4,6 % | 3,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 91,8 %▲ | 87,5 % | 97,1 % | −480,9 % | 93,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 88,1 %▼ | 143,5 % | 94,0 % | −421,6 % | 96,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,1 %▼ | 99,2 % | 99,6 % | 99,8 % | 98,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
KELNO AS91,8 %
13,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
FIRDA EIENDOM AS0,8 % 463,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Steinan Holding AS7,2 % 365,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HELGERUDKVARTALET BOLIG AS43,9 % 545,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
KELNO AS91,8 % 13,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Kristin Rivelsrud Juul Møller | 1974 |
| Styremedlem | Marius Juul Møller | 1973 |
| Revisor | ENTER REVISJON HÅLOGALAND AS997 398 610 | - |
| Regnskapsfører | CROWE PARTNER REVISJON AS922 829 845 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KRJM AS100,0 %Oslo · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- KRJM AS
- Zetian Ventures AS100,0 %
- KM Holding AS54,1 %
- KELNO AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.