- Org.nr.
- 913 423 720
- Adresse
- Holbergs gate 46, 4009 Stavanger
Driftsresultat−45 625ikke oppgitt
Årsresultat−32 023ikke oppgitt
Egenkapital1 745 00059,6 % av eiendelene
KENNA INVEST 2 AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 423 720
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 19.03.2014
- Registrert
- 26.03.2014
- Adresse
- Holbergs gate 46, 4009 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 1 745 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringsvirksomhet, herunder investeringer i aksjer og selskapsandeler og det som står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- TREKK 147 AS26.03.2014 til 25.04.2014
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 45 625 | - | 49 588 | 45 379 | 32 500 |
| Sum driftskostnader | 45 625 | 53 733 | 49 588 | 45 379 | 32 500 |
| Driftsresultat | −45 625 | −53 733 | −49 588 | −45 379 | −32 500 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 68 152 |
| Annen finansinntekt | 17 509 | - | 26 663 | 8 709 | 2 197 586 |
| Sum finansinntekter | 17 509 | 31 599 | 26 663 | 8 709 | 2 265 738 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | - | - | −263 389 | - | 2 250 006 |
| Annen finanskostnad | 3 907 | - | 2 353 | 4 005 | 2 652 |
| Sum finanskostnader | 3 907 | 3 903 | −261 036 | 4 005 | 2 252 658 |
| Netto finans | 13 602 | 27 696 | 287 699 | 4 705 | 13 080 |
| Resultat før skatt | - | −26 037 | 238 111 | −40 675 | −19 420 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 238 111 | −40 675 | −19 420 |
| Resultat før skattekostnad | −32 023 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −32 023 | −26 037 | 238 111 | −40 675 | −19 420 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −32 023 | - | 238 111 | −40 675 | −19 420 |
| Totalresultat | −32 023 | - | 238 111 | −40 675 | −19 420 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −19 420 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −40 675 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 238 111 | - | - |
| Ordinært utbytte | 1 184 812 | - | - | - | - |
| Overført fra overkurs | −1 216 835 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −32 023 | - | 238 111 | −40 675 | −19 420 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 929 812 | - | 2 661 645 | 2 686 924 | 2 727 598 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 929 812 | - | 2 661 645 | 2 686 924 | 2 727 598 |
| Sum omløpsmidler | 2 929 812 | 2 961 835 | 2 661 645 | 2 686 924 | 2 727 598 |
| Sum eiendeler | 2 929 812 | 2 961 835 | 2 987 872 | 2 749 762 | 2 790 436 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 326 227 | 62 838 | 62 838 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 326 227 | 62 838 | 62 838 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 326 227 | 62 838 | 62 838 |
| Aksjekapital | 1 745 000 | - | 1 745 000 | 1 745 000 | 1 745 000 |
| Overkurs | - | - | 14 653 580 | 14 653 580 | 14 653 580 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 745 000 | 2 961 835 | 16 398 580 | 16 398 580 | 16 398 580 |
| Annen egenkapital | - | - | −13 410 708 | −13 648 819 | −13 608 144 |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | −13 410 708 | −13 648 819 | −13 608 144 |
| Sum egenkapital | 1 745 000 | 2 961 835 | 2 987 872 | 2 749 762 | 2 790 436 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Utbytte | 1 184 812 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 184 812 | - | - | - | - |
| Sum gjeld | 1 184 812 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 929 812 | - | 2 987 872 | 2 749 762 | 2 790 436 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,47 | - | - | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,68▲ | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,0 %▼ | −0,7 % | −0,8 % | −1,3 % | 80,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 59,6 %▼ | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Katrine Eide | 1971 |
| Styremedlem | Steffen Nørskov Jørgensen | 1958 |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS AS987 009 713 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TOME INVEST AS32,6 %Hafrsfjord · 56 875 B-aksjer
- SC Invest AS32,6 %Sandnes · 56 875 B-aksjer
- KRE INVEST AS32,6 %Stavanger · 56 875 B-aksjer
- Kakamo Invest AS0,50 %Bekkestua · 875 B-aksjer
- TOME INVEST AS0,43 %Hafrsfjord · 750 A-aksjer
- Kakamo Invest AS0,43 %Bekkestua · 750 A-aksjer
- SC Invest AS0,43 %Sandnes · 750 A-aksjer
- KRE INVEST AS0,43 %Stavanger · 750 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- OCEAN VISUALS AS3,48 %997 851 978 · 20 349 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.