- Org.nr.
- 916 836 538
- Adresse
- Kjelsåsveien 130, 0491 Oslo
- Hovedeier
- Winovation AS, 100 %
Driftsresultat763 50579,6 % margin
EBITDA924 453før av- og nedskrivninger
Årsresultat666 81369,5 % margin
Egenkapital4 571 03583,5 % av eiendelene
Kjelsåsveien 130 Næring AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 836 538
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.09.2026
- Stiftet
- 31.12.2015
- Registrert
- 03.03.2016
- Adresse
- Kjelsåsveien 130, 0491 Oslo
- Postadresse
- Postboks 7 Kjelsås
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 326)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Kjelsåsveien 130 Næring AS916 841 221 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 959 129 | - | - | 1 212 952 | 1 126 384 |
| Sum driftsinntekter | 959 129 | 875 000 | 1 236 540 | 1 212 952 | 1 126 384 |
| Avskrivning | 160 948 | - | - | 160 945 | 160 945 |
| Annen driftskostnad | 34 676 | - | - | 117 815 | 131 297 |
| Sum driftskostnader | 195 624 | 188 837 | 190 487 | 278 760 | 292 242 |
| Driftsresultat | 763 505 | 686 163 | 1 046 053 | 934 192 | 834 142 |
| Annen finansinntekt | 112 406 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 112 406 | 88 587 | 40 645 | - | - |
| Annen finanskostnad | 190 | - | - | 3 302 | 3 698 |
| Sum finanskostnader | 190 | 6 214 | 3 956 | 3 302 | 3 698 |
| Netto finans | 112 216 | 82 373 | 36 689 | −3 302 | −3 698 |
| Resultat før skatt | 875 721 | 768 536 | 1 082 742 | 930 890 | 830 444 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 208 908 | 185 222 | 261 351 | 244 724 | 182 698 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | 666 813 | - | - | 686 166 | 647 746 |
| Årsresultat | 666 813 | 583 314 | 821 391 | 686 166 | 647 746 |
| Overføringer annen egenkapital | 666 813 | - | - | 686 166 | 647 746 |
| Sum overføringer og disponeringer | 666 813 | - | - | 686 166 | 647 746 |
| Tomter, bygninger | 2 400 000 | - | - | 2 882 838 | 3 043 783 |
| Sum varige driftsmidler | 2 400 000 | - | - | 2 882 838 | 3 043 783 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | 300 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 300 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 2 400 000 | 2 560 948 | 2 721 893 | 3 182 838 | 3 071 235 |
| Kundefordringer | - | - | - | 38 500 | - |
| Andre fordringer | 624 758 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 624 758 | - | - | 38 500 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 446 937 | - | - | 142 539 | 1 378 019 |
| Sum omløpsmidler | 3 071 695 | 2 518 178 | 2 297 558 | 181 039 | 1 378 019 |
| Sum eiendeler | 5 471 695 | 5 079 126 | 5 019 451 | 3 363 877 | 4 449 254 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 27 452 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 27 452 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 35 570 | 35 570 |
| Annen egenkapital | 4 541 035 | - | - | 2 463 947 | 2 380 475 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 541 035 | 3 874 222 | 3 290 908 | 2 463 947 | 2 380 475 |
| Sum egenkapital | 4 571 035 | 3 904 222 | 3 320 908 | 2 499 517 | 2 416 045 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 659 442 | - | - | - | 1 828 868 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 659 442 | - | - | - | 1 828 868 |
| Sum langsiktig gjeld | 659 442 | 917 442 | 1 392 684 | 0 | 1 828 868 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 464 | 1 659 |
| Betalbar skatt | 208 908 | - | - | 47 282 | 193 682 |
| Annen kortsiktig gjeld | 32 310 | - | - | 816 614 | 9 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 241 218 | 257 462 | 305 859 | 864 360 | 204 341 |
| Sum gjeld | 900 660 | 1 174 904 | 1 698 543 | 864 360 | 2 033 209 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 471 695 | - | - | 3 363 877 | 4 449 254 |
| Overkurs | - | - | - | 5 570 | 5 570 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 12,73▲ | 9,78 | 7,51 | 0,21 | 6,74 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,20▼ | 0,30 | 0,51 | 0,35 | 0,84 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 16,6 %▲ | 15,3 % | 25,9 % | 23,9 % | 18,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 79,6 %▲ | 78,4 % | 84,6 % | 77,0 % | 74,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 69,5 %▲ | 66,7 % | 66,4 % | 56,6 % | 57,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 83,5 %▲ | 76,9 % | 66,2 % | 74,3 % | 54,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Kjelsåsveien 130 Næring AS79,6 %
1,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Kjelsåsveien 130 Næring AS79,6 % 1,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Rune Vedal | 1961 |
| Regnskapsfører | DELIB ØKONOMI AS922 693 528 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Winovation AS100,0 %Oslo · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Winovation AS
- RUNES AS100,0 %
- Kjelsåsveien 130 Næring AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.