- Org.nr.
- 911 636 727
- Adresse
- Cappelens gate 11, 3717 Skien
- Hovedeier
- KLOSTERØYA VEST AS, 100 %
Driftsresultat−242 875ikke oppgitt
EBITDA−167 557før av- og nedskrivninger
Årsresultat−211 898ikke oppgitt
Egenkapital201 0106,3 % av eiendelene
KLOSTERØYA VEST NÆRING AS er et aksjeselskap innen drift av parkeringsplasser og parkeringshus, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 911 636 727
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 17.01.2013
- Registrert
- 28.02.2013
- Adresse
- Cappelens gate 11, 3717 Skien
- Kommune
- Skien
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- KLOSTERØYA VEST NÆRING AS911 637 901 · SKIEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, utvikling og drift av parkeringsplasser og parkeringshus, samt deltakelse i andre selskaper, samt annen virksomhet som naturlig faller sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Avskrivning | 75 318 | - | - | 75 318 | 75 315 |
| Annen driftskostnad | 167 557 | - | - | 198 629 | 181 168 |
| Sum driftskostnader | 242 875 | 223 679 | 238 101 | 273 947 | 256 483 |
| Driftsresultat | −242 875 | −223 679 | −238 101 | −273 947 | −165 873 |
| Annen finansinntekt | 27 | - | - | 11 | - |
| Sum finansinntekter | 27 | 59 | 39 | 11 | - |
| Annen finanskostnad | 28 816 | - | - | 231 183 | 136 162 |
| Sum finanskostnader | 28 816 | 223 793 | 227 339 | 231 183 | 136 162 |
| Netto finans | −28 789 | −223 734 | −227 300 | −231 172 | −136 162 |
| Resultat før skatt | −271 664 | −447 413 | −465 401 | −505 119 | −302 035 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | −59 766 | - | - | −162 031 | −15 543 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | −211 898 | - | - | −343 088 | −286 492 |
| Årsresultat | −211 898 | −348 982 | −363 013 | −343 088 | −286 492 |
| Overføringer annen egenkapital | −211 898 | - | - | −343 088 | −286 492 |
| Sum overføringer og disponeringer | −211 898 | - | - | −343 088 | −286 492 |
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 90 610 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 90 610 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 187 720 | - | - | 3 413 674 | 3 488 992 |
| Sum varige driftsmidler | 3 187 720 | - | - | 3 413 674 | 3 488 992 |
| Sum anleggsmidler | 3 187 720 | 3 263 038 | 3 338 356 | 3 413 674 | 3 488 992 |
| Andre fordringer | 4 | - | - | 1 626 779 | 357 720 |
| Sum fordringer | 4 | - | - | 1 626 779 | 357 720 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 15 676 | - | - | 71 975 | 7 782 |
| Sum omløpsmidler | 15 680 | 25 096 | 2 159 423 | 1 698 754 | 365 502 |
| Sum eiendeler | 3 203 400 | 3 288 134 | 5 497 779 | 5 112 428 | 3 854 494 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 1 724 481 | - | - | 1 323 989 | 55 104 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 754 481 | 1 754 481 | 1 754 481 | 1 353 989 | 85 104 |
| Annen egenkapital | −1 553 471 | - | - | −629 580 | −286 492 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 553 471 | −1 341 573 | −992 593 | −629 580 | −286 492 |
| Sum egenkapital | 201 010 | 412 908 | 761 888 | 724 409 | −201 388 |
| Utsatt skatt | 48 233 | - | - | 195 859 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 48 233 | - | - | 195 859 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 4 000 000 | 4 000 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 4 000 000 | 4 000 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 48 233 | 107 999 | 4 682 466 | 4 195 859 | 4 000 000 |
| Leverandørgjeld | 31 744 | - | - | 9 880 | 15 880 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 2 |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 922 413 | - | - | 182 280 | 40 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 954 157 | 2 767 227 | 53 425 | 192 160 | 55 882 |
| Sum gjeld | 3 002 390 | 2 875 226 | 4 735 891 | 4 388 019 | 4 055 882 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 203 400 | - | - | 5 112 428 | 3 854 494 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,01 | 0,01 | 40,42 | 8,84 | 6,54 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 14,94▲ | 6,96 | 6,22 | 6,06 | −20,14 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −7,5 %▼ | −5,1 % | −4,5 % | −6,1 % | −4,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | −183,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | −316,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 6,3 %▼ | 12,6 % | 13,9 % | 14,2 % | −5,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Lasse Skjelbred | 1967 |
| Styremedlem | Morten Borge | 1969 |
| Styremedlem | Sven Yngve Larsen | 1968 |
| Styremedlem | Sigvart Tinney Rasmussen | 1983 |
| Styremedlem | Henriette Aaberg-Hansen | 1977 |
| Varamedlem | Audun Viken | 1980 |
| Varamedlem | Hans Jørgen Lundby | 1976 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | GRENLAND BOLIGBYGGELAG947 173 219 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KLOSTERØYA VEST AS100,0 %Skien · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- KLOSTERØYA VEST AS
- KLOSTERØYA VEST NÆRING AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.