- Org.nr.
- 918 265 651
- Adresse
- Fekjan 20, 1394 Nesbru
Driftsresultat−20 892ikke oppgitt
Årsresultat5 723 104ikke oppgitt
Egenkapital5 324 94077,6 % av eiendelene
Knatten J&P AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 265 651
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 03.11.2016
- Registrert
- 19.12.2016
- Adresse
- Fekjan 20, 1394 Nesbru
- Kommune
- Asker
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringer, samt alt som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | - | 25 860 | 19 713 | 30 659 | 20 240 |
| Sum driftskostnader | 20 892 | 25 860 | 19 713 | 30 659 | 20 240 |
| Driftsresultat | −20 892 | −25 860 | −19 713 | −30 659 | −20 240 |
| Annen renteinntekt | - | - | 63 | - | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 2 827 223 | 7 024 515 | - |
| Sum finansinntekter | 5 779 187 | 3 192 226 | 2 827 286 | 7 024 515 | 6 998 630 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 368 185 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | 11 | - | - |
| Sum finanskostnader | 238 | - | 11 | 368 185 | - |
| Netto finans | 5 778 949 | 3 192 226 | 2 827 275 | 6 656 330 | 6 998 630 |
| Resultat før skatt | 5 758 057 | 3 166 366 | 2 807 562 | 6 625 671 | 6 978 390 |
| Skattekostnad på resultat | - | 25 879 | 14 337 | 39 679 | 12 003 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 793 225 | 6 585 992 | - |
| Årsresultat | 5 723 104 | 3 140 487 | 2 793 225 | 6 585 992 | 6 939 696 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 2 793 225 | 6 585 992 | - |
| Totalresultat | - | - | 2 793 225 | 6 585 992 | - |
| Ordinært utbytte | - | - | 1 800 000 | - | - |
| Tilleggsutbytte | - | - | 2 800 000 | - | - |
| Udekket tap | - | - | −1 806 775 | 4 558 298 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 2 027 694 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 2 793 225 | 6 585 992 | - |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 105 752 | 32 215 | - |
| Sum fordringer | - | - | 105 752 | 32 215 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 1 953 934 | 2 094 980 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 1 953 934 | 2 094 980 | - |
| Sum omløpsmidler | 6 859 893 | 3 638 178 | 2 059 686 | 2 127 194 | 2 540 280 |
| Sum eiendeler | 6 859 893 | 3 638 178 | 2 059 686 | 2 127 194 | 2 540 280 |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | −5 570 | −5 570 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | - | - | 220 919 | 2 027 694 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 5 300 510 | 2 361 406 | 220 919 | 2 027 694 | 2 441 702 |
| Sum egenkapital | 5 324 940 | 2 385 836 | 245 349 | 2 052 124 | 2 466 132 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | 14 337 | 39 617 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 35 453 | - |
| Utbytte | - | - | 1 800 000 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 534 953 | 1 252 342 | 1 814 337 | 75 070 | 74 148 |
| Sum gjeld | 1 534 953 | 1 252 342 | 1 814 337 | 75 070 | 74 148 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 2 059 686 | 2 127 194 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,47▲ | 2,91 | 1,14 | 28,34 | 34,26 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,29▼ | 0,52 | 7,39 | 0,04 | 0,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 109,7 %▼ | 111,1 % | 134,1 % | 299,7 % | 274,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 77,6 %▲ | 65,6 % | 11,9 % | 96,5 % | 97,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Per Almer Nipedal | 1958 |
| Regnskapsfører | AMESTO ACCOUNTHOUSE SØR AS912 976 904 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PER ALMER NIPEDAL100,0 %f. 1958 · Nesbru · 30 000 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.