- Org.nr.
- 935 504 317
- Telefon
- 61 18 91 50
- Adresse
- Østre Totenveg 109A, 2816 Gjøvik
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat−3 207 623−8,0 % margin
EBITDA−2 624 708før av- og nedskrivninger
Årsresultat−2 478 135−6,2 % margin
Egenkapital10 048 94458,3 % av eiendelene
KNUT MALMBERG AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 1984.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 935 504 317
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.09.2026
- Stiftet
- 02.01.1984
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Østre Totenveg 109A, 2816 Gjøvik
- Telefon
- 61 18 91 50
- Kommune
- Gjøvik
- Aksjekapital
- 3 550 000
- Ansatte
- 28
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
2
- KNUT MALMBERG AS AVD RØRLEGGER973 064 878 · GJØVIK28 ansatte
- KNUT MALMBERG AS AVD HANDEL974 092 298 · GJØVIK · Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rørleggervirksomhet, produktutvikling, produksjon og handel, samt ved aksjetegning eller på annen måte delta i andre selskaper med lignende formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 39 876 853 | 47 593 306 | 46 963 677 | 51 139 180 | 49 713 158 |
| Andre driftsinntekter | 70 294 | 480 000 | 89 500 | 6 000 | 100 400 |
| Sum driftsinntekter | 39 947 147 | 48 073 306 | 47 053 177 | 51 145 180 | 49 813 558 |
| Varekostnader | 17 117 718 | 20 327 196 | 22 233 138 | 23 351 234 | 22 680 045 |
| Lønnskostnader | 21 261 890 | 22 525 874 | 23 245 489 | 22 778 629 | 21 046 536 |
| Avskrivning varige driftsmidler | 582 915 | 566 746 | 476 419 | 520 314 | 537 557 |
| Annen driftskostnad | 4 192 247 | 4 638 038 | 4 994 966 | 4 593 155 | 4 094 438 |
| Sum driftskostnader | 43 154 770 | 48 057 855 | 50 950 012 | 51 243 331 | 48 358 576 |
| Driftsresultat | −3 207 623 | 15 451 | −3 896 834 | −98 152 | 1 454 982 |
| Annen renteinntekt | 129 439 | 59 392 | 27 228 | 820 | 96 |
| Annen finansinntekt | 33 458 | 51 294 | 94 666 | 167 329 | 162 902 |
| Sum finansinntekter | 162 897 | 110 685 | 121 895 | 168 149 | 162 999 |
| Annen rentekostnad | 481 | 5 712 | 7 292 | 5 128 | - |
| Annen finanskostnad | 110 016 | - | - | 63 368 | 98 962 |
| Sum finanskostnader | 110 497 | 5 712 | 7 292 | 68 496 | 98 962 |
| Netto finans | 52 399 | 104 973 | 114 602 | 99 654 | 64 037 |
| Resultat før skatt | - | - | −3 782 232 | 1 502 | 1 519 018 |
| Resultat før skattekostnad | −3 155 224 | 120 424 | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | −677 089 | 15 885 | −850 425 | −11 400 | 342 960 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −2 931 807 | 12 902 | 1 176 058 |
| Årsresultat | −2 478 135 | 104 539 | −2 931 807 | 12 902 | 1 176 058 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −2 478 135 | 104 539 | −2 931 807 | 12 902 | 1 176 058 |
| Totalresultat | −2 478 135 | 104 539 | −2 931 807 | 12 902 | 1 176 058 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 2 000 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 6 | 12 902 | 5 |
| Overført til/fra annen egenkapital | −2 478 135 | 104 539 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −2 478 135 | 104 539 | −2 931 807 | 12 902 | 1 176 058 |
| Utsatt skattefordel | 1 309 906 | 632 817 | 648 702 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 1 309 906 | 632 817 | 648 702 | - | - |
| Inventar og utstyr | 1 232 026 | 1 404 940 | 1 320 687 | 1 307 462 | 1 682 776 |
| Sum varige driftsmidler | 1 232 026 | 1 404 940 | 1 320 687 | 1 307 462 | 1 682 776 |
| Investering i aksjer og andeler | 20 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 20 000 | 110 000 | 110 000 | 184 000 | 234 116 |
| Sum anleggsmidler | 2 561 931 | 2 147 757 | 2 079 388 | 1 491 462 | 1 916 892 |
| Varebeholdning | 3 654 635 | 4 014 000 | 4 051 000 | 3 696 000 | 3 142 907 |
| Sum varer | 3 654 635 | 4 014 000 | 4 051 000 | 3 696 000 | 3 142 907 |
| Kundefordringer | 5 135 596 | 5 210 264 | 7 482 897 | 11 577 110 | 8 881 420 |
| Andre fordringer | 220 266 | 2 170 401 | - | 74 000 | 124 116 |
| Sum fordringer | 5 355 862 | 7 380 664 | 9 637 717 | 14 540 763 | 11 987 100 |
| Bankinnskudd og kontanter | 5 659 689 | 5 766 723 | 6 574 364 | 4 826 226 | 9 990 117 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 659 689 | 5 766 723 | 6 574 364 | 4 826 226 | 9 990 117 |
| Sum omløpsmidler | 14 670 186 | 17 161 387 | 20 263 080 | 23 062 990 | 25 120 124 |
| Sum eiendeler | 17 232 117 | 19 309 144 | 22 342 468 | 24 554 451 | 27 037 016 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 550 000 | 3 550 000 | 3 550 000 | 3 550 000 | 3 550 000 |
| Annen egenkapital | 6 498 944 | 8 977 079 | 8 872 541 | 11 804 348 | 11 791 446 |
| Sum opptjent egenkapital | 6 498 944 | 8 977 079 | 8 872 541 | 11 804 348 | 11 791 446 |
| Sum egenkapital | 10 048 944 | 12 527 079 | 12 422 541 | 15 354 348 | 15 341 446 |
| Utsatt skatt | - | - | 5 | 201 723 | 213 123 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 201 723 | 213 123 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 201 723 | 213 123 |
| Leverandørgjeld | 2 535 641 | 1 551 309 | 3 405 662 | 2 989 137 | 3 262 665 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 527 684 |
| Skyldige offentlige avgifter | 2 073 531 | 2 201 007 | 3 574 436 | 2 989 950 | 2 782 102 |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 574 000 | 3 029 749 | 2 939 829 | 3 019 292 | 4 909 995 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 183 173 | 6 782 065 | 9 919 927 | 8 998 379 | 11 482 446 |
| Sum gjeld | 7 183 173 | 6 782 065 | 9 919 927 | 9 200 103 | 11 695 570 |
| Sum egenkapital og gjeld | 17 232 117 | - | 22 342 468 | - | 27 037 016 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,04▼ | 2,53 | 2,04 | 2,56 | 2,19 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,71▲ | 0,54 | 0,80 | 0,60 | 0,76 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −16,7 %▼ | 0,6 % | −16,1 % | 0,3 % | 6,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −8,0 %▼ | 0,0 % | −8,3 % | −0,2 % | 2,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −6,2 %▼ | 0,2 % | −6,2 % | 0,0 % | 2,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 58,3 %▼ | 64,9 % | 55,6 % | 62,5 % | 56,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 426 684
- Resultat per ansatt, kroner
- −114 558
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
KNUT MALMBERG AS−8,0 %
39,9 mill. 28 ansatte 2025
−10 %−50510
KNUT MALMBERG AS−8,0 % 39,9 mill.28 ansatte 2025
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Knut Oskar Malmberg | 1959 |
| Styrets leder | Ola Limoseth | 1961 |
| Styremedlem | Carl-Erik Berg Malmberg | 2000 |
| Styremedlem | Stian Sandlie | 1980 |
| Styremedlem | Knut Oskar Malmberg | 1959 |
| Revisor | FIGURAS AS923 786 139 | - |
| Regnskapsfører | LYKKETALL AS925 856 649 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KNUT OSKAR MALMBERG100,0 %f. 1959 · Brøttum · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Kjedehuset AS0,22 %931 638 769 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.