- Org.nr.
- 857 549 872
- Adresse
- Ljøsne, 6887 Lærdal
- Bransje
- Pakkevirksomhet
Driftsresultat909 54424,1 % margin
EBITDA1 181 239før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 399 26837,1 % margin
Egenkapital24 332 69091,7 % av eiendelene
KNUT RAA AS er et aksjeselskap innen pakkevirksomhet, stiftet 1990.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 857 549 872
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 20.04.1990
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Ljøsne, 6887 Lærdal
- Kommune
- Lærdal
- Næring
- 82.920 Pakkevirksomhet
- Aksjekapital
- 150 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RAA KNUT AS972 774 138 · LÆRDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive gulrotpakkeri og delta i anna verksemd som står i tilknytting til dette, herunder deltaking i andre selskap.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salsinntekter | 3 776 245 | 3 849 842 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 3 776 245 | 3 849 842 | 3 133 391 | 3 089 990 | 3 929 599 |
| Varekostnad | 1 450 000 | 1 380 000 | 1 325 000 | 1 250 000 | 1 250 000 |
| Avskriving | - | - | 52 000 | 32 000 | 32 000 |
| Avskriving på varige driftsmiddel og immaterielle eigedelar | 271 695 | 124 669 | - | - | - |
| Annan driftskostnad | 1 145 006 | 949 065 | 942 052 | 919 782 | 992 922 |
| Sum driftskostnader | 2 866 701 | 2 453 734 | 2 319 052 | 2 201 782 | 2 274 922 |
| Driftsresultat | 909 544 | 1 396 108 | 814 339 | 888 208 | 1 654 677 |
| Anna renteinntekt | 866 459 | 1 045 459 | 880 882 | 433 224 | - |
| Andre finansinntekter | - | - | 11 253 | 3 777 | - |
| Anna finansinntekt | 25 712 | 8 860 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 892 171 | 1 054 319 | 892 135 | 437 001 | 176 799 |
| Annan rentekostnad | −27 493 | −11 051 | 105 | - | - |
| Annan finanskostnad | 34 319 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 6 826 | −11 051 | 105 | - | 3 |
| Netto finans | 885 345 | 1 065 370 | 892 030 | 437 001 | 176 796 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 706 369 | 1 325 209 | 1 831 473 |
| Resultat før skattekostnad | 1 794 889 | 2 461 478 | - | - | - |
| Skattekostnad | 395 621 | 541 869 | 375 343 | 291 535 | 402 924 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 331 026 | 1 033 674 | - |
| Årsresultat | 1 399 268 | 1 919 609 | 1 331 026 | 1 033 674 | 1 428 549 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 1 331 026 | 1 033 674 | - |
| Totalresultat | - | - | 1 331 026 | 1 033 674 | - |
| Avsett til annan eigenkapital | - | - | 1 331 026 | 1 033 674 | - |
| Overføring til/frå annan eigenkapital | 1 399 268 | 1 919 609 | - | - | - |
| Sum overføringar og disponeringar | 1 399 268 | 1 919 609 | 1 331 026 | 1 033 674 | - |
| Salsinntekt | - | - | 3 133 391 | 3 089 990 | - |
| Tomter, bygningar og annan fast eigedom | 46 000 | 46 000 | 46 000 | 46 000 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr l, | - | - | 397 624 | - | - |
| Maskinar og anlegg | 1 337 538 | 895 833 | - | - | - |
| Sum varige driftsmiddel | 1 383 538 | 941 833 | 443 624 | 46 000 | - |
| Sum anleggsmiddel | 1 383 538 | 941 833 | 443 624 | 64 571 | 98 546 |
| Andre kortsiktige krav | - | - | 354 403 | 238 065 | - |
| Andre krav | 5 749 | 347 836 | - | - | - |
| Sum krav | 5 749 | 347 836 | 354 403 | 238 065 | - |
| Marknadsbaserte aksjar | 8 000 000 | 0 | - | - | - |
| Andre finansielle instrument | 32 106 | - | - | - | - |
| Sum investeringar | 8 032 106 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskot, kontantar og liknande | 17 112 928 | 24 710 233 | 21 076 219 | 20 186 733 | - |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | 17 112 928 | 24 710 233 | 21 076 219 | 20 186 733 | - |
| Sum omløpsmiddel | 25 150 784 | 25 058 069 | 21 430 622 | 20 424 798 | 21 992 336 |
| Sum eiendeler | 26 534 322 | 25 999 902 | 21 874 246 | 20 489 370 | 22 090 882 |
| Utsett skattefordel | - | - | - | 18 571 | - |
| Sum immaterielle eigedelar | - | - | - | 18 571 | - |
| Selskapskapital | 150 000 | 150 000 | - | - | - |
| Sum innskoten eigenkapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
| Annan eigenkapital | 24 182 690 | 22 783 422 | 20 863 813 | 19 532 786 | - |
| Sum opptent eigenkapital | 24 182 690 | 22 783 422 | 20 863 813 | 19 532 786 | 18 499 112 |
| Sum egenkapital | 24 332 690 | 22 933 422 | 21 013 813 | 19 682 786 | 18 649 112 |
| Utsett skatt | 30 903 | 22 307 | 569 | - | - |
| Sum avsetjingar for plikter | 30 903 | 22 307 | 569 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 30 903 | 22 307 | 569 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 189 688 | 2 025 000 | 4 619 | 17 981 | - |
| Betalbar skatt | 387 025 | 520 131 | 356 203 | 289 560 | - |
| Gjeld til aksjonær | - | - | 499 043 | 499 043 | - |
| Skuldige offentlege avgifter | 94 973 | 0 | - | - | - |
| Anna kortsiktig gjeld | 499 043 | 499 043 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 170 729 | 3 044 174 | 859 865 | 806 584 | 3 441 770 |
| Sum gjeld | 2 201 632 | 3 066 481 | 860 434 | 806 584 | 3 441 770 |
| Sum eigenkapital og gjeld | 26 534 322 | 25 999 902 | 21 874 246 | 20 489 370 | - |
| Aksjekapital | - | - | 150 000 | 150 000 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 11,59▲ | 8,23 | 24,92 | 25,32 | 6,39 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,09▼ | 0,13 | 0,04 | 0,04 | 0,18 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,9 %▼ | 10,2 % | 8,1 % | 6,2 % | 8,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 24,1 %▼ | 36,3 % | 26,0 % | 28,7 % | 42,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 37,1 %▼ | 49,9 % | 42,5 % | 33,5 % | 36,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 91,7 %▲ | 88,2 % | 96,1 % | 96,1 % | 84,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
KNUT RAA AS24,1 %
3,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
360 Logistics AS7,0 % 105,7 mill.69 ansatte 2025
GRØNT PAKKERI ØST SA7,7 % 88,0 mill.27 ansatte 2025
Apilar Logistics AS10,9 % 78,9 mill.32 ansatte 2025
KNUT RAA AS24,1 % 3,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 82.920.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ivar Raa | 1965 |
| Styrets leder | Ivar Raa | 1965 |
| Styremedlem | Knut Ivarson Raa | 1993 |
| Regnskapsfører | KVAMME REKNESKAP AS916 051 271 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- IVAR RAA50,7 %f. 1965 · Lærdal · 76 ordinære aksjer
- KNUT IVARSON RAA49,3 %f. 1993 · Lærdal · 74 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.