- Org.nr.
- 919 719 478
- Adresse
- Anders Tvereggens veg 8B, 7037 Trondheim
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat−329 281−4,7 % margin
EBITDA−260 081før av- og nedskrivninger
Årsresultat−329 152−4,7 % margin
Egenkapital2 012 94165,9 % av eiendelene
Knutshaug VVS AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 719 478
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 29.09.2017
- Registrert
- 13.10.2017
- Adresse
- Anders Tvereggens veg 8B, 7037 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 5
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Knutshaug VVS AS919 807 792 · TRONDHEIM5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rørleggertjenester, og det som naturlig faller inn under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 948 703 | 8 075 244 | 8 933 838 | 8 505 958 | 8 890 558 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 3 150 | - | - |
| Annen driftsinntekt (0) | - | 12 465 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 6 948 703 | 8 087 709 | 8 936 988 | 8 505 958 | 8 890 558 |
| Varekostnad | 3 016 267 | 2 952 331 | 3 063 298 | 3 189 466 | 3 504 957 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 2 851 570 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 30 000 |
| Lønnskostnad Il, | 3 507 184 | 3 819 199 | 3 998 974 | 3 279 022 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 69 200 | 55 465 | 64 772 | 19 143 | - |
| Annen driftskostnad | 685 334 | 1 294 563 | 1 417 297 | 1 701 952 | 1 169 123 |
| Sum driftskostnader | 7 277 984 | 8 121 558 | 8 544 341 | 8 189 583 | 7 555 650 |
| Driftsresultat | −329 281 | −33 849 | 392 647 | 316 375 | 1 334 907 |
| Annen renteinntekt | 2 026 | 2 928 | 3 810 | 9 791 | 273 |
| Annen finansinntekt | - | - | 9 | 2 760 | 542 |
| Annen finansinntekt (0) | - | 128 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 026 | 3 056 | 3 819 | 12 551 | 815 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 996 | 5 376 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 901 | 4 658 | 5 408 | 15 183 | 6 134 |
| Annen finanskostnad | - | - | 40 | - | 18 848 |
| Annen finanskostnad (0) | - | 7 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 897 | 10 041 | 5 448 | 15 183 | 24 982 |
| Netto finans | 129 | −6 985 | −1 629 | −2 632 | −24 167 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 1 310 740 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 325 081 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 985 659 |
| Resultat før skattekostnad | −329 152 | −40 835 | 391 018 | 313 743 | - |
| Skattekostnad | 0 | 215 306 | 96 059 | 42 482 | - |
| Årsresultat | −329 152 | −256 141 | 294 959 | 271 261 | 985 659 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 985 659 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 985 659 |
| Annen egenkapital | −329 152 | −256 141 | 294 959 | 271 261 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 294 959 | 271 261 | 985 659 |
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 215 306 | 202 723 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 215 306 | 202 723 | - |
| Maskiner og anlegg | - | - | 0 | 74 057 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 152 100 | 166 300 | 184 896 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 152 100 | - | 184 896 | 74 057 | 61 000 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 0 | 8 928 | 31 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 8 928 | 31 000 |
| Sum anleggsmidler | 152 100 | 166 300 | 400 203 | 285 708 | 92 000 |
| Varer | 93 213 | 81 599 | 90 368 | 117 254 | 67 600 |
| Sum varer | - | - | 90 368 | 117 254 | 67 600 |
| Kundefordringer | 993 855 | 1 121 707 | 912 275 | 1 605 044 | 1 058 808 |
| Andre kortsiktige fordringer | 420 815 | 551 552 | 601 581 | 1 059 218 | 258 743 |
| Sum fordringer | 1 414 670 | 1 673 259 | 1 513 856 | 2 664 262 | 1 317 551 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 2 076 871 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 392 935 | 1 722 394 | 1 926 060 | 1 293 213 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 392 935 | 1 722 394 | 1 926 060 | 1 293 213 | 2 076 871 |
| Sum omløpsmidler | 2 900 818 | 3 477 253 | 3 530 284 | 4 074 729 | 3 462 022 |
| Sum eiendeler | 3 052 918 | 3 643 553 | 3 930 487 | 4 360 437 | 3 554 022 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 61 000 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −9 570 | −9 570 | −9 570 | −9 570 | −9 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 90 430 | 90 430 | 90 430 | 90 430 | 90 430 |
| Annen egenkapital | 1 922 511 | 2 251 663 | 2 507 804 | 2 212 845 | 2 091 584 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 922 511 | 2 251 663 | 2 507 804 | 2 212 845 | 2 091 584 |
| Sum egenkapital | 2 012 941 | 2 342 093 | 2 598 234 | 2 303 275 | 2 182 014 |
| Utsatt skatt | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | 0 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 243 619 | 682 916 | 379 594 | 557 217 | 534 762 |
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 108 642 | 245 205 | 325 081 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 306 042 |
| Skyldige offentlige avgifter | 386 001 | 191 998 | 468 897 | 502 337 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 410 357 | 426 546 | 375 119 | 752 403 | 206 123 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 039 978 | 1 301 460 | 1 332 253 | 2 057 162 | 1 372 008 |
| Sum gjeld | 1 039 978 | 1 301 460 | 1 332 253 | 2 057 162 | 1 372 008 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 052 918 | - | 3 930 487 | 4 360 437 | 3 554 022 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,79▲ | 2,67 | 2,65 | 1,98 | 2,52 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,52▼ | 0,56 | 0,51 | 0,89 | 0,63 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −9,8 %▼ | −0,8 % | 9,6 % | 8,3 % | 37,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −4,7 %▼ | −0,4 % | 4,4 % | 3,7 % | 15,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −4,7 %▼ | −3,2 % | 3,3 % | 3,2 % | 11,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 65,9 %▲ | 64,3 % | 66,1 % | 52,8 % | 61,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 389 741
- Resultat per ansatt, kroner
- −65 856
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Knutshaug VVS AS−4,7 %
6,9 mill. 5 ansatte 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
Knutshaug VVS AS−4,7 % 6,9 mill.5 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Mikael Knutshaug | 1981 |
| Styrets leder | Mikael Knutshaug | 1981 |
| Revisor | REVISJONSFIRMAET ARNE J BUVIK AS976 038 886 | - |
| Regnskapsfører | ÅFJORD REGNSKAP AS975 855 635 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Mikael Knutshaug100,0 %f. 1981 · Trondheim · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.