- Org.nr.
- 928 086 402
- Adresse
- Bøveien 1065, 8475 Straumsjøen
Driftsresultat−631 408−1,0 % margin
EBITDA−202 595før av- og nedskrivninger
Årsresultat−274 963−0,4 % margin
Egenkapital18 189 65857,3 % av eiendelene
Kobbvågen Knuseverk AS er et aksjeselskap innen bryting av dekorstein, kalkstein, gips, skifer og annen stein, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 086 402
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.09.2026
- Stiftet
- 31.08.2021
- Registrert
- 08.11.2021
- Adresse
- Bøveien 1065, 8475 Straumsjøen
- Kommune
- Bø
- Aksjekapital
- 1 050 000
- Ansatte
- 5
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Kobbvågen Knuseverk AS884 248 612 · BØ6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Uttak, videreforedling og salg av grus og steinprodukter, og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Tidligere navn
- NYE KOBBVÅGEN KNUSEVERK AS08.11.2021 til 19.04.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 63 391 512 | - | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 81 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 63 391 593 | 63 065 770 | 57 366 790 | 34 185 487 | - |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 6 201 728 | - | - | - | - |
| Varekostnad | 34 727 667 | - | - | - | - |
| Lønnskostnad | 5 157 820 | - | - | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 428 813 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 17 506 974 | - | - | - | 5 570 |
| Sum driftskostnader | 64 023 002 | 56 864 866 | 56 524 704 | 32 739 325 | 5 570 |
| Driftsresultat | −631 408 | 6 200 904 | 842 086 | 1 446 162 | −5 570 |
| Resultat før skatt | - | 6 173 195 | 837 855 | 1 406 349 | −5 570 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −5 570 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 338 998 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 135 198 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 474 196 | 273 046 | 72 550 | 18 397 | - |
| Annen rentekostnad | 191 047 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 191 047 | 300 755 | 76 782 | 58 210 | - |
| Netto finans | 283 149 | −27 709 | −4 232 | −39 813 | - |
| Resultat før skattekostnad | −348 259 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −73 296 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −274 963 | 4 815 913 | 653 527 | 1 127 090 | −5 570 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −5 570 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −274 963 | - | - | - | - |
| Totalresultat | −274 963 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −274 963 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −274 963 | - | - | - | −5 570 |
| Utsatt skattefordel | 456 523 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 456 523 | - | - | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 752 700 | - | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 214 000 | - | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 235 700 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 202 400 | - | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 92 500 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 92 500 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 1 751 423 | 1 639 440 | 2 609 835 | 3 516 771 | 0 |
| Sum varer | 10 031 372 | - | - | - | - |
| Kundefordringer | 9 131 762 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 574 662 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 2 040 765 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 12 747 188 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 7 196 079 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 7 196 079 | - | - | - | 24 430 |
| Sum omløpsmidler | 29 974 639 | 29 714 504 | 32 067 550 | 30 570 053 | 24 430 |
| Sum eiendeler | 31 726 062 | 31 353 944 | 34 677 385 | 34 086 824 | 24 430 |
| Aksjekapital | 1 050 000 | - | - | - | - |
| Overkurs | 7 577 106 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 8 627 106 | 8 627 106 | 8 627 106 | 8 627 106 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 9 562 552 | - | - | - | −5 570 |
| Sum opptjent egenkapital | 9 562 552 | 9 837 515 | 5 021 602 | 4 368 075 | −5 570 |
| Sum egenkapital | 18 189 658 | 18 464 621 | 13 648 708 | 12 995 181 | 24 430 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 522 321 | 1 218 634 | 0 |
| Skyldig offentlige avgifter | 371 471 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 6 900 863 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 13 536 405 | 12 889 324 | 20 506 356 | 19 873 009 | - |
| Sum gjeld | 13 536 405 | 12 889 324 | 21 028 677 | 21 091 643 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 31 726 062 | - | - | - | 24 430 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,21▼ | 2,31 | 1,56 | 1,54 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,74▲ | 0,70 | 1,54 | 1,62 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,5 %▼ | 19,6 % | 2,7 % | 8,6 % | −22,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1,0 %▼ | 9,8 % | 1,5 % | 4,2 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −0,4 %▼ | 7,6 % | 1,1 % | 3,3 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 57,3 %▼ | 58,9 % | 39,4 % | 38,1 % | 100,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 12 678 319
- Resultat per ansatt, kroner
- −126 282
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Kobbvågen Knuseverk AS−1,0 %
63,4 mill. 5 ansatte 2025
−5 %051015
Kobbvågen Knuseverk AS−1,0 % 63,4 mill.5 ansatte 2025
Lundhs AS−0,0 % 406,6 mill.120 ansatte 2025
Bremanger Quarry AS4,9 % 494,9 mill.55 ansatte 2025
Franzefoss Minerals AS11,8 % 792,3 mill.90 ansatte 2025
−5 %051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 08.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stian Fuglstad | 1974 |
| Styrets leder | Tom Espen Daae Stormo | 1977 |
| Styremedlem | Ronny Michal Bergersen | 1978 |
| Styremedlem | Stian Fuglstad | 1974 |
| Styremedlem | Jan Arne Skår | 1953 |
| Revisor | REVICOM AS931 282 506 | - |
| Regnskapsfører | MYRE REGNSKAP AS975 916 766 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- OR BERGERSEN HOLDING AS50,0 %Sortland · 15 ordinære aksjer
- TOMMA INVEST AS50,0 %Husby · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.