- Org.nr.
- 988 453 285
- Adresse
- Ormerudveien 82, 1410 Kolbotn
- Bransje
- Skjønnhetspleie
Driftsresultat147 3833,2 % margin
Årsresultat120 8012,7 % margin
Egenkapital136 69811,9 % av eiendelene
Ansatte7i Aa‑registeret
Kolbotn Hudpleie AS er et aksjeselskap innen skjønnhetspleie, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 988 453 285
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 23.06.2005
- Registrert
- 23.08.2005
- Adresse
- Ormerudveien 82, 1410 Kolbotn
- Kommune
- Nordre Follo
- Aksjekapital
- 100 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Kolbotn Hudpleie AS988 564 044 · NORDRE FOLLO7 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive hud-, kroppspleie, samt medisinske og kosmetiske tjeneste som naturlig faller inn under slik virksomhet, og i tillegg drive handel med relaterte produkter.
Tidligere navn
- Tårnåsen Hudpleie AS23.08.2005 til 30.03.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 538 884 | 4 588 478 | 4 148 449 | 4 143 595 | - |
| Annen driftsinntekt | 9 230 | - | 12 226 | 58 373 | - |
| Sum driftsinntekter | 4 548 114 | 4 588 478 | 4 160 675 | 4 201 968 | 3 427 040 |
| Varekostnad | 1 054 066 | 940 730 | 1 104 879 | 651 679 | 741 680 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 2 065 817 | 2 059 290 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 23 674 | 61 057 | 78 957 |
| Lønnskostnad | 2 385 219 | 2 383 944 | - | - | 1 855 876 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 8 521 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 961 446 | 940 872 | 1 028 744 | 1 650 308 | 949 730 |
| Sum driftskostnader | 4 400 731 | 4 274 066 | 4 223 114 | 4 422 334 | 3 626 243 |
| Driftsresultat | 147 383 | 314 412 | −62 439 | −220 366 | −199 203 |
| Annen renteinntekt | 11 736 | 13 376 | 5 899 | 1 851 | - |
| Sum finansinntekter | 11 736 | 13 376 | 5 899 | 1 851 | - |
| Annen rentekostnad | 4 246 | 18 938 | 12 241 | 284 | - |
| Sum finanskostnader | 4 246 | 18 938 | 12 241 | 284 | 976 |
| Netto finans | 7 490 | −5 562 | −6 342 | 1 567 | −976 |
| Resultat før skatt | 154 873 | 308 849 | −68 782 | −218 799 | −200 179 |
| Skattekostnad | 34 072 | 67 947 | −15 132 | −48 136 | −44 039 |
| Årsresultat | 120 801 | 240 902 | −53 650 | −170 663 | −156 140 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 120 801 | 240 902 | - | - | - |
| Totalresultat | 120 801 | 240 902 | - | - | - |
| Udekket tap | 84 103 | 240 902 | −53 650 | −170 663 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 36 698 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 120 801 | 240 902 | −53 650 | −170 663 | - |
| Utsatt skattefordel | 32 124 | 66 196 | 134 143 | 119 011 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 32 124 | 66 196 | 134 143 | 119 011 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | 15 153 | - |
| Maskiner og anlegg | - | - | 0 | 0 | - |
| Skip, rigger, fly og lignende | - | - | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | 8 521 | 17 042 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 8 521 | 32 195 | - |
| Investering i datterselskap | - | - | 0 | 0 | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | - | - | 0 | 0 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | 0 | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | 0 | 0 | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | 0 | 0 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 410 000 | 10 000 | 0 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 410 000 | 10 000 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 442 124 | 76 196 | 142 664 | 151 206 | 138 564 |
| Varer | - | - | 347 306 | 346 787 | - |
| Lager av varer og annen beholdning | 286 703 | 368 795 | - | - | - |
| Sum varer | 286 703 | 368 795 | 347 306 | 346 787 | - |
| Kundefordringer | - | - | 4 490 | 4 490 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 106 327 | 50 145 | 40 270 | 47 113 | - |
| Konsernfordringer | - | - | 0 | - | - |
| Sum fordringer | 106 327 | 50 145 | 44 760 | 51 603 | - |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | - | - | 0 | - | - |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 452 342 | 123 315 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 313 544 | 466 334 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 313 544 | 466 334 | 452 342 | 123 315 | - |
| Sum omløpsmidler | 706 574 | 885 273 | 844 408 | 521 705 | 531 091 |
| Sum eiendeler | 1 148 698 | 961 469 | 987 072 | 672 911 | 669 655 |
| Utvikling | - | - | 0 | 0 | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | - | - | 0 | 0 | - |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - | 100 000 |
| Udekket tap | - | 84 103 | 325 005 | 271 356 | - |
| Annen egenkapital | 36 698 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 36 698 | −84 103 | −325 005 | −271 356 | −100 693 |
| Sum egenkapital | 136 698 | 15 897 | −225 005 | −171 356 | −693 |
| Pensjonsforpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Konvertible lån | - | - | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 0 | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 300 000 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 300 000 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 300 000 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 136 536 | 93 999 | 182 751 | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 199 617 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 254 517 | 259 029 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 620 947 | 592 544 | 529 709 | 361 728 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 012 000 | 945 572 | 912 077 | 844 266 | 670 348 |
| Sum gjeld | 1 012 000 | 945 572 | 1 212 077 | 844 266 | 670 348 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 148 698 | 961 469 | 987 072 | 672 911 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,70▼ | 0,94 | 0,93 | 0,62 | 0,79 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 7,40▼ | 59,48 | −5,39 | −4,93 | −967,31 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,1 %▼ | 33,6 % | −6,8 % | −32,6 % | −29,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,2 %▼ | 6,9 % | −1,5 % | −5,2 % | −5,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,7 %▼ | 5,3 % | −1,3 % | −4,1 % | −4,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 11,9 %▲ | 1,7 % | −22,8 % | −25,5 % | −0,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 649 731
- Resultat per ansatt, kroner
- 21 055
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Kolbotn Hudpleie AS3,2 %
4,5 mill. 7 ansatte 2025
0 %204060
Senses AS0,4 % 23,2 mill.15 ansatte 2025
Kolbotn Hudpleie AS3,2 % 4,5 mill.7 ansatte 2025
EGER KARL JOHAN AS10,8 % 26,0 mill.14 ansatte 2025
Venita Wellness Sriwichai51,8 % 24,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2018
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 96.220.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anett Andersen | 1963 |
| Styrets leder | Fredrik Solstad | 1973 |
| Styremedlem | Anett Andersen | 1963 |
| Styremedlem | Karina Skalland Moen | 1984 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANETT ANDERSEN45,0 %f. 1963 · Drøbak · 45 ordinære aksjer
- KARINA SKALLAND MOEN45,0 %f. 1984 · Askim · 45 ordinære aksjer
- Scandinavian Beauty AS10,0 %Oslo · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.