- Org.nr.
- 915 244 610
- Adresse
- Munkedamsveien 53B, 0250 Oslo
- Hovedeier
- Magtho Holding AS, 100 %
Driftsresultat−1 152 660−46,7 % margin
EBITDA−1 072 693før av- og nedskrivninger
Årsresultat−1 301 168−52,7 % margin
Egenkapital1 665 93713,0 % av eiendelene
Kolours Jewelry AS er et aksjeselskap innen engroshandel med klokker, ur og smykker, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 244 610
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 12.03.2015
- Registrert
- 18.06.2015
- Adresse
- Munkedamsveien 53B, 0250 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 46.480 Engroshandel med klokker, ur og smykkerEngroshandel med klokker, ur og smykker i Oslo (37)
- Aksjekapital
- 600 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Kolours Jewelry AS824 994 072 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Import, kjøp og salg av smykker og øvrige moteartikler. Investering i andre foretak, og hva dermed er forbundet.
Tidligere navn
- BAG BRANDS 3 AS18.06.2015 til 04.03.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 467 681 | 4 625 112 | 6 083 859 | 14 803 637 | 5 419 106 |
| Sum driftsinntekter | 2 467 681 | 4 625 112 | 6 083 859 | 14 803 637 | 5 419 106 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | - | - | −642 933 | −1 171 485 |
| Varekostnad | 2 291 910 | 3 151 827 | 3 787 992 | 12 917 376 | 4 210 849 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 79 967 | 66 577 | 69 488 | 69 488 | 15 786 |
| Annen driftskostnad | 1 248 464 | 1 510 543 | 1 563 303 | 1 496 254 | 1 090 549 |
| Sum driftskostnader | 3 620 341 | 4 728 947 | 5 420 783 | 13 840 185 | 4 145 699 |
| Driftsresultat | −1 152 660 | −103 835 | 663 076 | 963 452 | 1 273 407 |
| Annen renteinntekt | 8 548 | 19 676 | 57 501 | 78 686 | 6 |
| Annen finansinntekt | 62 011 | 132 715 | 460 414 | 525 760 | 210 243 |
| Sum finansinntekter | 70 560 | 152 391 | 517 916 | 604 446 | 210 248 |
| Annen rentekostnad | 6 599 | - | 1 554 | 1 493 | 267 |
| Annen finanskostnad | 212 468 | 95 197 | 88 336 | 323 760 | 30 815 |
| Sum finanskostnader | 219 067 | 95 197 | 89 891 | 325 253 | 31 082 |
| Netto finans | −148 507 | 57 194 | 428 025 | 279 194 | 179 167 |
| Resultat før skatt | −1 301 168 | −46 641 | 1 091 101 | 1 242 645 | 1 452 573 |
| Skattekostnad på resultat | - | 19 558 | 246 504 | 246 430 | 216 786 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 844 597 | 996 215 | 1 235 787 |
| Årsresultat | −1 301 168 | −66 199 | 844 597 | 996 215 | 1 235 787 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 643 295 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 592 492 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 301 168 | −66 199 | 844 597 | 996 215 | - |
| Totalresultat | −1 301 168 | −66 199 | 844 597 | 996 215 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 844 597 | 996 215 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −1 301 168 | −66 199 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 301 168 | −66 199 | 844 597 | 996 215 | 1 235 787 |
| Konsesjoner, patenter o.l. | 16 463 | 32 925 | 49 388 | 65 851 | - |
| Utsatt skattefordel | - | - | 19 558 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 16 463 | 32 925 | 68 946 | 65 851 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 632 423 | 518 378 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr SIL | - | 605 794 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 811 861 | 605 794 | 632 423 | - | 571 403 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | - | 142 551 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 112 820 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 255 371 |
| Sum anleggsmidler | 828 324 | 638 719 | 701 369 | 584 229 | 826 774 |
| Varer | - | - | - | - | 2 400 021 |
| Sum varer | 10 246 090 | 9 530 598 | 6 683 882 | 2 983 429 | 2 400 021 |
| Kundefordringer | 456 642 | 56 673 | 1 315 873 | 1 476 178 | 1 260 701 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 162 777 |
| Andre kortsiktige fordringer | 338 322 | - | 108 157 | 257 866 | - |
| Sum fordringer | 794 964 | 56 673 | 1 424 031 | 1 734 044 | 1 423 478 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 1 114 226 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 989 938 | 1 450 541 | 1 543 777 | 2 669 504 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 989 938 | 1 450 541 | 1 543 777 | 2 669 504 | 1 114 226 |
| Sum omløpsmidler | 12 030 991 | 11 037 813 | 9 651 690 | 7 386 977 | 4 937 725 |
| Sum eiendeler | 12 859 315 | 11 676 532 | 10 353 059 | 7 971 206 | 5 764 499 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | - | 571 403 |
| Aksjekapital | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 |
| Annen egenkapital | 1 065 937 | 2 367 105 | 2 433 304 | 1 588 707 | 592 492 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 065 937 | 2 367 105 | 2 433 304 | 1 588 707 | 592 492 |
| Sum egenkapital | 1 665 937 | 2 967 105 | 3 033 304 | 2 188 707 | 1 192 492 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 6 896 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 6 896 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 10 331 344 | 8 331 344 | 4 831 344 | 4 331 344 | 3 813 344 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 10 331 344 | 8 331 344 | 4 831 344 | 4 331 344 | 3 813 344 |
| Sum langsiktig gjeld | 10 331 344 | 8 331 344 | 4 831 344 | 4 338 240 | 3 813 344 |
| Leverandørgjeld | 688 970 | 16 711 | 42 797 | 81 230 | 182 797 |
| Betalbar skatt | - | - | 272 958 | 239 534 | 216 786 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 280 980 |
| Skyldig offentlige avgifter | 32 114 | 35 158 | 15 725 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 140 950 | 326 214 | 2 156 930 | 1 123 495 | 78 100 |
| Sum kortsiktig gjeld | 862 034 | 378 083 | 2 488 410 | 1 444 259 | 758 663 |
| Sum gjeld | 11 193 378 | 8 709 427 | 7 319 754 | 5 782 499 | 4 572 007 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 859 315 | 11 676 532 | 10 353 059 | 7 971 206 | 5 764 499 |
| aksjer å kr 100,00) | - | - | - | - | 600 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 13,96▼ | 29,19 | 3,88 | 5,11 | 6,51 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,72▲ | 2,94 | 2,41 | 2,64 | 3,83 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −8,8 %▼ | 0,4 % | 12,9 % | 22,8 % | 25,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −46,7 %▼ | −2,2 % | 10,9 % | 6,5 % | 23,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −52,7 %▼ | −1,4 % | 13,9 % | 6,7 % | 22,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 13,0 %▼ | 25,4 % | 29,3 % | 27,5 % | 20,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Kolours Jewelry AS−46,7 %
2,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−60 %−40−20020
Kolours Jewelry AS−46,7 % 2,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
NC Christophersen AS9,2 % 226,4 mill.21 ansatte 2025
BJØRKLUND NORGE AS10,5 % 352,0 mill.46 ansatte 2025
N M Thune AS12,6 % 178,9 mill.28 ansatte 2025
−60 %−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.480.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Magnus Thorud | 1979 |
| Styrets leder | Magnus Thorud | 1979 |
| Revisor | UNIC REVISJON AS999 327 885 | - |
| Regnskapsfører | PROGRESSUM AS889 380 802 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Magtho Holding AS100,0 %Oslo · 6 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Magtho Holding AS
- Infinite Agency AS90,0 %
- Kolours Jewelry AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.