- Org.nr.
- 921 226 942
- Adresse
- Blisterhaugvegen 14, 7078 Saupstad
- Hovedeier
- Kolstad Håndball, 100 %
- Bransje
- Drift av idrettsanlegg
Driftsresultat322 3034,6 % margin
EBITDA431 415før av- og nedskrivninger
Årsresultat318 0114,5 % margin
Egenkapital−965 398−52,4 % av eiendelene
KOLSTAD ARENA DRIFT AS er et aksjeselskap innen drift av idrettsanlegg, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 226 942
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 26.06.2018
- Registrert
- 09.08.2018
- Adresse
- Blisterhaugvegen 14, 7078 Saupstad
- Postadresse
- Postboks 9641 Saupstad
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- 5
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- KOLSTAD ARENA DRIFT AS921 234 430 · TRONDHEIM5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift og forvaltning av idrettsanlegg.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 802 882 | 3 947 582 | 4 043 623 | 323 883 | 1 336 810 |
| Leieinntekt | 4 187 390 | 1 926 571 | 557 049 | 3 354 863 | 2 432 835 |
| Sum driftsinntekter | 6 990 272 | 5 874 152 | 4 600 672 | 3 678 746 | 3 769 644 |
| Varekostnad | 1 291 183 | 574 976 | 644 869 | 552 642 | 513 314 |
| Lønnskostnad | 1 994 456 | 1 749 584 | 1 874 794 | 1 262 355 | 811 337 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 109 112 | 79 248 | 56 568 | 25 368 | 51 700 |
| Annen driftskostnad | 3 273 218 | 3 179 617 | 2 700 424 | 2 398 327 | 2 371 882 |
| Sum driftskostnader | 6 667 969 | 5 583 424 | 5 276 655 | 4 238 693 | 3 748 233 |
| Driftsresultat | 322 303 | 290 728 | −675 983 | −559 947 | 21 411 |
| Annen renteinntekt | - | 813 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | - | 813 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 4 291 | 83 | 2 966 | 11 428 | 10 720 |
| Annen finanskostnad | - | - | 3 972 | 10 148 | - |
| Sum finanskostnader | 4 291 | 83 | 6 938 | 21 576 | 10 720 |
| Netto finans | −4 291 | 730 | −6 938 | −21 576 | −10 720 |
| Resultat før skatt | - | - | −682 921 | −581 523 | 10 691 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −682 921 | −581 523 | 10 691 |
| Resultat før skattekostnad | 318 011 | 291 458 | - | - | - |
| Årsresultat | 318 011 | 291 458 | −682 921 | −581 523 | 10 691 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 318 011 | 291 458 | −682 921 | −581 523 | 10 691 |
| Totalresultat | 318 011 | 291 458 | −682 921 | −581 523 | 10 691 |
| Udekket tap | 318 011 | 291 458 | −682 921 | −581 523 | 10 691 |
| Sum overføringer og disponeringer | 318 011 | 291 458 | −682 921 | −581 523 | 10 691 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 410 457 | - | 228 272 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 646 710 | 410 457 | 489 705 | 228 272 | 204 696 |
| Andre langsiktige fordringer | 56 719 | 55 219 | 101 514 | 171 499 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 56 719 | 55 219 | 101 514 | 171 499 | - |
| Sum anleggsmidler | 703 429 | 465 675 | 591 218 | 399 770 | 204 697 |
| Kundefordringer | 331 372 | 578 950 | 935 283 | 50 005 | 474 906 |
| Andre kortsiktige fordringer | 9 411 | 20 159 | 8 270 | 28 117 | - |
| Sum fordringer | 340 783 | 599 109 | 943 553 | 78 122 | 474 906 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 797 327 | 67 928 | 320 173 | 59 502 | 442 485 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 797 327 | 67 928 | 320 173 | 59 502 | 442 485 |
| Sum omløpsmidler | 1 138 111 | 667 037 | 1 263 726 | 137 624 | 917 391 |
| Sum eiendeler | 1 841 540 | 1 132 712 | 1 854 944 | 537 394 | 1 122 087 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr l, | - | - | - | - | 204 696 |
| Aksjekapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 194 430 | 194 430 | 194 430 | 194 430 | 194 430 |
| Udekket tap | 1 159 828 | 1 477 840 | 1 769 298 | 1 086 377 | 504 855 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 159 828 | −1 477 840 | −1 769 298 | −1 086 377 | −504 855 |
| Sum egenkapital | −965 398 | −1 283 410 | −1 574 868 | −891 947 | −310 425 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 45 000 | 105 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 45 000 | 105 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 45 000 | 105 000 |
| Leverandørgjeld | −112 795 | - | 685 858 | 509 165 | 744 502 |
| Skyldig offentlige avgifter | 129 407 | 123 125 | 195 400 | 119 110 | 96 586 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 647 399 | 403 016 |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 790 326 | 2 292 997 | 2 548 555 | 108 668 | 83 408 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 806 938 | 2 416 122 | 3 429 812 | 1 384 341 | 1 327 512 |
| Sum gjeld | 2 806 938 | 2 416 122 | 3 429 812 | 1 429 341 | 1 432 512 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 841 540 | 1 132 712 | 1 854 944 | 537 394 | 1 122 087 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,41▲ | 0,28 | 0,37 | 0,10 | 0,69 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −2,91▼ | −1,88 | −2,18 | −1,60 | −4,61 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 21,7 %▲ | 19,5 % | −56,5 % | −67,5 % | 1,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,6 %▼ | 4,9 % | −14,7 % | −15,2 % | 0,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,5 %▼ | 5,0 % | −14,8 % | −15,8 % | 0,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −52,4 %▲ | −113,3 % | −84,9 % | −166,0 % | −27,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 398 054
- Resultat per ansatt, kroner
- 64 461
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
KOLSTAD ARENA DRIFT AS4,6 %
7,0 mill. 5 ansatte 2025
0 %255075100
KOLSTAD ARENA DRIFT AS4,6 % 7,0 mill.5 ansatte 2025
SKISTAR NORGE AS17,8 % 1 591,0 mill.439 ansatte 2025
Hafjell AS22,8 % 202,8 mill.36 ansatte 2025
GNEIST ARENA AS99,8 % 212,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 93.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jostein Sivertsen | 1983 |
| Styrets leder | Eivind Johnsen | 1952 |
| Styremedlem | Jostein Sivertsen | 1983 |
| Varamedlem | Trond Olav Wevang | 1976 |
| Revisor | ORKLA REVISJON AS925 180 386 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Kolstad Håndball100,0 %Saupstad · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Kolstad Håndball
- KOLSTAD ARENA DRIFT AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.